Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta+Trening+Świeżak = POMOC!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta+Trening+Świeżak = POMOC!
Cześć Wszystkim !
 
Od długiego czasu testuję na sobie różne rozwiązania aby przybrać na masie oraz poprawie sylwetki . Od miesiąca chodzę na siłownię i trenuję rożnymi sposobami aby wybrać ten odpowiedni dla mnie , trenowałem sposobami FBW oraz SPLITem 4x w tygodniu . Wiele osób twierdzi że najlepszym rozwiązaniem dla początkującego szczypiora jest trening wielostawowy z jak najmniejszym używania maszyn . Tak więc chcę przedstawić swój plan FBW ktory znalazłem chyba na tym forum. Nie wiem czy to duży problem ale mam wadę postawy (lordozę lędzwiową) tyłek wypięty , brzuch przodujący :D Mam to po Mamie , starsza siostra rownież 
 
Wiek ; 25
Wzrost : 182
Waga ; 75/77
Staż : 1 miesiąc 
 
Sylwetka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
A.
 
Przysiad z gryfem zza głową 5x8p
Wiosłowanie Sztangą podchwytem 5x8p
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x8p
Wyciskanie Hantli w górę stojąc 5x8p
Wyciskanie wąskim chwytem 5x12p
Uginanie ramion prostym gryfem 5x12p
 
B.
 
Przysiad ze sztangą z przodu 5x10p
Martwy Ciąg 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Unoszenie gryfu do brody 5x10p
Prostowanie ramion na wyciągu górnym 5x12p
Modlitewnik 5x12p 
 
SPLIT 4x tydzień
 
Pon ; Nogi
WT ; Klatka+Triceps
Śr ; wolne
Czw ; Barki+Biceps+Brzuch
Pt ; Plecy+Przedramie
 
Nie wiem czy dobrze jest dobrany taki plan i liczę że ktoś bardziej doświadczony to zweryfikuje i doradzi aby było lepiej :)
 
Tak jak wspomniałem wyżej , celem numer jeden jest podbicie wagi i teraz chciałbym zapytać czy dieta ktora sam ułożyłem , o ktorej czytałem w każdej wolnej chwili zda egzamin . Pracuję jako magazynier i wygląda to tak że przez ok 2godziny , od 6;00 - 8;00 trwa rozładunek gdzie wyrzucamy paczki o różneeeeej wadze na taśmę i pytanie brzmi , czy mogę swój pierwszy posiłek zjeść PO rozładunku ( taki pełnowartościowy) typu Owsianka lub Jaja z pieczywem , czy jednak przed wysiłkiem ? 
 
OBECNA DIETA która mam w planie wprowadzić (staram się tanio i zdrowo)
(Godzin nie podałem ze względu na problem który wymieniłem wyżej i będzie to zależne od waszej porady)
 
Posiłek nr 1 
Owsnianka 50g+Serek wiejski 200g+Danio Waniliowe 150g+łyzka cynamonu 
 
Posiłek nr 2 
4 Jajka + 2 grahamki z serem i wędliną oraz warzywami + Makrela w sosie pomidorowym 120g
 
Posiłek nr 3
150g piersi z kurczaka lub sznycel z indyka + ryż biały/brązowy/makaron 100g + surówka 
 
Trening 
 
Posiłek nr 4
Ryż biały 100g + serek danio lub inny + owoce (banan,jabłko)
 
Posiłek nr 5
Ziemniaki/Makaron/Ryż/Kasza gryczana 100g + Udo z kurczaka/Matjas/Sznycel 200g + Warzywa 
 
Posiłek nr 6 
Twaróg (jaki wybrać?) 150g lub Jajecznica z 4 jaj z boczkiem+pobidorem i cebulą 
 
Smażenie produktów na maśle klarowanym lub smalcu , posiadam olej lniany ktory można dodawać do sałatek ( które też wprowadzę między posiłki lub jako przekąskę ) , oraz orzechy włoskie , słonecznik , rodzynki w formie przekąski w gramaturze 20g z każdego rodzaju.
 
Dostałem w prezencie od znajomych ; Białko,Gainera oraz BCAA. Z tego co wiem to lepiej sie z tym nie spieszyć bo to przyjdzie w swoim czasie , lecz nie zawsze mam chwilę żeby zjeść jakiś posiłek i czy w takich przypadkach mogę zastąpić tymi suplementami? 
 
