Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak mieć dobrą sylwetkę?


8 odpowiedzi w tym temacie

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak mieć dobrą sylwetkę?

Witam.

Mam prawie 19 lat, 180cm wzrostu i ważę +/- 77kg.

 

Moje pytanie brzmi czy da radę zbudować dobrą sylwetkę nie stosując diety?

Mając na myśli dobrą sylwetkę mam na myśli stracić trochę tkanki tłuszczowej aby bardziej uwydatnić mięśnie głównie z ud, brzucha i pleców.

Ogólnie staram się ograniczać fast foody do minimum, alkohol także (raz na miesiąc albo rzadziej zdarzy się).

 

Staram się normalnie jeść, nie liczę kalorii, stawiam głównie na spożywanie wody mineralnej, soków z marchwii/pomarańczy/ czasem jakaś herbatka czasem kola także wpadnie. 

Jeżeli chodzi o jedzenie to bardziej takie "domowe" typu pomidorowa/rosołek schabowe z ziemniaczkami, makaronowa patelnia itd...

W domu jak wiadomo, sam nie mieszkam ale staram się namawiać rodzinkę na eksperymentowanie z czymś innym np. makaron z łososiem i szpinakiem...

 

Jestem świadomy tego, że jest odpowiedni dział "Dieta" przeznaczony do zadawania tego typu, lecz chciałem bardziej spytać się ludzi z tego grona.

 

Jeżeli znacie jakieś ćwiczenia, które przy takim żywieniu sprawią, że będę lepiej wyglądać to piszcie śmiało w komentarzach. 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

 


  • 0

kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

żeby dobrze wyglądać to trzeba ćwiczyć i tyle, tutaj nie ma filozofii :D a podstawowe cwiczenia to chyba kazdy powinien znac - podciaganie, dipy, pompki i wszystkie ich odmiany i rodzaje


  • 0

LisuSW
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:22
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

Po prostu się zdrowo odżywiaj, ćwicz sumiennie i będzie gitara :) 

 

Zdrowo mam na myśli m.in. warzywa, ryż, kasze, makarony, mięso, ryby i te sprawy ;)

Ogranicz słodycze, napoje gazowane, a najlepiej to wywal.

 

Każde ćwiczenie działa, a przy odpowiedniej diecie jeszcze bardziej..


  • 0

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

No właśnie największy jest ten problem z tymi słodyczami. 

Staram się je ograniczać ale właśnie czasem tam zjem jakąś czekoladę albo wafelki :P

Dalibyście jakieś porady żywieniowe jak jeść? Bo na internecie jest wiele różnych teorii i każda kolejna wyklucza poprzednią.


  • 0

dn40
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

No właśnie największy jest ten problem z tymi słodyczami. 

Staram się je ograniczać ale właśnie czasem tam zjem jakąś czekoladę albo wafelki :P

Dalibyście jakieś porady żywieniowe jak jeść? Bo na internecie jest wiele różnych teorii i każda kolejna wyklucza poprzednią.

 Ale należy określić cel: redukcja tkanki tłuszczowej (tu dobra jest np dieta lchf) czy budowa masy mięśniowej - początkujący najczęściej piszą " i to i to" - cóż da się, ale trwa to w sumie dłużej niż najpierw zredukować a potem skupić się na przyrostach masy. Podstawowe zasady to jak najmniej przetworzone pokarmy, obcięcie cukrów i dużo wody.


  • 0

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

 Ale należy określić cel: redukcja tkanki tłuszczowej (tu dobra jest np dieta lchf) czy budowa masy mięśniowej - początkujący najczęściej piszą " i to i to" - cóż da się, ale trwa to w sumie dłużej niż najpierw zredukować a potem skupić się na przyrostach masy. Podstawowe zasady to jak najmniej przetworzone pokarmy, obcięcie cukrów i dużo wody.

 

Głównie chodzi mi o to, żeby mieć dobrą regenerację aby szybko nauczyć się figur i stracić tkankę tłuszczową z miejsc które podałem wyżej (uda, plecy, brzuch). Masę mięśniową mam już zadowalającą jak dla mnie. Na siłowni zacząłem ćwiczyć 2 lata temu a rok temu przerzuciłem się bardziej na SW i staram się to łączyć. Podczas samego trenowania zaczęło powoli ze mnie schodzić i teraz od ostatnich 3 miesięcy stoi w sumie w miejscu a nawet waga leci w górę. Przed świętami Bożonarodzeniowymi ważyłem 73kg a teraz +/- 77 :P


  • 0

dn40
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

Spróbuj diety nisko-węglowodanowej i wysoko-tłuszczowej i dodaj jakieś interwały. Ja tak zleciałem 7 kg w niecałe 2 miesiące.


  • 0

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

A jak skonstruować taką dietę? Nigdy się w sumie tym nie zajmowałem :D


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mieć dobrą sylwetkę?

A jak skonstruować taką dietę? Nigdy się w sumie tym nie zajmowałem :D

Zajrzyj do działu Diety tam masz krok po kroku opisane jak masz postępować :) 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024