Skocz do zawartości


Zdjęcie

BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Cześć mam 17 lat 183wzrostu i ćwicząc udało mi się zejść do 70-69kg wagi. (z 85)
Chodzę do szkoły i mało spożywałem białka a słyszałem ,ze nawet przy cardio oraz siłowych ćwiczeniach jest ono ważne.
Tak więc ćwiczyłem sporo na sucho ,aż do dzisiaj gdy zakupiłem sobie białko serwatki bez dodatku innych mniej wartościowych białek.
Naczytałem się o samym białku sporo i chciałbym stosować z 60gram w dni treningowe 30 w nie treningowe + nie mam też $$ więc nie chce robić po 90gram dniówki :)
I tu pojawia się pytanie czy brać białko po przebudzeniu + zwykłe śniadanie bułka.... w szkole przeważnie tylko to zjadam.
Obiad-różnorodne
trening przeważnie start 17-18 koniec 19-20 chodzę spać o 23-24
Brać rano + po treningu Rano i przed spaniem? czy przed treningiem i po ? Jakie jest wasze zdanie?


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Skup się na czerpaniu białka z pożywienia a nie zapychać się prochami.

Białko jest do uzupełnienia diety a nie całkowitego zastąpienia..


  • 1

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Skup się na czerpaniu białka z pożywienia a nie zapychać się prochami.

Białko jest do uzupełnienia diety a nie całkowitego zastąpienia..

No własnie a ja w ciągu swojego dnia 3x bułka obiad różny kolacja zawsze twaróg i jogurt naturalny :) czyli może w ciągu dnia dostarczam z 20 gram :) więc suplami chciałem testowo na 2tyg spróbować z większa zawartością :)


  • 0

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Skup się na czerpaniu białka z pożywienia a nie zapychać się prochami.

Białko jest do uzupełnienia diety a nie całkowitego zastąpienia..

+ kolacje i tak zjem śniadnaie również ,ale kiedy tego białka dostarczać


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Ale Ty chcesz zastąpić prochem ponad 50%+ Twojego zapotrzebowania na białko to nie jest dobre... Zamiast wydawania kasy na proch to zakup piersi z kurczaka, watrobke, ryby itd. i lepiej na tym wyjdziesz za te same pieniadze... A czerpanie białka z samego prochu jest dennym wyjsciem i efekty beda mizerne jak nie zerowe.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Ciężko nie przyznać Lajkowi racji, odżywki to jedynie dodatek do diety! Jeżeli zależy Ci na dużej efektywności oraz zaliczeniu prawdziwego progresu to musisz ułożyć sobie dietę, która będzie odpowiednio zbilansowana.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)
Musisz panietac ze bialko dostarczane z suplementow nie moze przekroczyc 20% twojego dziennego zapotrzebowania na ten makroskladnik.
  • 0

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Musisz panietac ze bialko dostarczane z suplementow nie moze przekroczyc 20% twojego dziennego zapotrzebowania na ten makroskladnik.

Dla czego ja biorę 1 porcje dziennie jest to około 24g białka gdzie inne osoby biorą po 3 porcje :)


  • 0

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Ale Ty chcesz zastąpić prochem ponad 50%+ Twojego zapotrzebowania na białko to nie jest dobre... Zamiast wydawania kasy na proch to zakup piersi z kurczaka, watrobke, ryby itd. i lepiej na tym wyjdziesz za te same pieniadze... A czerpanie białka z samego prochu jest dennym wyjsciem i efekty beda mizerne jak nie zerowe.

Czy ja wiem 900g białka i biorę 30g porcję na 1 dzień.Kurczak wątróbka i ryby wyjdą drożej ,ale już pomijając to nie biorę z samego prochu zjadam jogurty twarogi i staram się zawsze zjeść na kanapce białko czy to tez przy obiedzie ,ale nie zawsze się da gdyż nawet nie mam co tworzyć diety bo wiem ,że nie będę w stanie się jej trzymać + kupiłem to białko testowo na tzw "próbę" czy coś to może nwm z regeneracją ,albo może podniesie wyniki nie opieram na prochu diety :) jem śniadanie a później tą 1 porcję i to tyle.


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Typowe myślenie na temat diety "droga", dieta nie musi być droga a taniej i zdrowiej Ci wyjdzie normalne jedzenie.. przelicz sobie na gramy bo 100g kurczaka = 20g białka a to jest z 1,20zł.. Jedząc sam nabiał daleko nie zajdziesz bo najbardziej wartosciowe białko jest w mięsie co i tak powinna być dieta urozmaicona!

