Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek...:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

lwxyy86
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek...:)
Serdecznie witam na forum. Jestem nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy post. Mianowicie chciałbym zacząć przygodę z ciężarkami i siłownia. Mam zamiar zacząć ćwiczyc. Moim celem jest zbicie wagi i poprawa kiepskiej sylwetki.
Mierze 179cm; waga 86kg (duzo:)
Moim założeniem jest przede wszystkim zabicie wagi i poprawa sylwetki.
Nie ukrywam że chciałbym zacząć od ćwiczeń w domu. Pracuje w systemie 3 zmianowym. (6-14; 14-22; 22-6)
W domu posiadam hantle (różne wagi), sztange łamana. Prosiłbym Was o jakiś plan treningowy dla początkującego i może jakiś wskazówki w diecie. Nie ukrywam że zabieram się do tego chyba trzeci raz. Z góry dziękuję za pomoc. Postaram się być aktywny mna forum. I chciałbym o opinię i porady fachowców, a wiem że na tym forum tacy są:) Miałem nawet wizje chodzić do osobistego trenera (personalnego), ale mieszkam w małym mieście i nici z tego. Jeszcze raz proszę o porady:)
Pozdrawiam
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek...:)
Witam! Super ze zaczynasz cwiczyc :) niestety nie ukladamy planow treningowych gotowych, taka jest zasada na forum aczkolwiek jakby nie patrzec jesli sam ulozysz z nasza pomoca juz sie czegos uczysz :) na start proponowalbym ci trening FBW - jest to trening calego ciala na jednej sesji treningowej gdzie cwiczysz od najwiekszej do najmniejszej parti czyli nogi plecy klatka barki triceps biceps brzuch, czemu brzuch na koncu a wydaje sie duzy? Brzuch w wielu cwiczeniach pelni fukcje stabilizacyjna I warto go zrobic na koncu :) ten schemat to taka podstawa sa oczywiscie inne rozwieszczenia fbw ale taki polecamy poczatkujacym najczesniej :) na poczatek 2-3 razy w tygodniu bedzie odpowiednim bodzcem do stymulacjo wlokien miesniowych, jesli chcesz schudnac to mozesz dolaczyc bezposrednio po treningu cardio, moglbys robic takze w dni nietreningowe ale mysle ze tak bedzie dla ciebie wygodniej ze wzgledow pracy :) 86 az tak duzo? Bez przesady :) damy rade! A wiec co do diety... z tego co piszesz domyslam sie ze planujesz redukcje czyli deficyt kcal. Zeby to obliczyc uzyj kaukulatora na naszej stronie gdzie obliczysz dzienne zapotrzebowanie I od tego odejmnij 200-300 na poczatek zeby redukowac :) jesli wiesz ze technika kuleje to warto by bylo skorzystac z uslug trenera, lecz duzo mozna sie tez nauczyc samemu czytajac ksiazki ogladajac filmiki z youtobe gdzie jest wszystko po krotce wytlumaczone itd :) powodzenia!
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek...:)

Witam na forum. 
Na początek powiedz jaki tam sprzęt dokładnie posiadasz. 

Jakie obciążenie ? czy są to tylko hantelki  ? 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

lwxyy86
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek...:)

Mam hantelki +obciazenia ( duzo różnych) + sztangę łamaną. i narazie nic wiecej.


  • 0

lwxyy86
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek...:)
A jaka dietę trzymać? Czego nie jeść i w jakich godzinach ćwiczyć post systemie pracy 3 zmianowej?
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek...:)
Nie jedz produktow wysoko przetworzonych. Do pracy mozesz zabrac jedzenie w pojemniku jesli jest taka mozliwosc :) a jesli nie to alternetywa moze byc shake z odzywka bialkowa
  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek...:)

dopiero zaczyna to niech odżywki odstawi narazie ... odżywka białkowa jak i inne suplementy tylko wtedy jeśli w diecie nie potrafimy już dostarczyć odpowiednich ilości białka itp ... 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek...:)

Dietę musisz zastosować z ujemnym bilansem kalorycznym ! 
O tym już zapytasz się w dziale Dieta na naszym forum. 
Co do treningu:

 

Nogi: Przysiady 3 serii x 15 powtórzeń
Plecy: Wiosłowanie 3 serii x 15 powtórzeń 
Klatka: szerokie pompki 3 serii x 15 powtórzeń 
Barki: żołnierskie mogą być hantlami 3 serii x 12 powt. 
triceps: Francuzy łamaną 2 serii x 12 powt
Biceps: łamana uginanie ramion 2 serii x 12 powt
łydki: spięcia 5 serii x 30 powt. 

Brzuch:

  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024