Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena+Porada (walka z samym sobą)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ocena+Porada (walka z samym sobą)
Witam.
Na początek chcę powiedzieć że w temacie jestem mało obeznany i chcę to zmienić z waszą pomocą ! Przejdę od razu do sedna 
sprawy bo o to tutaj chodzi .
 
- Wiek - 24
- Wzrost - 182
- Waga - 73
- Waga planowana - 80
- Staż treningowy - Ok. 1rok (parę lat temu)
- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania?
 
Od pewnego czasu przeglądam regularnie co się tutaj pojawia i coś we mnie strzeliło , czuję że w końcu chcę , że coś muszę 
w swoim życiu zmienić i jestem zdeterminowany do działania bo dalej tak nie mogę ! Jestem młodym ojcem wychowującym 2 
letniego synka , pracuję codziennie od 6:00-14:00 na magazynie logistycznym i moją jedyną aktywnością fizyczną jest przez 3 
godziny rzucanie paczek na taśmę (różnego rodzaju wagi) i to by było na tylę z mojej "fizolki" , wracam do domu i po prostu 
w świecie zajmuję się dzieckiem oraz narzeczoną nie patrząc na siebie a wiem że przez to moje życie się zmienia , kiedyś 
grywałem chociaż co tydzień w piłkę a na dzień dzisiejszy nie pamiętam kiedy ostatni raz " haratałem w gałe " i kiedy 
ostatni raz miałem jakikolwiek zakwas . Zamiast piłki to częściej łapię za puszkę z piwem , śpię za mało i nieregularnie 
,jem nie regularnie i podejrzewam że nie zdrowo , w pracy oczywiście Tigery,Cola itp.      
 
 DOSYĆ !!
 
Od dawna nie podoba mi się moja sylwetka , zerkam na ręcę , nogi i po prostu nie mogę na to patrzeć , wiem że chcę ! wiem 
że muszę ! wiem że dam radę ! Potrzebuję tylko waszej pomocy, jak mam zmienić nawyki które są złę i nie zdrowe , nie mam 
zbytnio funduszy na siłownie więc planowałem kupić drążek i jakieś hantle od znajomego , w okolicy mam mnóstwo siłowni pod 
chmurką gdzie mogę wykorzystać swój ciężar ciała , wyczytałem na stronie dietę ( Fajna i przyjemna dla kieszeni ). Jeśli 
mogę to podsunę wam to co planuję zrobić aby przybrać na masie , bo wiem że jeśli chociaż odrobinka się poprawi to się 
nigdy nie poddam.  KONIEC TEGO LENISTWA I ZWĄTPIENIA 
 
 
-czy przy obecnym i zaraz wcześniejszym trybie , sama dieta pomoże mi przybrać na wadze ? 
-Treningi : Tak jak wspomniałem , nie stać mnie obecnie na karnet co miesiąc ale mam w pobliżu z 3 siłownie pod chmurką.
-Czy odżywka na mase jest konieczna czy też zbędna do mojego celu i czy ta jest dobra MASS ACTIVATOR ze strony sfd
 
 
Jeśli ktoś może pomóc , polecić , doradzić , cokolwiek to by było ! Będę BAAARDZO Wdzięczny !  Każda krytyka jak 
najbardziej widziania :) Wszystko to pozwoli wywnioskować plan działania ! Pozdrawiam !
 
- Jeśli bedzie potrzebne zdjęcie to wrzucę wieczorkiem albo jutro z rana.

Użytkownik kenud edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Zdjęcie jak najbardziej się przyda wtedy dopowiemy co i jak.
Jeśli chodzi o przybraniu na wadze to radziłbym jeść więcej węglowodanów i białka co pomoże na pewno.
Trening na drążku jak najbardziej ale puki co nie będziesz miał siły, zacznij od tego:
pozycja_rak_pompki.jpg

Bardzo fajna rozpiska do ćwiczeń chociażby w domu :) Jeśli nie dasz rady na drążku to gdzieś Maksim na youtube miał poradniki.
Nie faszerował bym się odżywkami puki organizm nie przyzwyczai się do wysiłku.


