Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Sucha masa"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

PKX
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"Sucha masa"

Witam, wiem, że wszystko zależy od organizmu, ale mimo to chcę zasięgnąć porady. Będę za ok. jakiś miesiąc zaczynał robienie masy (kończę redukcje). Mam już przygotowany trening siłowy a do tego 3-4 razy tygodniowo gram w kosza (oczywiście wtedy kiedy nie mam siłowni). Wiem, że nie da się zrobić samej suchej masy, ale chciałbym jak najmniej tłuszczu przybrać (mogę tyć nawet niecałe 1kg na miesiąc, byleby najwięcej było w tym mięśni). Wiadomo, z racji tego, że gram w koszykówkę to zależy mi właśnie na jak najczystszej masie. Wcześniej na masie przytyłem dość szybko, ale było w tym niemało tłuszczu. Tak więc, jeśli będę grał w tego kosza (oczywiście uwzględniając to w diecie), dodam sobie zamiast tych 300-400 kcal np. 200 i zmniejszę lekko podaż węgli a zwiększę białka, to moje szanse się "zwiększą"? :D Dodam, że nie biorę żadnych supli, jedynie tabletki Spiruline. Ewentualnie, (jeśli to zły pomysł) czego innego mógłbym spróbować??


  • 0

O_O
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

1g tłuszczu na kg ciała

2g białka na kg ciała

300 kcali więcej niż potrzebujesz

 

 

Nie warto tak wolno rosnąć, jak przybierzesz 2kg w miesiąc to oznacza, że nabrałeś prawie same mięśnie. Jak jadłeś na poprzedniej masie? Jak zmniejszysz węgle to będziesz miał tzw. low carb, co jest typową dietą pod... chudnięcie. Nie da się cały czas rosnąć, a już na pewno nie przy 1kg gdzie taki wzrost jest... malutki. W końcu trzeba zmienić bilans i na redukcję przejść tak czy siak - o to z resztą chodzi w kulturystyce, balans między tłuszczem, a mięśniami. Czystej masy nie zrobisz od tak pstryk, więc lepiej trochę przytyć i to spalić niż starać się kombinować.


  • 0

PKX
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

Cóż na poprzedniej diecie to jadłem w zasadzie wszystko (ale pilnowałem też by jeść odpowiednią ilość wszelakich składników) no i nie miałem jakiś stałych pór posiłków (teraz to oczywiście zmieniłem). Myślałem jeszcze by spróbować tej metody manipulowania węglami, tylko gdy mam łącznie 6-7 treningów w tygodniu to dni LC dać 2 razy gdy mam kosza, MC gdy mam raz lub dwa razy kosza (czyli łącznie też 2 dni w tygodniu) i HC 3 razy gdy mam siłownie?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

Nigdy nie stosowałem rotacji kalorycznej, ale wiem że nieumiejętnie zrobiona może przynieść więcej szkody niż pożytku. Proponowałbym najpierw popróbować ze zwykłą dietą, wstępnie o równej dobowej kaloryce i potem z niewielką nadwyżką, a dopiero za jakiś czas pomyśleć o manipulowaniu kalorycznością.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"
Nigdy na sucho "
nie zrobisz czystej masy masy..
zawsze jakiś % tkanki tłuszczowej nabierzesz. badź też innej masy ciała typu woda czy Glikogen.. czy tkanka łączna..
to wszystko składa się na wagę ciała
jeśli chodzi o suche mięśni je buduje tylko jeden.składnik diety ( Bialko) a racze Aminokawsy z tego białka białko jako tako sie nie wchłania do mięśni!!
najpierw musi być strawione do postaci Aminokwasow i.tylko w takiej postaci moze zostać wchloniete do mięśni
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

W okresie masowym możesz zastosować kreatynę, natomiast co do diety, to jeśli wyliczysz prawidłowo zapotrzebowanie kaloryczne tak aby być na 0, to wystarczy dodać do tej wartości 300 kcal.

Jeśli zaś chodzi o treningi:

 

trening koszykówki wystarczy jak dasz od 2 do 3 razy w tygodniu, w dni wolne od siłowni.

 

Jeśli będziesz trenował koszykówkę 4 razy w tygodniu i oprócz tego trenował siłowo, to będzie Ci ta masa mięśniowa rosła bardzo powoli.

 

Chcesz aby przybywało mniej tłuszczu w okresie budowania masy ?

Ustal sobie dodatni bilans na 300 kcal, do tego pij każdego dnia w okresie masy od 2 do 5 szklanek zielonej herbaty liściastej, do tego dosypuj do różnego jedzenia takie przyprawy jak cynamon, kurkuma, etc.

Dodatkowo możesz zrobić tak, że dajmy na to 6 gram węgli na kg masy ciała zjadasz w dni treningu siłowego, a w dni bez treningu siłowego nieco mniej węglowodanów.

 

Staraj się też w swojej diecie bazować na produktach niskoprzetworzonych i tzw. cheat meale robić nie częściej niż raz w tygodniu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

PKX
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

RychuP  chyba tak właśnie będę robił, a jeśli chodzi o tą koszykówkę to nie zawsze mam te 4 treningi, czasem mam 2, a najczęściej 3 (zależy wszystko od tego jak sie mecze w tygodniu ułożą). A ta zielona herbata i przyprawy to czemu aż w takich ilościach?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

Przyprawy generalnie należy stosować w niewielkich ilościach, bo i tak zadziałają chociaż nie tak od razu.

Cynamonu stosuj maksymalnie do 5 gramów dziennie (płaska łyżeczka od herbaty), a kurkumy lub chili wystarczy szczyptę do danej potrawy.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

PKX
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

Okk, wielkie dzięki :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: "Sucha masa"

Tutaj w pełni zgadzam się z RychuP, przyprawy stanowią bardzo dobry sposób na naturalny wzrost intensyfikacji pracy metabolizmu. Co więcej, świetnie uatrakcyjniają smak naszych potraw co dodatkowo działa na plus dla naszej diety.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024