Skocz do zawartości


Zdjęcie

Martwy ciąg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

O_O
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Martwy ciąg

Mam takie pytanie, jak chce się wziąć porządnie za trening to kto mógłby na siłowni jakoś nauczyć tego ćwiczenia? Wystarczy, że poprosimy jakiegoś trenera i już? Słyszałem, że etap przygotowania do robienia tego ćwiczenia dość długo trwa i nie wiem czy takie jedno objaśnienie przez trenera wystarczy? A może jakieś kluby czy coś?


  • 0

Tydek2000
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 7
15
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Marzec 2k17
  • Wzrost [cm]:185
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwy ciąg

Po pierwsze pooglądaj pare filmików jak poprawnie wykonywać , po drugie poproś jakiegoś trenera aby ci wytłumaczył szczegółowo a następnioe zrob pod jego okiem i poproś aby powiedział ci co do poprawy i pracuj nad tym. Martwy to trudne złożone ćwiczenie ale tak jak każde jest do ogarnięcia , dasz rade !

Powodzenia  


  • 0

bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwy ciąg

jak chce się wziąć porządnie za trening to kto mógłby na siłowni jakoś nauczyć tego ćwiczenia?

Wystarczy, że poprosimy jakiegoś trenera i już?

Słyszałem, że etap przygotowania do robienia tego ćwiczenia dość długo trwa i nie wiem czy takie jedno objaśnienie przez trenera wystarczy?

A może jakieś kluby czy coś?

 

Ten kto umie właściwą formę niezależnie od unoszonej wagi, ale też poprawnie i składnie przedstawić wskazówki techniczne.

Bylejaki trener nauczy Cię bylejako. Unikaj. Jeśli jesteś w miejscu gdzie rządkami stoją talerze, wszędzie są sztangi a trenerzy non stop pokazują MC, to dobrze trafiłeś. Jeśli jesteś w publicznej siłowni gdzie trener wysyła kobiety na orbitrek a później gra na iphonie, zmień siłownię :)

Nie, nie trwa długo. Polega na zrozumieniu i nauce angażowania prostowników oraz wskazówek do przybrania odpowiedniej formy i w następstwie poprawnego oddechu. W skrócie. Oczywiście z wagą odpowiednią do stażu. Plastikowe talerze w rozmiarze olimpijskich są tu na wagę złota. Ewentualnie sztangę na podwyższeniu.

Klub siłowy/olimpijski bardzo dobra opcja jeśli masz w okolicy.


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024