Dostajesz rady od osób które chcą Ci pomóc i mają trochę pojęcia na te tematy mimo wszystko próbujesz wmówić że nie mamy racji. Jak jesteś mądrzejszy od wszystkich to jedz proch i zobaczysz czy będą efekty - może nauczysz się na swoich błędach. A skoro nie potrafisz utrzymać diety to za przeproszeniem po chuj Ci te białko?


  • 1

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Typowe myślenie na temat diety "droga", dieta nie musi być droga a taniej i zdrowiej Ci wyjdzie normalne jedzenie.. przelicz sobie na gramy bo 100g kurczaka = 20g białka a to jest z 1,20zł.. Jedząc sam nabiał daleko nie zajdziesz bo najbardziej wartosciowe białko jest w mięsie co i tak powinna być dieta urozmaicona!

Dostajesz rady od osób które chcą Ci pomóc i mają trochę pojęcia na te tematy mimo wszystko próbujesz wmówić że nie mamy racji. Jak jesteś mądrzejszy od wszystkich to jedz proch i zobaczysz czy będą efekty - może nauczysz się na swoich błędach. A skoro nie potrafisz utrzymać diety to za przeproszeniem po chuj Ci te białko?

Masz rację ,ale źle się trochę wypowiedziałem mając na myśli ,że nie utrzymam diety chodziło mi o to ,że nie jestem w stanie zabierać zawsze jogurtu czy też kurczaka z warzywami do szkoły bo od 6-7 jestem z 8h w szkole.Jeśli chodzi o "drogie" miałem na myśli kupowanie i częste jedzenie właśnie kurczaka ryb wątróbki etc chodź dzisiaj sam to sprawdziłem i nie jest w sumie cenowo tak źle ,ale nie jestem sam w domu :/ nie będę miał zawsze możliwości robienia w 100% swoich posiłków.+ lepszym rozwiązaniem wydawało mi się zabranie do szkoły załóżmy 3 bułek + suplement ze sobą i w tych 8 godzinach w połowie sobie wypić wrócić do domu zjeść pełnowartościowy obiad i różnie to bywa u mnie z podwieczorkiem bo obiad jem późno i często go pomijam.A kolacje którą przeważnie zjadam jest serek wiejski lekki jakiś jogurt naturalny czasami z bananem.Schudłem już swoje chciałem tym suplementem trochę pomóc ,albo bardziej spróbować czy przyrost wytrzymałości czy coś postąpi bo ćwiczę w domu.Chyba ,że wgl tego prochu nie dodawać i nie jeść :/ w weekendy każdy posiłek mam zagospodarowany w białko od pn do pt nie jestem w stanie :) + wyczytałem ,że takie białko po treningu dobrze działa.


Użytkownik jawortm23 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Krynas03
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)
Do dupy takie cos, dieta to nie bułki chcesz rosnac wcinaj miecho, zołtko jaj ma przekozak białko. Na noc jakis produkt z kazeiną typu twaróg
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Początkowo może wydawać się, że dieta to droga sprawa lecz w rzeczywistości wychodzi zupełnie inaczej. Jasne, mięso to podstawa w sportowej diecie i stanowi najlepsze źródło białka. Istnieją jednak inne, ale równie dobre produkty z wysoką zawartością tego makrosa.

 

Wspomniane jogurty lepiej będzie zastąpić serkami wiejskimi bądź twarogiem, z tym że one lepiej będą spożytkowane na noc (kazeina jest wolno wchłanialna, co jest bardzo znaczące dla naszej formy). Oprócz tego przytoczone jajka - jajecznica, omlety czy jajka na twardo to świetne źródło protein oraz tłuszczu. Każdy ćwiczący wrzuca je do swojej diety, ze względu na cenę i masę korzyści.

 

Oprócz tego nie zawsze musisz jeść pierś z kurczaka. Istnieje przecież wędzona makrela, tuńczyk w puszce czy podawana przez Ciebie wątróbka oraz inne części ciała kury (np. mięso z uda, skrzydełka). Naprawdę, wszystko jest do ogarnięcia. Nawet ucząc się w szkole!

 

Nikt nie neguje stosowania białka, każdy z tego forum prędzej bądź później miał styczności z takim suplementem. Niemniej, proszek nie zastąpi jedzenia. Z tym musisz się pogodzić i jeżeli chcesz osiągnąć realne efekty, dostosuj się do naszych wskazówek. Żaden z nas nie chce dla Ciebie źle ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Początkowo może wydawać się, że dieta to droga sprawa lecz w rzeczywistości wychodzi zupełnie inaczej. Jasne, mięso to podstawa w sportowej diecie i stanowi najlepsze źródło białka. Istnieją jednak inne, ale równie dobre produkty z wysoką zawartością tego makrosa.

