Skocz do zawartości


Zdjęcie

BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

To nic trudnego, wystarczy skorzystać z kalkulatora BMR będącego najprostszym sposobem do wyliczenia swojego dobowego bilansu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)
Aby schudnąć, uwzględniając Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinieneś dostarczać organizmowi:
2538 kcal
  • 15% białka: 381 kcal = 96 g
  • 55% węglowodanów: 1396 kcal = 349 g
  • 30% tłuszczu: 762 kcal = 85 g

 A co jeśli nie potrafie tyle dostarczyć ? bo 350g węgli na 100% nie :) ja raczej bym powiedział ,że to wszsytko na pół :D


  • 0

Krynas03
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)
Czyli wciaz chcesz chudnąć?
  • 0

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Czyli wciaz chcesz chudnąć?

Właśnie chce zrobić brzuch robię od kilku tygodni regularnie co pon śr pt turbo abs możesz na yt wpisać schudłem ,ale na dolnej cześći brzucha dalej jest taka lekka oponka i nie widać brzucha tak jak bym chciał :/ biało tłuszcze da się zrobić ,ale węgli tyle nie dostarczę :)


  • 0

Krynas03
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)
No to ujemny bilans, jakies cwiczenia typu plank, wznosy nog, skakanka, bieg. Nie ma czegos takiego jak miejscowe spalanie tluszczu
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Miejscowe spalanie tłuszczu to jeden z największych mitów jaki utarł się w dziedzinie sportu/odchudzania/zdrowego stylu życia. Ujemny Bilans+Trening siłowy+delikatne aeroby, a do tego masa cierpliwości i samozaparcia! Wszystko powinno wypalić!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Dla tego mam ujemny bilans robię łącznie zejdzie z przerwami itp FBW + Brzuch + Areoby 2h+ :)
Liczę na to ,że w końcu mi się uda! ;)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Dla czego ja biorę 1 porcje dziennie jest to około 24g białka gdzie inne osoby biorą po 3 porcje :)

Trzy porcje odżywki białkowej stosują najczęściej dwie grupy osób:

- osoby o ponadprzeciętnie dużym zapotrzebowaniu na białko, które uprawiają sport półprofesjonalnie lub profesjonalnie, zwłaszcza dyscypliny siłowe, sylwetkowe, szybkościowo-siłowe

- naiwniacy, którzy myślą, że im więcej białka tym lepiej

 

Białko z odżywki nie powinno zaspokajać zapotrzebowania na białko w większym stopniu niż 20%, a już maksymalnie 30 %.

Oznacza to, że od 70 do 80 % białka powinno się dostarczać z konwencjonalnej żywności (mięso, jaja, ryby, nabiał).

 

Z drugiej strony białka dla osób amatorsko trenujących na siłowni wcale nie potrzeba niewiadomo ile.

Wystarczy ok. 2 g białka na kg masy ciała, a nawet mniej - w literaturze fachowej spotyka się zalecenia by osoby trenujące siłowo spożywały od 1,6 do 1,8 g białka na kg masy ciała.

Czyli dla osoby ważącej 69 kg potrzeba od 112 do 140 gramów białka, a tyle jest się w stanie dostarczyć z powodzeniem z samej żywności (nawet do wagi ponad 80 kg można dostarczać z samej żywności).

 

Odżywkę białkową wystarczy stosować od 1 do 2 razy dziennie w dni treningowe, np. raz rano, a potem drugi raz po conajmniej 30 minutach od zakończenia treningu siłowego- np. po przyjściu do domu z siłowni.

W dni nietreningowe nie jest konieczne stosowanie odżywki białkowej, ale jeśli już, to raz dziennie, rano.

 

 

Co do brzucha - jeśli te jogurty, które jesz są jogurtami owocowymi, to nie ma się co dziwić, że masz tłuszcz na brzuchu, bo 400 g jogurt owocowy może zawierać nawet 60 - 70 g cukru, a więc bardzo dużo.

Jak już chcesz jogurty owocowe, to kup sobie dobry w smaku jogurt naturalny, do niego dodaj świeże lub mrożone owoce i zblenduj blenderem jogurt naturalny razem z owocami.

W ten sposób otrzymasz zdrowy i niezwykle smaczny jogurt (na pewno dużo zdrowszy od tych ze sklepu).


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

jawortm23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO RANO I NA NOC? (SERWATKA)

Trzy porcje odżywki białkowej stosują najczęściej dwie grupy osób:

- osoby o ponadprzeciętnie dużym zapotrzebowaniu na białko, które uprawiają sport półprofesjonalnie lub profesjonalnie, zwłaszcza dyscypliny siłowe, sylwetkowe, szybkościowo-siłowe

- naiwniacy, którzy myślą, że im więcej białka tym lepiej

 

Białko z odżywki nie powinno zaspokajać zapotrzebowania na białko w większym stopniu niż 20%, a już maksymalnie 30 %.

Oznacza to, że od 70 do 80 % białka powinno się dostarczać z konwencjonalnej żywności (mięso, jaja, ryby, nabiał).

 

Z drugiej strony białka dla osób amatorsko trenujących na siłowni wcale nie potrzeba niewiadomo ile.

Wystarczy ok. 2 g białka na kg masy ciała, a nawet mniej - w literaturze fachowej spotyka się zalecenia by osoby trenujące siłowo spożywały od 1,6 do 1,8 g białka na kg masy ciała.

Czyli dla osoby ważącej 69 kg potrzeba od 112 do 140 gramów białka, a tyle jest się w stanie dostarczyć z powodzeniem z samej żywności (nawet do wagi ponad 80 kg można dostarczać z samej żywności).

 

Odżywkę białkową wystarczy stosować od 1 do 2 razy dziennie w dni treningowe, np. raz rano, a potem drugi raz po conajmniej 30 minutach od zakończenia treningu siłowego- np. po przyjściu do domu z siłowni.

W dni nietreningowe nie jest konieczne stosowanie odżywki białkowej, ale jeśli już, to raz dziennie, rano.

 

 

Co do brzucha - jeśli te jogurty, które jesz są jogurtami owocowymi, to nie ma się co dziwić, że masz tłuszcz na brzuchu, bo 400 g jogurt owocowy może zawierać nawet 60 - 70 g cukru, a więc bardzo dużo.

Jak już chcesz jogurty owocowe, to kup sobie dobry w smaku jogurt naturalny, do niego dodaj świeże lub mrożone owoce i zblenduj blenderem jogurt naturalny razem z owocami.

W ten sposób otrzymasz zdrowy i niezwykle smaczny jogurt (na pewno dużo zdrowszy od tych ze sklepu).

jadam 100% naturalne :) mają od 2-5g curku :) białka staram się jeść jak najwięcej ,ale i tak cieżko dostarczyć te 110+ jak mam ponad połowię to jestem zadowolony :) cukierów itp już bardzo długo nie jadam zjechałem z wagi lecz dalej słabo jest z brzuchem więc licze ,że jeszcze z miesiąc systematycznych ćwiczeń i będę bardziej zadowolony :)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024