Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakrzepica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

shiverrr
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zakrzepica

Witam. Trzy miesiace temu stwierdzono u mnie zakrzepice zyły podkolanowej. Dostałem ją po uderzeniu w czasie meczu pilki nożnej i później nie zadbałem o profilaktyke po uderzeniu. Od razu poszedłem do specjalisty który zalecił mi lek 1x dziennie 20mg xarelto który dozrzedza krew + pończochy uciskowe. Po ponad 2,5 miesiacach (2 tygodnie  temu) byłem do kontroli. Po badaniu USG lekarz stwierdził ze po zakrzepie nie ma sladu, żyły sa w 100% drożne i nie ma problemu z zastawkami i przepływem krwi. Przechodząc do sedna sprawy. Zapytałem lekarza co ze sportami, odpowiedział ze piłka nożna odpada jeszcze na conajmniej  miesiac bo tyle mam jeszcze brac lek a siłownia raczej tylko na własnym cięzarze. Miał ktos podobny problem i mógllby sie wypowiedziec ? Pozdrawiam

 

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakrzepica

Zakrzepica to nie przelewki dlatego poleciłbym słuchać lekarza niż próbować czegoś na własną rękę. nietrudno o rozwój obrzęku limfatycznego, który stanowi naprawdę wielki problem czy nawet niekiedy zagrożenie życia.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


shiverrr
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakrzepica

Dzięki za rade :) Zrobilem do tej pory 3 treningi ale odpuszczam do momentu aż bede miał pewność ze wszystko jest ok.  Czy "zakwasy" lub mikrouszkodzenia maja jakis wpływ na uklad limfatyczny ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakrzepica

Wzrost napięcia tkankowego spowodowanego wysiłkiem fizycznym może doprowadzić do zaostrzenia objawów. Nie bez powodu kobiety ciężarne, u których zakrzepica to jedna z głównych chorób jakie mogą się pojawić, opierają swoją gimnastykę o delikatny i nieprzesadny trening dystalnymi częściami kończyn. Co więcej, ćwiczenia z obciążeniem powodują wzrost przepływu krwi co również może spowodować wzrost ryzyka rozwoju obrzęków.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024