Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zespół skrzyżowania dolnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zespół skrzyżowania dolnego

Tak jak w temacie, byłem u trenera, powiedziałem mu o bólach w okolicach odcinka lędzwiowego (nie są one mocne) i jak wykonywałem przysiady stwierdził że mam ten zespół skrzyżowania dolnego, zalecił rociąganie żeby sie zapisać i tam mi to wyleczą, ale nie mam na to pieniedzy i chcialbym tutaj sie poradzic co robic? Kupilem sobie tejpy chcialbym zapytac jakie cwiczenia/rociagania na to robic zeby wrocilo do normy?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego

Zespół skrzyżowania to jeden z typowych przykładów zespołów posturalnych. Terapię rozpocząłbym od korekcji swojej postawy, przed lustrem warto przeanalizować ustawienie miednicy, która jest prawdopodobnie w nadmiernym przodopochyleniu. Następnie zacznij od rozbijania tkanek miękkich poprzez masaż ciepłym prysznicem, a także zastosowanie rollera. Tejpy pomogą, ale dopiero przy współpracy z wykwalifikowanym fizjo. Jeżeli chodzi o ćwiczenia, oprócz rozciągania odcinka L kręgosłupa należy skupić się na wzmocnieniu brzucha. Do tego dodałbym ciepłe okłady z borowiny i wizyty na masaż kręgosłupa.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego
Dzieki wielkie :) masaz cieply zrobilem :) przed tym lustrem ciezko mi wyczuc jak niestety, rozciaganie zrobilem po rozciaganiu dziwne uczucie nigdy tego wczesniej nie czulem ale gdy zrobilem ruch odwrorny to taki bol dziwny ale ogolnie czuje sie rozciagniety, przyczyna moze byc tez wlasnie za slaby brzuch ostatnio, wczesniej Haroldek napisal mi ze najczesniej od katowania brzucha wiec przestalem go cwiczyc,cwiczylem go tylko postednio przy cwiczeniach wielostawowych i troche na wf. Na brzuch wprowadze bezpieczne cwiczenia planki spiecia z ledzwia przylegajaca oczywiscie itd :) ale powiedz mi jeszcze, jest to cos ciezkiego czy mozna to szybko wyleczyc itd? :)
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego

Zespoły skrzyżowania jak i cała grupa zespołów posturalnych jest efektem złych nawyków postawy. Oznacza to, że bez problemu mogą zostać cofnięte. Wystarczy jedynie systematyczna praca nad własną sylwetka i wszystko wróci do normy.

 

Korekcja przed lustrem jest ciężka jeżeli ktoś nie ma dobrego czucia głębokiego. Polecam więc wizytę u fizjo, aby pokazał Ci na czym polega autokorekcja ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego
Dzieki ;) co do fizjo to koszt wizytu u mnie 50-70 zl, drogo moim zdaniem i to mnie powstrzymuje :/
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego

Dzieki ;) co do fizjo to koszt wizytu u mnie 50-70 zl, drogo moim zdaniem i to mnie powstrzymuje :/

Drogo ? 

moje wizyty kosztują nie mniej niż 100 zł/1 wizyta 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego
No moim zdaniem drogo, i nie wiem czego tam sie spodziewac, bo zaplacic 50 zl a wyjsc bez konkretnej diagnozy no to tak troche nie ten
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego

Wiesz w przypadku fizjoterapeuty możesz mieć pewność, że dostaniesz konkretna diagnozę bo nikt nie siedzi tak dobrze w problemach w obrębie narządu ruchu jak on. Cena 50 zł to naprawdę niewiele, a uwierz że niekiedy po dwóch wizytach wszystko może wrócić do normy. Podobnie wyjdzie wizyta u lekarza + zakup leków przeciwbólowych/żeli czy tym podobnych. Ewentualnie postaraj się o rehabilitacje na NFZ, oczywiście jeżeli chcesz czekać ponad miesiąc na pomoc.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego
Przemysle to jeszcze, jesli do stycznia nie przejdzie to raczej zdecyduje sie na prywatna wizyte :)
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego
W weekend jade jeszcze do trenera ktory powiedział mi ze to ten zespol skrzyzowania wiec mozliwe ze dowiem sie czegos wiecej i tego jak to leczyc
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zespół skrzyżowania dolnego

Wiesz jak dla mnie przeciąganie to najgłupsza rzecz jaką możesz zrobić. Mówię to na własnym przykładzie, 2 tygodnie zwlekałem z wizytą u fizjo gdy miałem kontuzję barku. Efekt jest taki, że od momentu zakończenia terapii (5 wizyt, uszkodzenie przyczepu nadgrzebieniowego) dopiero po 5 miesiącach odzyskałem 80% sprawności. Mimo to do dzisiaj niektóre ćwiczenia wykonuje z kompensacją. Najważniejsza jest prewencja - im szybciej tym lepiej!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024