Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy pić białko?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Mess
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kiedy pić białko?

Witam, mam pytanie odnośnie stosowania białka ( dokładnie tak HI TEC PROTEIN 80)

 

Od razu zaznaczę nie chce być zawodowym kulturystą, bardziej ćwiczę dla siebie żeby chociaż trochę wyglądać lepiej i żeby cokolwiek było widać. Z tego względu jestem w stanie wygospodarować 1 porządny trening w tygodniu i czasami się zdarzy że zrobię również i 2. Postanowiłem wspomóc się w/w białkiem. Ostatnio jak stosowałem odżywkę białkową piłem białko zaraz po treningu. Aczkolwiek obecnie natknąłem się na wiele artykułów o tym że jest to ogromny błąd. Stąd moje pytanie - jeżeli z siłowni wracam do domu około 40 minut i pierwszy posiłek jem w granicach 1 godziny od zakończonej siłowni to kiedy dokładnie powinienem stosować to białko, i jaki posiłek po treningowy powinien być najlepszy?

 

I jeszcze drugie pytanie - jeżeli przypadłby tydzień w którym  wypada mi 1 trening ( robię fbw, wszystkie części ciała po 2-3 ćwiczenia, wiem że nie zdrowo ale staram się nie przekraczać 2 godzin ) to białko mam stosować cały tydzień czy wystarczy tylko pierwsze 3 dni w których mięśnie się regenerują?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy pić białko?

Jeżeli nie masz zbilansowanej diety to picie białka tak naprawdę nie ma zbytniego sensu. Może okazać się, że szejk z odżywki powoduje podbicie Twojego dobowego zapotrzebowania co działa niekorzystnie na cały bilans energetyczny. Proponuje więc policzyć swoją dzienną dawkę protein, a potem ułożyć jadłospis i wkomponować w to szejk.

 

Co do samej pory stosowania, ja od zawsze piłem białko po treningu jakoś nie widzę by źle wpłynęło to na moją formę ;). Oprócz stosowałem jako dodatek do omletów, koktajli czy szejków. Częstotliwość dostosujesz sam. Ja zwykle 2 razy w tygodniu ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy pić białko?
Boalko jest dodatkiem do diety nie odwrotnie!
Jego spozycie nie powinno przekraczac 20%dziennego zapotrzebowania na ten makroskladnik.
  • 0

Mess
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy pić białko?

Oczywiście że jest dodatkiem ale białka dziennie jestem w stanie wyrobić około 100g - 120g. Jeżeli przyjąć że potrzebuje 2g na kg masy ciała to łatwo wyliczyć że brakuje mi około 40g białka dziennie którego dopełniam właśnie odżywką białkową.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy pić białko?

140 g białka to nie jest wcale dużo, ale fakt faktem, jeżeli masz męczyć się z pokryciem tego zapotrzebowania to lepiej skorzystać z odżywki proteinowej. Pamiętaj by sprawdzać skład suplementów, tym bardziej białkowych. Często w składzie pojawiają się formy, które stanowią jedynie wypełniacze jak np. kazeinian wapnia czy białka roślinne.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024