Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złamana ręka

złamana ręka powrót siłownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

btmpaf
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Złamana ręka

Siemanko. Złamałem rękę miesiąc temu a konkretnie trzon kości ramiennej zaraz nad łokciem. Z racji, że mam 18 lat myślę, że kość powinna się całkiem spoko zrosnąć ze względu na to, że jestem jeszcze młody. Gips mam już miesiąc a będzie jeszcze dwa miesiące. Chciałem zapytać się, czy ktoś przeszedł coś takiego i jeśli tak to jak wyglądał powrót na siłownie, czy w ogóle był ten powrót. Mam pewne obawy, że nie będę w stanie wrócić ze względu powagę złamania. Inni jak pytałem nosili gips do 6 tygodni, ja będę miał około 12 tygodni.. Reasumując, jestem ciekaw czy będę w stanie wrócić i jeśli tak to czy będę musiał na nią uważać przez miesiąc(?), rok(?), całe życie? Ćwiczyłem 5 miesięcy przed tą kontuzją i marzy mi się powrót na duże obciążenie. Co o tym sądzicie? Zaspokoicie moją ciekawość? Z góry dzięki wielkie, pozdro.


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamana ręka
Wszystko zależy od regeneracji kości ale jak zaczniesz od małego ciężaru stopniowo go zwiększając to będziesz mógł po jakimś czasie wrócic do ciężarow z przed złamania..
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamana ręka

Oczywiście, że wrócisz. Pracowałem z pacjentami po udarach i całkowitych porażeniach, którzy bez problemu odbudowywali całą funkcję od podstaw. Mięśnie posiadają coś takiego jak pamięć, która wynika z dostarczanych im bodźców treningowych. Dlatego po ściągnięciu gipsu zacznij od delikatnego wzmacniania i rozruszania mięśni poprzez proste aktywności. Już teraz mając rękę w opatrunku, możesz wykonywać ruchy by pobudzać unieruchomiony obszar. Ile trzeba czasu? To zależy tylko od organizmu i zaangażowania w pracę nad powrotem funkcji.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: złamana ręka, powrót, siłownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024