Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odbudowa sprawności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

falikus
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odbudowa sprawności
Witam !

Jestem nowy na forum, pomyślałem, że napiszę i poradzę się najpierw doświadczonych zanim zacznę ćwiczyć.

Mam 19 lat, wzrost 183cm, waga 90kg.

Od początku czerwca zacząłem biegać codziennie ok 45 min. Teraz po tych 2 tygodniach prawie przestały mnie te biegi już tak bardzo męczyć i pomyślałem, że mógłbym zacząć ćwiczyć dodatkowo coś na górne partie.
Pierwsze co to moim zdaniem świetna A6W, robiłem kiedyś ponad miesiąc i brzuch widocznie mi zmalał a mięśnie zrobiły się nieporównywalnie twardsze.
Oprócz tego szukałem jakichś domowych ćwiczeń na ręce i klatkę, niestety nie mam swojego sprzętu a aktualnie kasy na siłownie też nie bardzo więc kombinuje darmowymi sposobami się jakoś do formy doprowadzić.

Od razu mówię, że nie zależy mi na tym żeby dużo urosnąć, ramiona mam w sumie dość szerokie, wielkość mi odpowiada tylko brakuje mi trochę mocniejszych i większych rąk (bic, tric) i klaty. Pierwsze o czym pomyślałem to pompeczki, zawsze po bieganiu w lesie jeszcze trochę zostawałem dłużej i pompeczki robiłem kilka serii do zmęczenia. Tylko na drugi dzień czułem ramiona całe, klatkę i triceps ale biceps raczej mało pracuje. Dlatego znalazłem gdzieś w necie filmik instruktażowy do zestawu pompek podobnego do A6W, tzn. działającego na podobnej zasadzie i kształtującego prawie wszystkie górne partie.
Tutaj daje link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Myślę, że taki właśnie zestaw byłby okej do niezbyt szybkiego ale skutecznego rzeźbienia.
Co o tym myślicie ?
bieganie + A6W + zestaw pompek
Odpowiedni zestaw ?
Jeżeli chodzi o jedzenie to staram się specjalnie nie ograniczać bo samo bieganie kosztuje mnie dużo energii, jem raczej dużo białka, twarogi, sery,mleko, białe mięso, trochę ryb no i warzywka.

Najważniejsze pytanie moje w sumie to apropo przerw między treningami i ćwiczeniu codziennie.
Dlaczego np. A6W mogę robić codziennie(nawet muszę) a za to ćwiczenia na klatę i ręce to większość ludzi zaleca przerwy ? Mięśnie brzucha regenerują się szybciej ? Czy mógłbym ten mój zestaw wykonywać sobie spokojnie codziennie ?

Jak robiłem sobie pompki te 2 tygodnie to przez 24h zwykle się regenerowałem w sumie, lecz nie wiem jak to jest, wolałbym się nie zarzynać 3 godzinami treningu codziennie jeżeli mają one mi dać taki sam albo nawet mniejszy efekt niż gdybym ćwiczył 3-4 razy w tygodniu.

Liczę na pomoc :angry:;) Pozdro.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbudowa sprawności
Trening domator+ aeroby+ dieta + ABS2
1.Pompki płasko 4-5 serii
2.Pompki głową w dół 4-5 serii
3.Pompki na taborecie 3-4 serii
4.Pompki boczne 2-3 serie
5.Pompki przy ścianie 2-4 serii
6.Pompki w podporze tyłem 2-4 serii
7.Przysiady 4-6 serii
8.Wspięcia na palce 4-6 serii

serie na maxa
  • 0

falikus
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbudowa sprawności
Dzięki za szybką odpowiedź.

Teraz tylko czy mogę ćwiczyć codziennie ? Bo nie wiem teraz czy robić przerwy między pompkami czy nie. Biegać będę biegał codziennie, na brzuch też ale co z górnymi partiami ?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbudowa sprawności
Pompki 3 razy w tygodniu, brzuchowi też możesz dawać kilka dni regeneracji.
Pompki będziesz robił na górne partie
  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024