Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nierównowaga mięśnowia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Johnsh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nierównowaga mięśnowia
Witam!
Słowem wstępu kiedyś trochę ćwiczyłem w domu ,później przestałem.Jakiś czas temu zauważyłem ,że mam wystające
łopatki ,postanowiłem coś zdziałać.Jako ,że mam w domu drążek zacząłem się trochę podciągać ,nie jakoś regularnie ale 
po prostu kiedy mi się przypomni lub obok niego przechodzę to podciągnę się parę razy.
 
Przechodząc do konkretu spostrzegłem ostatnio ,że mięśnie najszersze grzbietu po prawej stronie są znacznie bardziej rozwinięte niż  po lewej ,widać
to przed lustrem.Patrząc z kolei z boku gdy cofnę obręcz barkową i przyjmę właściwą postawę , to po lewej ,czy w teorii słabszej 
stronie łopatka mi się chowa i z boku jej nie widać ,natomiast z prawej już niestety tak nie jest i łopatka jest cofnięta i odchodzi coraz bardziej 
gdy kieruje się ku górze.
 
Zatem po 1 dlaczego nierównomiernie mi to się rozwija skoro ćwiczyłem tylko trochę na drążku ,czyli oburącz ,czy to możliwe ,że jakoś
krzywo się podciągałem? Co mogę z tym zrobić?
 
Po 2 dlaczego tam gdzie mięśnie wizualnie są bardziej rozbudowane ,łopatka bardziej odstaje ? To jest mój priorytet.
 
Mam jeszcze ostatnie pytanko.Podciągają się znacznie wyżej niż do brody ,jakie mięśnie są bardziej aktywowane ,też pytam w kontekście tych łopatek?
 

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Nierównowaga mięśnowia

Każdy ma 1 stronę większą od odrugiej. 
Owszem można to wyrównać po prostu w trakcie ćwiczeń musisz zmuszać siebie do mocniejszego zaangażowania słabszej strony, nie jest to łatwe bo w tym przypadku już walczymy z układem nerwowym. Więc polecam zakupienie gumy powerband która będzie pomocna przy podciąganiach i tym samym będziesz mógł skupiać się na poprawnej płaszczyźnie !
Również z gumą będziesz wykonywał ćwiczenie ściąganie łopatki. + w zwisie na drążku ściąganie łopatek. 
Tu myślę, że mięsień obły może dawać w kość w sensie do wzmocnienia  !


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

O_O
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nierównowaga mięśnowia

Przyciągasz się w jedną stronę bardziej - stąd jedna ze stron ma większy wysiłek i ma większy bodziec do wzrostu. Co do korekty to wystarczy sprawdzać czy dystans między barkami, a rękami jest taki sam kiedy już masz brodę nad drążkiem. Ewentualnie nawyki czy coś w życiu codziennym.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024