Skocz do zawartości


Zdjęcie

Interwały a siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Blancior
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Interwały a siłownia

Witam wszystkich

Mam 21 lat oraz 92 kilo więc postanowiłem zrzucić kilka zbędnych kilogramów przy jednoczesnym wyrzeźbieniu sobie mięśni. Chodziłem już w przeszłości na siłownię więc nie jestem całkiem zielony z tego tematu. Słyszałem, że najskuteczniejsze w spalaniu tkanki tłuszczowej są interwały. Moje pytanie brzmi: czy mogę trenować na siłowni a po treningu wykonać 10 minut interwałów na bieżni? Ile razy w tygodniu mogę trenować na siłowni a ile interwały? Z góry bardzo dziekuję za pomoc :)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały a siłownia

Zakładając, że robisz trening siłowy 3 - 4 razy w tygodniu, to interwały możesz z powodzeniem robić 2 razy w tygodniu w dni wolne od treningu siłowego - taka ilość interwałów w zupełności wystarczy.

 

Najlepsze interwały to interwały biegowe wykonywane na wolnym powietrzu (ale teraz jest zima, więc odpadają), interwały na pływalni czyli w basenie (to mogłoby być), albo interwały na skakance (to też mogłoby być ale potrzebne obuwie sportowe z amortyzacją).

Jednak jeśli z jakichś przyczyn nie możesz uskuteczniać powyższych aktywności, to od siebie mogę polecić interwały na rowerze stacjonarnym (np. spinningowym) lub interwały na ergometrze wioślarskim lub interwały na orbitreku.

Interwały na bieżni są gorszym rozwiązaniem - wiem, bo trenowałem na różnych sprzętach kardio i dużo mniej czasu potrzeba, aby rozpędzić się na rowerze stacjonarnym niż na bieżni i dużo mniej czasu potrzeba aby zwolnić na rowerze stacjonarnym niż na bieżni.

 

Pamiętaj o tym, żeby spać minimum 7, a najlepiej 8 - 9 godzin na dobę oraz aby odpowiednio się odżywiać.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Blancior
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały a siłownia

Dziękuję za cenne rady natomiast mnie nurtuje pytanie czy bezpośrednio po siłowni mogę zrobić interwały w ten sam dzień? Czyli np.

poniedziałek: siłownia+interwały,

środa: siłownia,

piątek: siłownia+interwały,

niedziela: siłownia


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały a siłownia

Teoretycznie możesz, jeśli będziesz miał jeszcze siły po treningu siłowym.

Ja natomiast robiłbym 2x w tygodniu w dni bez siłowni.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Blancior
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały a siłownia

skoro twierdzisz, że najlepiej rowerek to będę w domu na rowerku zobaczymy jakie będą efekty :) znasz może jakiś fajny plan na rzezbę? 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały a siłownia

Co masz na myśli pisząc fajny plan na rzeźbę ?

Masz na myśli trening siłowy ? Jeśli tak, to trening siłowy w okresie redukcji może i powinien być podobny do treningu stosowanego w okresie masy.

Tzn. 6 - 12 serii na małe partie, 12 - 18 serii na duże partie, przerwy pomiędzy seriami ok. minutę w treningu małych partii i ok. 2 minuty w treningu dużych partii.

Dobór ćwiczeń to sprawa indywidualna, polecam jednak aby bazować przede wszystkim na wolnych ciężarach, w mniejszym stopniu na wyciągach, a w jeszcze mniejszym na maszynach.

 

Jedyna różnica pomiędzy tym jaki jest cel treningu siłowego w okresie redukcji i w okresie masy polega na tym, że na redukcji trening siłowy stosuje się w celach antykatabolicznych (aby zmniejszyć straty masy mięśniowej), w drugiej kolejności po to aby przyspieszać przemianę materii i ułatwiać redukcję.

Natomiast w okresie masowym trening siłowy stosuje się aby zwiększać masę mięśniową.

 

Znajdź w internecie plan treningowy i wrzuć tutaj w tym temacie, to może ktoś Ci sprawdzi.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024