Użytkownik pikash edytował ten post Ponad rok temu

  • 2

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

 

 
 
 
-czy przy obecnym i zaraz wcześniejszym trybie , sama dieta pomoże mi przybrać na wadze ? 
-Treningi : Tak jak wspomniałem , nie stać mnie obecnie na karnet co miesiąc ale mam w pobliżu z 3 siłownie pod chmurką.
-Czy odżywka na mase jest konieczna czy też zbędna do mojego celu i czy ta jest dobra MASS ACTIVATOR ze strony sfd
 

 

1. Tak, dieta pomoze przybrac na wadze - po to sie ja stosuje ;)

2. Trening pod chmurka - rewelacja, sam cisne w ogrodzie I zdecydowanie nie narzekam

3. Nie, odzywka nie jest potrzebna, przy takiej wadze bez problemu dostarczysz odpowiednia ilosc makrosow z diety


  • 1

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Mając na myśli dietę i przyrost masy to chodziło o to czy SAMA dieta bez ćwiczeń , przy moim trybie nada mi masy :) ale luzik ! Dzięki za odpowiedź 


  • 0

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Zdjęcie jak najbardziej się przyda wtedy dopowiemy co i jak.
Jeśli chodzi o przybraniu na wadze to radziłbym jeść więcej węglowodanów i białka co pomoże na pewno.
Trening na drążku jak najbardziej ale puki co nie będziesz miał siły, zacznij od tego:
pozycja_rak_pompki.jpg

Bardzo fajna rozpiska do ćwiczeń chociażby w domu :) Jeśli nie dasz rady na drążku to gdzieś Maksim na youtube miał poradniki.
Nie faszerował bym się odżywkami puki organizm nie przyzwyczai się do wysiłku.

 

 

 

 

 

SUPER ! Dziękuje bardzo za odpowiedź i zdjęcie wrzucę jutro :) Jeszcze pytanie , ile serii i powtórzeń na każdą partię robić , czy po prostu do bólu ? 


  • 0

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Hmm na początek wystarczy ci 12/10/10/8 potem zwiększaj jak będzie za słabo.

Rób przerwy między seriami tak abyś czuł każdą serię jednakowo.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

pikash świetna grafika i sam ją podkradam dla siebie :) Leci punkt za pomoc :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Cześć!

 

Obiecane zdjęcia , mam nadzieję że w miarę widać .

 

1. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Jutro odbieram uchwyty do pompek i zaczynam działać :) , dietę którą zastosuję podam ok. godziny 16;00-17;00 , podpowiecie co zmienić bo serio jestem w tym zielony :/


  • 0

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Według mnie to jesteś bardziej endomorfikiem niż ekto :D Podasz dietę to zobaczymy co tam jest ciekawego :)


  • 0

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Pikash , tyle wiem że jestem hetero haha :D , tak na poważnie dopiero teraz przeczytałem objaśnienie i może by się zgadzało ale z przybieraniem wagi to od 2012r ważę tyle samo , na jedzeniu wszystkiego i bez wiekszej aktywności fizycznej.  

 

ps. wracając do tych ćwiczeń co podał Pikash , to mam rozumieć że robie 12x każdą partię , po tym 10x każdą i tak do 8x ? 

 

 

Dieta: pomieszałem parę pomysłów i jeśli coś do zmiany to piszcie śmiało  

 

Śniadanie : 5:00/30

  • Płatki owsiane 100 gramów (można z jogurtem naturalnym?)
  • Mleko 2% 300 gramów
  • Biały chudy ser 75 gramów (jakiś zamiennik?)

Drugie śniadanie: 8:00/30

  • Jaja na twardo 4 
  • Pieczywo razowe 100 gramów (z czym zjeść?)
  • Banan

Obiad: 12:00/30

  • Ryż brązowy 100 gramów
  • Pierś z kurczaka 100 gramów
  • Orzechy/Migdały/Rodzynki?? 