 

Wspomniane jogurty lepiej będzie zastąpić serkami wiejskimi bądź twarogiem, z tym że one lepiej będą spożytkowane na noc (kazeina jest wolno wchłanialna, co jest bardzo znaczące dla naszej formy). Oprócz tego przytoczone jajka - jajecznica, omlety czy jajka na twardo to świetne źródło protein oraz tłuszczu. Każdy ćwiczący wrzuca je do swojej diety, ze względu na cenę i masę korzyści.

 

Oprócz tego nie zawsze musisz jeść pierś z kurczaka. Istnieje przecież wędzona makrela, tuńczyk w puszce czy podawana przez Ciebie wątróbka oraz inne części ciała kury (np. mięso z uda, skrzydełka). Naprawdę, wszystko jest do ogarnięcia. Nawet ucząc się w szkole!

 

Nikt nie neguje stosowania białka, każdy z tego forum prędzej bądź później miał styczności z takim suplementem. Niemniej, proszek nie zastąpi jedzenia. Z tym musisz się pogodzić i jeżeli chcesz osiągnąć realne efekty, dostosuj się do naszych wskazówek. Żaden z nas nie chce dla Ciebie źle ;).

Dzięki rano mogę jeść zawsze prawie jajka twarogi etc gorzej z przygotowaniem do szkoły po prostu nie wiem co brać a znów twaróg ,albo serek ew jogurt naturalny z mussli by mi pasował :).Oraz mam pytanie co zrobić z tym białkiem które już kupiłem? brać sobie po treningu a w dniu nietreningowym wgl? czy może rano czy też na noc? ponownego zakupu raczej nie zrobię skoro nie jest to ,aż tak potrzebne ;)


  • 0

Krynas03
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)
Jesli jeszcze nie znasz swojego zabotrzebowania to je oblicz, rozloz makro, na masie przy twojej wadze to bedzie 1,5-2g/kg białka, 1g tluszczy/kg reszta wegle. 1g tluszczu = 9 kcal 1g bialka/tluszczu = 4 kcal

Co do zakupionego bialka, dobrze zebys na poczatku czerpal makrosy z normalnej szamy, i tak bedziesz tyl przy pilnowanej diecie. No a jesli serio juz musisz brac bierz 30-40g po treningu ale pilnuj zapotrzebowania.

Nizej 3 obrazki ode mnie jesli chodzi i zrodla

Załączone pliki


  • 0

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Dzięki za rozpiskę :)

Ja chciałem tak przy okazji z tym białkiem nie chce z siebie robić pakera ;) ,ale chciałem mieć fajnie podkreślony brzuch a taka jeszcze garść tłuszczu na nim została.Przez szkołę i ostatnio słaby apetyt mało ogólnie jadam :/


  • 0

Krynas03
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)
To musisz to przyredukowac, diete da sie trzymac tylko trza w to wejsc. Na brzuch dobre wznosy nog, spacer farmera, vacuum, martwy ciag, skrety tulowia
  • 0

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

To musisz to przyredukowac, diete da sie trzymac tylko trza w to wejsc. Na brzuch dobre wznosy nog, spacer farmera, vacuum, martwy ciag, skrety tulowia

Tak robię to co napisałeś w 20 minutowym treningu turbo abs tylko ,że czuje mieśnie przy napięciu ,ale zarysów nie ma została tak jak by karść tłuszczu z dołu brzucha do spalenia tak mi się wydaje ;D


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Każde ćwiczenie na brzuch będzie skuteczne jeżeli Twoja dieta będzie bazować na ujemnym bilansie kalorycznym. Bez znajomości swojego dobowego zapotrzebowania, trudno będzie mówić o skutecznym odsłonięciu mięśni brzucha ;). Proponuje więc dopieścić jadłospis, a potem działać w kierunku nowej sylwetki.

 

Co do białka w postaci suplementu, to również jest uzależnione od Twojego dobowego bilansu. Proponuje jak mój poprzednik, stosować po treningu jako szybkie źródło makrosów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Każde ćwiczenie na brzuch będzie skuteczne jeżeli Twoja dieta będzie bazować na ujemnym bilansie kalorycznym. Bez znajomości swojego dobowego zapotrzebowania, trudno będzie mówić o skutecznym odsłonięciu mięśni brzucha ;). Proponuje więc dopieścić jadłospis, a potem działać w kierunku nowej sylwetki.

 

Co do białka w postaci suplementu, to również jest uzależnione od Twojego dobowego bilansu. Proponuje jak mój poprzednik, stosować po treningu jako szybkie źródło makrosów.

Ujemny bilans mam na pewno każdego dnia ;) muszę ponownie zapotrzebowanie wyliczyć :/ 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024