Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w doborze diety oraz treningu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Drakson
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w doborze diety oraz treningu.

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Potrzebuję waszej pomocy w dobraniu diety oraz treningu, by zbudować masę mięśniową. Zacznę od siebie, dla bliższego poznania mojej osoby. Mam 27 lat, 178 cm wzrostu oraz obecnie 68kg wagi. W przeszłości ćwiczyłem, ostatni raz z jakieś 10 lat temu, jednakże, byłem osobą szczupłą, której ciężko było przybrać na wadze, a o budowaniu masy mięśniowej nie wspominając. Z wiekiem problem jednak minął i waga w końcu drgnęła, oczywiście pomogła dieta wysoko tłuszczowa, fast foody itp. Z czasem jednak mój wygląd przestał się podobać, z brzuchem, oblany tłuszczem z wagą ciała 85 kg. Zacząłem tracić na wadzę i w niecałe pół roku schudłem do 62kg. Dzisiaj na nowo chciałbym powrócić do ćwiczeń, zbudować masę mięśniową, a po uzyskaniu zadowalającego efektu przejść do robienia rzeźby.

Dlatego potrzebuję waszej pomocy, głównie osób z pojęciem i doświadczeniem, by doradzić mi od czego zacząć, jaki trening oraz dietę zastosować.

 

Co do diety, sugerowałem się tym poradnikiem:

- http://www.fabrykasi...-mase-miesniowa

 

Jeśli jednak, ktoś byłby w stanie zaproponować indywidualną dla mnie dietę, to wszelkie propozycje mile widziane. Wiem i rozumiem, że dieta to, forma prób i błędów i dla każdego człowieka nie ma jednej, sprawdzonej diety, każdy z nasz ma inne warunki genetyczne itp.. Wagowo efekt jaki chciałbym uzyskać to 80-85kg.

 

To samo tyczy się treningu, czy ktoś byłby tak uprzejmy w poprowadzeniu rozpiski do poniżej zamieszczonego cyklu treningowego? Głównie chodzi mi o to, jakie ćwiczenia wykonywać, ilość serii oraz powtórzeń. Tutaj również mile widziane doradzenie, czy aby na pewno taki trening będzie odpowiedni dla mnie.

 

- Poniedziałek - Klatka, biceps.
- Wtorek - Wolne
- Środa - Barki, triceps.
- Czwartek - Wolne
- Piątek - Plecy, przedramię.
- Sobota - Nogi, brzuch
- Niedziela - Wolne

 

Co do sprzętu, na początek chciałbym ćwiczyć w domu. Posiadam ławeczkę wielopozycyjną, czyli sporo ćwiczeń na niej mogę wykonać. Dwa hantle regulowane, po 20kg na hantel (razem 40kg), sztanga prosta 40 kg (za miesiąc kupno prostej i łamanej do 80kg) drążek do podciągania, dwie gumy treningowe Power Band o naciągu 16kg oraz 25kg, oraz dwa uchwyty do pompek. Myślę, że taki zestaw na początek pomoże co nieco ze mnie wykrzesać :D Oczywiście cały cykl jaki czeka przede mną, ma być naturalny, czyli żadne sterydy nie wchodzą w grę, odżywki również chciałbym pominąć, jedynie białko serwatkowe, na które mogę sobie pozwolić. Dodam jeszcze, że pracuję w godzinach od 7:00 do 16:00, więc tutaj może być problem z rozplanowaniem trochę diety, aczkolwiek nie będzie problemu ze spożywaniem posiłków w pracy (jedynie obiad, który dopiero przygotuję w domu po godzinie 16:00). Tak samo trening, który mógłby się odbywać w godzinach 18:00 lub 19:00.

Z góry przepraszam, że zakładam nowy temat, gdy podobnych jest masa, ale od czytania wszelkich rodzajów porad, pogubiłem się i sam w końcu nie wiem co będzie dla mnie dobre, a co nie. Liczę na pomoc w szczególności Maksyma Riznyka, gdyż z tego co zauważyłem, zna się dobrze na rzeczy i wierzę w to, że jest w stanie mi pomóc. Dziękuje wszystkim za chęci, pomoc, za wszelką krytykę również :) Dodam jeszcze, że czasu mam mało, bo od jutra chciałbym zacząć trening.

 

Pozdrawiam serdecznie :)


Użytkownik Drakson edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.
Witam! Ja osobiscie polecam trening FBW dlaczego? Osoby poczatkujace nie sa w stanie ta dobrze i ciezko przetrenowac 1 czy 2 partii miesniowych na 1 treningu, zreszta sam mialem okazje doswiadczyc tych planow i zdecydowanie FBW bym polecil. Co do diety.. mysle ze artykul jest okej ale powinienes obliczyc swoje zapotrzebowanie i komponowac posilki pod siebie.. kcal nie musi byc dokladnie jak na rozpisce po jakims czasie dojdziesz do wpraawy ze nawet waga nie bedzie ci potrzebna :) suplementy nie sa ci potrzebne narazie ewentualnie te bialko ale to jak jakieś braki wdiete zeby uzupelnic.. nie wiem cz czegos nie pominalem jak cos to pytaj ;)
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.
I sory ze tak pozno odpowiedzialem ale jakos przeoczylem twoj post. A jak widzisz aktywnosc na forum nie dopisuje wiec trzeba byc cierpliwym niestety
  • 1

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.

Artykuł jest dobry ale jak przedmówca powiedział oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i potem dopasuj. 

 

co do treningu to masz wystarczająco sprzętu.

 

Ja proponuje FBW:

 

Nogi; Przysiady z hantlami.

Plecy: podciągania na drążku ewentualnie z gumami. 

Klatka: Wyciskanie na ławce hantlami

Barki: żołnierskie 
Triceps: francuzy 
biceps: uginanie z supinacją.

 

a np. w drugim planie czyli B możesz już dać więcej  z ciężarem własnego ciała. Czyli pompki na ychwytach, pompki w podporze tyłem. 

 

Pozdrawiam. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Drakson
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.

Dzięki wszystkim za radę :) Nie wiem czy FBW to dobry, pomysł. Dawniej korzystałem ze splitu i z tego zestawu byłem zadowolony jak najbardziej. Co do diety, na tym kompletnie się nie znam, więc z tym obliczaniem to, dla mnie czarna magia, heh chyba wizyta u dietetyka się przyda, bo tak to nie ruszę z miejsca, a potrzebne mi wiedzieć, co jeść w dni treningowe i w dni wolne od treningu. Dzięki jeszcze raz za pomoc ;)


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.
Obliczenie zapotrzebowania czarna magia? Na naszej stronie sa kalkulatory i bez problemu mozesz obliczyc! :)
  • 1

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.

Dokładnie, jest to bardzo prosta procedura !

 

Musisz tylko wklepać dane i tyle. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Drakson
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.

Ok, zaraz zobaczę co i jak :) Dzięki wam jeszcze raz za pomoc ;)


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.
Nie ma sprawy
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze diety oraz treningu.

Zawsze do pomocy :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024