Posiłek przedtreningowy:
- 100 g brązowego ryżu;
- 100 g łososia; (może być tuńczyk z biedronki? ten w puszce)
- Warzywka? (ile i co najlepsze?)

 

I dalej proszę o pomoc bo nie mam brać odżywek waszym zdaniem i nie wiem czym zastąpić , pracuję od 6;00-13;00 (max 14 jestem w domu i od razu mogę trenować) . Mogę mieć różne godziny spania ponieważ mam synka który jest nocnym markiem i różnie chodzi spać (22/23 max) , do pracy mam 5 minut  wiec wstawanie było o 5:30/40 , teraz chce to zmienić żeby spokojnie zjeść śniadanie. 


  • 0

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Jeśli chcesz przybrać na wadze możesz śmiało walić te płatki nawet z mlekiem które ma więcej tłuszczu(ja np preferuje wiejskie mleko ma dość zdrowe tłuszcze)

Świetnym zamiennikiem Chudego sera może być twarog ew. serek wiejski(mi osobiście nie smakuje)

Do pieczywa możesz dodać też pomidorek(coś aby były witaminy)

Teraz obiad:

Ryż jak najbardziej tak tylko troszkę mało go :) 

zamiast tego łososia który nie dość że łososiem go nie można nazwać wybrał bym makrelę/mintaja(Cenowo wyjdzie tak samo a białka więcej)

Warzywa tutaj dowolność możesz kupić sobie paczkę mrożonek to na tydzień powinno ci starczyć :) 

Między posiłkami preferowałbym nawet czekoladę gorzką aby podbić kalorie i oczywiście jakieś owoce(Banan, Jabłko coś co ma dużo witamin a mając zamiar pić wodę trzeba je uzupełniać)

Jeśli chodzi o godziny spania to 8 godzin powinno wystarczyć w zupełności :)


  • 0

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

No i fajnie ! czyli zamiast łososia dam makrelę ( wędzoną ) rozumiem ? i ile tej makreli zjeść , ile ryżu i czy ten tuńczyk może być na drugi obiad? na czym smażyć ? 

 

Jeśli chodzi o chleb pełnoziarnisty i jego konsumowanie to czymś go mogę posmarować ? margaryną/masłem ? suchy z rana może być ciężki do pokonania :D


  • 0

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Zamiast chleba wybrałbym wafle ryżowe , możesz np jeść z jajkiem sadzonym :)

Makrelę możesz już dowolnie jeść ja najbardziej preferuje pastę rybną i tu też możesz jeść z waflami ryżowymi :)

Jeśli chodzi o smażenie to najlepiej wybrać tłuszcz roślinny(Masło roślinne, Olej rzepakowy itp)

Tuńczyk jeśli lubisz możesz też dać na obiad :)

Smarować możesz masłem roślinnym(MR lub inne)


Użytkownik pikash edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Mam spory staż ale tego zdjęcia nie widziałem i jest świetne powiem Wam ! 
Również podbieram :) 
Co do zdjęć sylwetki widzę dobry potencjał !!!
Jeszcze na szybko miał byś możliwość podesłania zdjęć sprzętu jaki posiadasz ?
I z jakiego miasteczka jesteś ? 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)
Powiem wam ze jestem w trakcie pierwszego dnia treningu oraz diety i jestem właśnie po ćwiczeniach z obrazka, jako że to był mój pierwszy trening od chyba 5 Lat i niestety nie dałem rady zrobić 4 serii i do ostatniej pozycji z obrazka , zrobiłem 10x 8x 8x . Ledwo wodę podnioslem , z jedzeniem chyba już idzie lepiej :), sprzętu nie mam . Kupiłem tylko dzisiaj te uchwyty do pompek. Dziękuję za takie słowa,usłyszeć od osoby z taką wycwiczona sylwetką to daje do myślenia. Jestem z GDAŃSKA
  • 0

