Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy supl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Harvey
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pierwszy supl

Witajcie szanowni użytkownicy! :)

Mam 185cm i wagę 77 kg. Przez ostatnich kilka miesięcy trenowałem "na sucho" bez żadnych wspomagaczy, tylko dieta. Staram się jeść regularnie i pokrywać swoje zapotrzebowanie. Jednak doszedłem do wniosku, że najwyższy czas wrzucić w końcu coś z suplementów - od czegoś po prostu zacząć.

Tak sobie siedziałem i czytałem i wymyśliłem sobie, aby dorzucić jakieś białko/gainer - póki co tylko w dni treningowe po treningu. Wiadomo w treningowe zapotrzebowanie jest większe i coraz trudniej to pokryć w diecie...

 

Co proponujecie? Bulk? Jakiś izolat? Byle by dobre jakościowo, a nie jakieś śmieci :oczami:

 

Pozdrawiam!


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy supl

Jeśli potrzebujesz przytyć to gainer może być spoko, ale osobiście wrzuciłbym do suplementacji na twoim miejscu kreatynę ;) jeśli tylko dietę masz jako tako dopiętą to powinna dać ci więcej korzyści niż gainer, który jest jedynie kaloriami


  • 0

Harvey
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy supl

mocsilamotywacja - dziękuję Ci bardzo, ale kurcze jakoś tak nie czuję się na siłach, aby zaczynać od kreatyny... ;)

 

Myślałem bardziej właśnie na początek wrzucić jakąś odżywkę potreningówkę, żeby trochę podbić białko i poprawić efektywność treningu. Wiadomo - taki szejk białkowy zaraz po treningu dużo lepiej się wchłania i szybkiej regeneruje mięśnie, a do tej pory nic takiego nie miałem :)

 

Co byś ewentualnie polecił z dobrych białek lub gainerów?


  • 0

BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy supl

Jak masz pieniądze, to izolat moim zdaniem po treningu będzie idealnie pasował. Jest to białko szybko przyswajalne, idealne po treningu. Z gainerem jest ten problem, że czasami może być efekt odwrotny do zamierzonego, zamiast nabrać masy mięśniowej, po prostu się zalejemy tłuszczem. Z izolatów takich na prawdę godnych uwagi to poleciłbym Zero Sugar/Zero Fat Isogreat Scitec Nutrition, skład mega i smak też.

 

Co do kreatyny to nie masz się co obawiać. Jest ona w pełni bezpieczna. Kup najtańszy monohydrat i bierz 5 gram przed i 5 gram po treningu.

 

Dodam, że jak chcesz zwiększyć masę, to oczywiście podstawą jest miska i nadwyżka kcal. Wylicz zapotrzebowanie i dodaj do niego przez pierwszy tydzień 200 kcal. Sprawdź wagę, jak wzrośnie to nic nie zmieniaj, jak jednka będzie zastój to dodaj na kolejny tydzień kolejne 200 kcal.

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...-2300g-2,p.html


  • 0

Harvey
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy supl

BeBig - dziękuję również za porady ;)

 

Zapotrzebowanie oczywiście wyliczyłem sobie już na samym początku. A o zalanie raczej się nie boję, bo jestem typem ektomorfika/mezomorfika - coś pomiędzy. W każdym razie nigdy nie miałem problemu z zalewaniem, chociaż słodyczy kiedyś wciągałem masę :)

 

Zauważyłem nawet, że jakoś lepiej mi się ćwiczy, gdy daję sobie więcej węgli. Mam więcej energii i chęci do treningów - stąd też pomysł na gainera.

 

Ok mam kilka typów i może po prostu pomożecie wybrać najlepszy?

 

Easy Gain

Scitec - Jumbo Professional

Scitec - Jumbo ??


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy supl

Ja zamiast gainera i izolatu poleciłbym po prostu bulk, białko i węgle w jednym szejku. Ze zwykłymi gainerami miałem mało styczności, a gdy już decydowałem się na jakąś pomoc dla budowanej masy to wybierałem właśnie bulki ;). Wrzuciłbym też wspomnianą kreatynę i najlepiej własnie monohydrat, bez udziwnień na początek. Potem jakiś dobry stak kreatynowy i myślę, że dieta oraz treningi pchną to wszystko we właściwym kierunku.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Harvey
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy supl
Abetalipoproteinemia a jakiej firmy polecasz tego Bulka? :)
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy supl

Ja zazwyczaj stosowałem Olimp ProfiMass, smak tiramisu wspominam rewelacyjnie. Z pewnością nie jest tak przesadnie słodki jak Trec-owski HARD MASS.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024