Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja czy masa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Robert334
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja czy masa
Witam od pazdziernika tego roku zaczolem systematycznie cwiczyc na poczatek zaczolem od redukcji -700 + trening obwodowy ,,po 2 obwody na trening"+cardio z 97,5kg zszedlem na 84 kg tluszczu z brzucha spalilem bardzo duzo,, Klatka 104 na 98cm,Biodra 115 cm na 92cm, i brzuch 104cm na 88 cm.Powoli bedac na redukcji mialem coraz mniej sil na treningu az wkoncu zdecydowalem sie przejsc na budowanie masy.Moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok 2500 kcal.redukcjee zakonczylem na 1800 pozniej zwiekszylem do 2600 i w dni treningowe zwiekszam do 2800-2900.Cwicze treningiem Fbw co drugi dzieni czasami wykonuje interwaly biegowee lub na rowerku...i moje pytanie brzmi...1.czy byl to dobry pomysl zeby przejsc na mase po tym jak mam jeszcze troszke tluszczyku na brzuchu...2.Czy po takim skoku kcal nie zrobi mi sie efekt jojo...3.Inne uwagi. Z gory dzieki za odp
  • 0

Robert334
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa
Zapomnialem dodac ze jestem endomorfikiem.
  • 0

Robert334
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa
Zapomnialem dodac ze jestem endomorfikiem.
  • 0

Robert334
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa
Wzrost 180 25lat
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa

Myślę, że wyznaczyłeś sobie w okresie redukcji trochę zbyt duży deficyt kaloryczny, bo -700 kcal już na starcie to trochę zbyt duży deficyt.

 

Jeśli faktycznie jesteś endomorfikiem (grubość kości nadgarstka powyżej 17,5 lub powyżej 18 cm, do tego szerokie biodra i skłonność do nabierania niechcianej tkanki tłuszczowej), to musisz uważać po pierwsze na to jakie węglowodany spożywasz, a po drugie na to ile węglowodanów spożywasz.

 

Wpisz sobie w wyszukiwarce Google hasło takie jak articles/5079/dlaczego-trenuje-i-tyje

Pierwszy wynik od góry, to będzie to co powinno być.

 

To tyle jeśli chodzi o dodatni bilans kaloryczny.

 

Wstaw jakieś zdjęcie sylwetki, to wtedy łatwiej będzie Ci powiedzieć, czy powinieneś już robić masę, czy może nadal redukcję.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Robert334
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa
Weglowodany czerpie z platkow owsianych,bananow,makaronow pelnoziarnistych,ryzu brazowego i ziemniakow.Dziennie spozywam 300g wegli,250 bialka i ok 70g tluszczy.Nie jem slodyczy,fast foodow ,nie pije alkoholu,pije tylko wode mineralna
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa

Spożywasz 2,98 g białka na każden kg masy ciała ?

 

To zdecydowanie za dużo, a jeśli Twoim celem jest masa, to zmniejsz białko do poziomu 2 g na kg masy ciała.

Nadmiar białka nie ułatwi Ci zwiększania masy mięśniowej, a takie ilości białka rzędu 3g na każden kg masy ciała, to mogą zjadać kulturyści na dopingu, a nie przeciętny trenujący człowiek w sposób naturalny.

 

W przypadku redukcji natomiast powinno się spożywać 2,3 - 3,1 g białka na kg BEZTŁUSZCZOWEJ MASY CIAŁA (czyli trzeba wiedzieć ile ma się tłuszczu aby móc odjąć wagę tłuszczu od całkowitej wagi ciała i w ten sposób dowiedzieć się ile spożywać białka w okresie redukcji).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Robert334
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa
Takie makroskladniki i kcal mi wyliczyl kalkulator kalori z www.kalkulatorkalorii.net
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja czy masa

Białka wystarczy dać 20 - 25% całkowitej wartości kalorycznej - takie są ilości białka w zupełności wystarczające dla trenujących siłowo amatorów, którzy nie stosują dopingu farmakologicznego.

Oczywiście mowa o diecie masowej.

 

Najlepiej będzie jak wstawisz zdjęcia swojej sylwetki od szyi aż do stóp (twarzy możesz nie pokazywać).

Jedno zdjęcie niech będzie przodem (bez wciągania brzucha), a drugie bokiem (również bez wciągania brzucha).

 

W ten sposób bardzo łatwo będzie można stwierdzić czy masz nadal redukować lub zamiast tego czy możesz budować masę.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024