Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc. Plan i porady.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Grzesiek5454
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o pomoc. Plan i porady.

Witam. Piszę ponieważ chciałbym się poradzić w sprawie treningu.

Może od początku. Mam 23 lata, prawie 190 cm wzrostu i ważę ok 123-125 kg.

Jakieś 2 miesiące temu ważyłem ponad 140 kg, jednak postanowiłem się zmienić i przeszedłem na dietę.

Teraz sprawa wygląda tak że oprócz diety zacząłem jeszcze ćwiczyć. Mój cel w wadze to ok 100 kg. 

Dlatego trening powinien pomóc i przynieść potem dobre efekty jeśli chodzi o wygląd.

Ale szczerze nie wiem jak się za to zabrać. Z braku dobrego sprzętu muszę się zadowolić tym co mam, czyli,

Atlas taki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2x Hantla 9.5 Kg.

Oraz worek bokserski na którym się trochę rozgrzewam.

Zastanawiałem się nad kupnem sztangi, ale bez ławeczki to chyba mija się z celem.

Od razu mówię że nigdy wcześniej nie trenowałem, szczerze to nie stać mnie na chodzenie na siłownię.

Ale jeżeli bym musiał coś dokupić do domu, co by pomogło mi w lepszym treningu to bym mógł to zrobić. Ale fundusze jakie mogę na to przeznaczyć to max 200 zł, a drugi minus jest taki że wynajmuje mieszkanie i jest ono strasznie małe i nawet jeżeli bym chciał to np. ławeczki już nie mam możliwości dostawić.

Pytam tutaj ponieważ nie chcę robić czegoś bez sensu.

Aktualnie staram się codziennie wykonywać 4 ćwiczenia na atlasie po 4 serie, 10 powtórzeń. Wszystkie przy użyciu górnej części atlasu.

Chciałbym żeby ktoś mi rozpisał trening na cały tydzień. Mogę trenować codziennie lub co drugi dzień, bez różnicy. Godzinę dziennie znajdę wolną, aby potrenować.

Oraz moja druga prośba, jak powinna wyglądać dieta, przy regularnym treningu oraz chęci dojścia to tych 100 kg.

Jeżeli jakieś informacje będą jeszcze potrzebne to proszę pisać.  

Trochę chaotycznie to napisane, ale myślę że mniej więcej przedstawiłem moją prośbę o pomoc.


Użytkownik Grzesiek5454 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc. Plan i porady.
Dieta.. raczej nikt nie rozpisze dietki ale na pewno wieksza ilosc bialka a mniejsza w weglowodany. Bez podjadania zero cukru itp.

Atlas jest ok ale mozesz dokupic drazek na allegro ale nie takiego typu co ma na srodku srubke (20-25zl) czesto mi sie rozkrecal nie bardzo sie nadawal. Hmm do tego zamiast laweczki mozesz kupic laweczke ale do brzuszkow sa skladane w ktorym mozesz polozyc ja plasko i przeciez wyciskac hantle lub robic rozpietki. Jezeli masz hantle po 9.5kg bym dokupil przynajmniej 4talerze po 5kg i starczy. Bo wtedy np zakladasz max na hantel i robisz plecy. A co do treningu to brzuch 2x w tygodniu np poniedzialek i piatek 1cwiczenie 5seri po 20-30powtorzen



A dla Ciebie to FBW

http://www.fabrykasi...-nie-wiedziales

Użytkownik Arek1987 edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc. Plan i porady.

Witam na forum :)

 

"Zastanawiałem się nad kupnem sztangi, ale bez ławeczki to chyba mija się z celem.

Od razu mówię że nigdy wcześniej nie trenowałem, szczerze to nie stać mnie na chodzenie na siłownię.

Ale jeżeli bym musiał coś dokupić do domu, co by pomogło mi w lepszym treningu to bym mógł to zrobić. Ale fundusze jakie mogę na to przeznaczyć to max 200 zł, a drugi minus jest taki że wynajmuje mieszkanie i jest ono strasznie małe i nawet jeżeli bym chciał to np. ławeczki już nie mam możliwości dostawić."

 

Chyba nie muszę tego komentować ponieważ informacja zaprzecza sama sobie.

 

Pytanie co do diety. Co robiłeś do tych czas że schudłeś 20 kg ? 
 

Trening w takim razie proponuje: 

Nogi: Prostowanie nóg 
Plecy: Wyciąg górny
Klatka: Pompki szerokie
Barki: Wyciskanie żołnierskie hantelkami
Triceps: pompki w podporze tyłem
Biceps : Uginanie ramion. 
Łydki: Spięcia na palcach. 
jeszcze na 2 głowy uda proponuje zakupić dużą piłkę gumową i w leżeniu na plecach wykonywać przyciąganie. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Grzesiek5454
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc. Plan i porady.

Jeżeli chodzi o dietę, to wyglądało to następująco, przez pierwszy miesiąc ograniczałem posiłki, i poszło mi ok 5 kg, jednak stwierdziłem że to trochę za mało,

następnie przez 2 tygodnie jechałem na jednym posiłku dziennie, który wynosił ok. 1200-1500 kcal, efekt był bo po 2 tygodniach poszło mi 15 kg.

Jednak stwierdziłem że to jest trochę za szybko i przez ostatnie 2 tygodnie stoję na jednej wadze i dlatego stwierdziłem że pora zacząć trenować, żeby ciało jakoś wglądało.

Dlatego pytam też również o dietę, ale nie o to jakie posiłki i w ogóle, tylko jakie wartości powinienem mniej więcej spożywać dziennie, aby były efekty. Widziałem różne kalkulatory, ale nie wiem dokładnie jak to obliczyć, mając na uwadze to że chciałbym zejść do tych 100 kg.

 

Co do treningu, czyli wychodzi na to że mogę co 2 dni robić trening całego ciała ? Nie będzie z tym problemu ? Ponieważ czytałem różne artykuły i z tego co wyczytałem, niektóre mięśnie potrzebują więcej czasu na odpoczynek. Chyba że ta przerwa 1 dnia wystarczy na to. Oczywiście mówię tu o regularnym treningu, jak już się za to biorę to na poważnie. 

W sumie nasuwa mi się od razu jeszcze jedno pytanie, jakie serie/ilość powtórzeń powinienem wykonywać. 4 serie po 6-12 powtórzeń będzie ok ? W którymś artykule czytałem że tak jest najlepiej robić.

PS. Dzięki za odpowiedzi. 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc. Plan i porady.

Na duże partie wykonujesz 3 serii 12/10/10 powtórzeń. 

 

Na małe partię 2 serii 12/10 powtórzeń. 

 

Co do diety. 

 

Normalnie oblicz na naszym kalkulatorze zapotrzebowanie kaloryczne i zaznacz opcje chudnięcia. 

 

Do tego dopasuj posiłki. Możesz korzystać z naszych dań polecanych. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Grzesiek5454
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc. Plan i porady.

Spoko. Dzięki za porady. Jak bym jeszcze miał jakieś pytania to najwyżej się odezwę :D


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc. Plan i porady.

Oczywiście. 

 

Wiesz gzie nas szukać :D


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024