Zapotrzebowanie ktore wyliczyłem wyniosło : 3221 Kcal (utrzymanie wagi)
BMI : 23,2
 
Ile dodać kalorii ,100-200-300 ? i czy to dobrze wyliczyłem zaznaczająć dużą aktywność fizyczną ? poza rozładunkiem mam bardziej pracę chodzoną jak i biurową + 4 dni treningowe + 2x piłka nożna 90minut . 
 
 
Liczę na was z całego serca że swoim doświadczeniem i wiedzą wskażecie mi dobrą drogę dzięki której będę mogł zacząć realizować swój JEDEN Z WIĘKSZYCH CELÓW W MOIM ŻYCIU ! 
 
Bardzo Dziękuję i POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH ! 

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta+Trening+Świeżak = POMOC!
Witaj
Okej, pomału.. Skoro Twój staż wynosi 1miesiąc.. I Ty przerobiłeś i FBW i split?! W ciągu jednego miesiąca nie stwierdzisz tego, która metoda na Ciebie działa.. Na to trzeba minimum 3-4 miesiące! Spokojnie, bo namieszasz!
Wszystko musisz zacząć od nowa jeśli chodzi o trening.. Ten plan treningowy FBW możesz spróbować ale to minimum musisz jednym planem ciągnąć miesiąc..
Co do diety rozłoż tak posiłki byś po prostu nie głodował.
Co do diety, wywal te gotowe przetworzone rzeczy(Danio, gotowa owsianka, makrele w sosie itp). Ogólnie dieta by uszła, ale zadbaj o różnorodne źródła makroskładników.
Suplementy daruj sobie na tym etapie, Tobie na ten czas przyda się tylko dobry trening plus dobra dieta.
Na razie jedź na zerowym bilansie nic nie dodawaj. Po jakimś czasie dodaj(1-2 tygodnie).
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta+Trening+Świeżak = POMOC!

Rozumiem , i co do treningów to bardziej mogłem to sprecyzować ale chodziło mi o to że sprawdzając te metody weryfikowałem po zmęczeniu i bólu jaki odczuwałem po danym planie . Tak więc zacznę od poniedziałku trening FBW ktory rozpisałem w temacie , pytanie czy mogę robić trening więcej niz 3 razy w tygodniu ? Ewentualnie w dniach nie treningowych mogę robić coś innego na siłowni? Jest to siłownia w klubie wioślarskim gdzie mam do dyspozycji bieżnie,rowerki,ERGOMETRY (szkoda trochę kasy bo płacę za miesiąc z góry a tydzien ponad odchodzi przez dni wolne) ale jeśli tak trzeba to jakoś przyjmę to na klatę :D . Czym mogę ulepszyć tą owsiankę , bo sama na wodzie/mleku nie jest zachęcająca z rana :D 

 

Czy moja wada postawy może mieć wpływ na dalszy rozwój ? Ewentualnie czy unikać bądź ograniczać jakieś ćwiczenia ?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta+Trening+Świeżak = POMOC!

No to lepiej precyzuj o co chodzi bo czasami ktoś coś źle zrozumie i wychodzi co wychodzi :)

Na początku tylko 3x tygodniowo na razie, tak żebyś przećwiczył ciało czymś konkretnym dłuższy czas. Do tego dodaj aeroby/cardio 2-3x w tygodniu i cacy. 

Co do owsianki nie wiem. Ja preferuje śniadania białkowo-tłuszczowe więc poczekaj niech się wypowie reszta forum :)

Co do wady postawy powinieneś zadbać o technikę ćwiczeń no i przede wszystkim pójść do lekarza i porozmawiać z nim, że chcesz ćwiczyć siłowo. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta+Trening+Świeżak = POMOC!

Super ! Od poniedziałku idę w zaparte i cały miesiąc pojadę z FBW :) zobaczymy co się będzie działo :) . Plan zostawić czy coś pozmieniać ? ilości serii/powtórzeń ,kolejność jest ok ? I jak z tym śniadaniem , zjeść przed pracą czy mogę po tym rozładunku ?


Użytkownik kenud edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta+Trening+Świeżak = POMOC!

Dobrze Ania napisała ! 
Tym tekstem "w miesiąc przerobiłem kilka metod " wszystko wyjaśniłeś ! 
Żeby stwierdzić czy plan jest skuteczny musisz nim trenować nie mniej niż 2 miesiące ! 
 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024