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Jedziesz z tym! 
Miałem tak samo jak zaczynałem :) Nie dałem rady światła w pokoju włączyć ale teraz może być tylko lepiej i lepiej :)


  • 0

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Siemano ! To znów ja z kolejnym pytaniem :)

 

 

1.
-Płatki owsiane z otrębami , rodzynkami , orzechami włoskimi i mlekiem 0,5-2,0%
-Jaja


2.
-Grahamki z ogÓrkiem i pomidorem
-Serki wiejskie


3.
-Grahamki z papryką , oliwą z oliwek , dobrej jakości wędliną i jajkami na twardo

4.
-Tuńczyk z kaszą gryczaną , cebulą i pomidorem

5.
-Filet z kurczaka z ryżem brązowym i szpinakiem

6.
-TwarÓg chudy z oliwą z oliwek

 

 

czy to będzie dobre rozwiązanie ? jakie ilości kaszy/ryżu podawać ?  obecnie jestem w 4 dniu i czuję sie o wiele lepiej :) przez zakwasy odpusciłem 1 dzień ćwiczeń bo jak mówiłem nie mam wielkiego wyboru co do sprzętu , dziś znów jadę z pompkami i myślę nad brzuchem oraz łydkami .

 

Dzięki za pomoc ! Jesteście wielcy !


  • 0

kenud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Cześć !

 

Chcę coś powiedzieć na temat diety. Dzięki niej + wprowadzeniu do ćwiczeń czuję się o niebo lepiej , zdrowiej a przede wszystkim czuję się w końcu na siłach , wstaję godzinę przed wyjściem do pracy , jem porządne śniadanie i w końcu mam dużo energii i co się z tym wiąże , lepszy humor.

 

Wiem że jest dużo tematów odnośnie tego o co was za chwilę poproszę ale chciałbym aby ktoś sprostował pewną rzecz , przy diecie na masę o której wcześniej pisałem jest mi bardziej potrzebne białko czy węglowodany, czego mam spożywać więcej ? czytałem i są podzielone zdania , a to białka więcej a to węgli więcej i mam mętlik w głowie .

 

Druga sprawą jest moja prośba , jak wczesniej pisałem nie miałem okazji zapisać się na profesjonalną siłownie aż do dnia wczorajszego , mianowicie mój dobry przyjaciel wyciągnął do mnie pomocną dłoń i zaprosił mnie do swojej "katowni" ,  jest to piwnica z ławeczką/atlasem/drążkiem no i z dobrym nagłośnieniem :D .

 

Przy diecie na mase jaki mam stosować trening ? co robić w poszczególne dni ( 4 dni mam do dyspozycji,ew. środy mogę coś zrobić w domu przy użyciu własnej masy na uchwytach do pompek). Wiem że jest tego dużo na forum ale już mi tak pomogliście że potrafiłem się odbić od dna i liczę na waszą kolejną pomoc przy ustaleniu odpowiedniego treningu pod mój cel !

 

Dzięki z góry  !! Na prawdę potraficie dać powód do zmiany nastawienia !


  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Co do makro to zrobilbym tak ze ustalasz sobie jakies wartosci startowe I obserwujesz co sie dzieje. Jesli np zaczyna cie podlewac tluszcz a mieso nie idzie to delikatnie przycinasz wegle I podbijasz bialko itd itp.

 Tylko obserwujac swoj organism I delikatnie korygujac ilosi makro dojdziesz ile czego potrzebujesz.

 

Co do treningu to ja polecam FBW - czyli zlozone cwiczenia - prosto I ciezko. A dopiero po wypracowaniu masy/sily kombinowac z treningiem dzielonym.

 

Pozdro


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena+Porada (walka z samym sobą)

Białko trzymamy na stałym poziomie. 
Przy masie manipulujemy węglami i tłuszczami. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024