Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały kompleks na punkcie klatki piersiowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

tza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mały kompleks na punkcie klatki piersiowej

Cześć,

 

jestem w trakcie budowania masy mięśniowej (ektomorfik, jakiś 8 tydzień). Ogólnie jestem zadowolony, ale nie podoba mi się moja klatka piersiowa. Wydaje mi się, że mam bardzo nisko położoną linię sutkową, tak jakby brakowało mi trochę mięśni poniżej tej linii. Czy to normalne i czy da się coś z tym jeszcze zrobić? Czy to po prostu taka genetyka i muszę się z tym pogodzić? Czy są jakieś ćwiczenia, które mogłyby mi pomóc w rozwinięciu tej dolnej części klatki piersiowej?

 

Oglądam dużo sylwetek zarówno w internecie i na siłowni i trochę mnie ta moja klatka martwi.

Cześć,

 

jestem w trakcie budowania masy mięśniowej (ektomorfik, jakiś 8 tydzień). Ogólnie jestem zadowolony, ale nie podoba mi się moja klatka piersiowa. Wydaje mi się, że mam bardzo nisko położoną linię sutkową, tak jakby brakowało mi trochę mięśni poniżej tej linii. Czy to normalne i czy da się coś z tym jeszcze zrobić? Czy to po prostu taka genetyka i muszę się z tym pogodzić?

 

Załączam zdjęcie:

Załączone pliki


  • 0

zdziebek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały kompleks na punkcie klatki piersiowej

Hej,moim zdaniem jest to sprawa genetyczna , ale mysle ze jesli skupilbys sie jakis czas na cwiczeniach dolnej czesci klatki piersiowej to moze przynioslo by to jakis efekt .

 

1.Pompki na poręczach ( im bardziej odchylisz nogi do tylu a głowe i klatkr do przodu tym bardziej bedzie pracowala twoja dolna czesc klatki).

2.Rozpietki glowa w dol.

3 Sciaganie linek wyciagu do dolu z mocnym spieciem lub krzyzowaniem. 

 

pozdr


Użytkownik zdziebek edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

tza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały kompleks na punkcie klatki piersiowej
Rozpiętek głową w dół nie jestem w stanie zrobić (nie mamy na siłowni takich ławeczek). Co najwyżej głową w górę. Natomiast pompki na poręczach i rozpiętki na bramie już robię. 
 
Jakie ćwiczenia jescze byście mi polecili? Ile razy w tygodniu trenować? W tej chwili robię trening FBW 4 razy w tygodniu. W sobotę z naciskiem na plecy i nogi, w niedzielę z naciskiem na klatkę i brzuch (plus dopalam triceps i biceps po jednym ćwiczeniu), a we wtorki i czwartki raczej standardowo po równo na każdą partię. Oczywiście głównie ćwiczenia wielostawowe i z wolnym ciężarem. 
 
Ćwiczenia na klatkę jakie wykonuję to wyciskanie hantli, rozpiętki z hantlami, wyciskanie sztangi, rozpiętki na bramie, dipsy - pompki na poręczy (pochylając się do przodu), czasami siądę na jakiejś maszynie i zrobię coś izolowanego w celu dopalenia mięśnia. 
Kładę duży nacisk na technikę. 
Dieta wysokokaloryczna i regeneracja jest (staram się spać co najmniej 8 godzin). 

  • 0

mazurkrystian
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mały kompleks na punkcie klatki piersiowej

Mój kumpel miał podobną sytuację i też sądzę, że to jest kwestiia genów- może ćwiczenia będą w stanie to skorygować, zmniejszyc wizualną różnicę, ale też generalnie nie ma co sobie zawraca głowy za bardzo takimi rzeczami ;) lepiej się skupić na tym, co można wybudować od początku do końca i na co mamy wpływ.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024