Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak wydolności/kondycji FBW


3 odpowiedzi w tym temacie

LisuSW
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:22
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Brak wydolności/kondycji FBW

Siemka.

Nie dawno postanowiłem zmienić plan treningowy, z bardziej siłowego na intensywny/wytrzymałościowy. Od zawsze stosowałem wolniejsze serie, postanowiłem przerzucić się na trening FBW i zaczynają się problemy..

Wykonuje 7 ćwiczeń na serie, aktualnie 4 serie, bo nie dam rady więcej, w czasie do 5 minut z przerwą 2-3 minut na serie..

 

Problem polega na tym, że wyczuwam bardzo słabą wydolność.. dzisiaj wykonywałem FBW po przerwie i po 4 serii myślałem, że padne na ryj z omdlenia lub zwymiotuje..

 

Zauważyłem, że mam o wiele gorsze osiągi w kondycji, bardzo prawdopodobne jest skutek mniejszej ilości cardio.. Czuje się tak, gdyby mięśnie zarosły całą moją kondycje..

Do tego ból z lewej, lub prawej strony klatki..

 

Macie na to jakieś rozwiązanie? 

Tak, za pewne, muszę poprawić kondycje, rower, bieganie itp, aczkolwiek nie siedzę przed komputerem, wychodzę ze znajomymi, popykać w nogę, czy na rower, no ale może za mało...


  • 0

dn40
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak wydolności/kondycji FBW

Ja w młodości szereg lat ćwiczyłem seriami, bo taka była wtedy powszechna opinia dotycząca efektywnego treningu (przynajmniej wg źródeł do których miałem dostęp). O SW to nikt jeszcze nie słyszał. A że byłem bardzo szczupłym nastolatkiem, to było typowo na masę - wolne tempo, dłuższe odpoczynki.

Stuknęła 40-tka, 100 kg na wadze i po raz pierwszy w życiu redukowałem. Spróbowałem obwodów i po prostu umierałem, serce mi chciało z piersi wyskoczyć, zbierało mi się na wymioty. U mnie pomógł po prostu czas - staram się ćwiczyć w miarę regularnie - pierwszy szok minął i kondycja zaczęła rosnąć. Po 8 miesiącach jest o wieeeele lepiej.


Użytkownik dn40 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

LisuSW
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:22
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak wydolności/kondycji FBW

Dzięki za wypowiedź, no właśnie też tak robiłem..

Możliwe, że masz racje, czuje się pewniej, wiedząc, że nie tylko ja tak mam :) 

 

Może sobie postawiłem za wysoko poprzeczke w obwodzie..

I organizm dostał petarde heh..


  • 0

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak wydolności/kondycji FBW

Polecam wybrać się na basen raz w tygodniu. Nauczysz się dobrze kontroli oddechu, poprawi kondycję i pracuje fajnie przy tym całe Ciało.

Jakbyś chciał jakiś przykładowy plan na basen to pisz :) 


  • 0



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024