Skocz do zawartości


Zdjęcie

odbudować samoobrone , combat w Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
większość instruktorów Kyokushin nie ma pojęcia o technikach combat oraz technikach samoobrony. Jak widać Kyokushin w Polsce oddało kompletnie całą płaszczyzne szkolenia służb ochrony , policji , wojska na rzecz systemu KravMaga :wink: . Żeby wprowadzić profsjonalne techniki samoobrony do Kyokushin nie widzę innej możliwości jak szkolenie się w tej płaszczyżnie od specjalistów KravMaga , Sambo. Stego co słyszałem fachowcem w tej dziedzinie jest Shihan Kucfir. Umiejętność walki w autobusie w pociągu , walka przeciwko uzbrojonemu napastnikowi to moim zdaniem ważna sprawa.
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
To samo jest w znanych mi sekcjach sportowego ju jutsu, judo, kendo i karate shotokan. Jeśli się chce wygrywać na zawodach to czas na treningach poświęca się temu celowi. Alternatywą są rekreacyjne sekcje, które nie nastawiają się na wyczyn i tam faktyczne elementy samoobrony sie pojawiają. Systemy rodem z ZSRR jak i kravka są teraz po prostu modne. Kravka wydaje mi się ma do tego niezły marketing.
Jest wiele systemów nastawionych tylko na samoobronę takich jak combat 56 czy esds i tam można się uczyć na kursach weekendowych a techniki tam poznane na pewno uda się wpleść do swojego repertuaru np. do karate kyokushinkai
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
Mozna by sie zastanowic dlaczego techniki samoobrony znikly z Kyokushin? Znikly bo nie sa kompatybilne z technikami sportowymi, czy tez ogolniej, ze sposobem w jakim sie walczy w klubie lub na egzaminie. Jesli sie je wprowadzi to prawdopodobnie za jakis czas znikna znowu... Gdyby system samoobrony oparty byl na lowkicku i shita tsuki , nie byloby problemu, przetrwalby na pewno - bo cwiczacy mieliby solidne podstawy wyniesione z "normalnego" treningu. Trudno jest oczekiwac ze ktos kto w walce treningowej moze "tylko" uderzac, w samoobronie na ulicy nagle zastosuje technike przy wykorzystaniu np szarpniecia za szmaty i duszenia. Mysle ze rozumiecie co chce powiedziec
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
A pomysl sam w sobie jak najbardziej godny pochwaly.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
Trudno mieć pretensje, że instruktorzy kyokushin nie znają technik samoobrony, skoro nie ma ich w wymogach egzaminacyjych
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin

http://www.karate.org.pl/kyokushin/wym_sen.php

Fajne:
2 kyu. 20 ugięć ramion w podporze przodem na plecach,

  • 0

budo_mirk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
Mam dwa nurtujace Mnie pytania:
Jak to jest z samoobroną w Oyama Karate?Skoro jest to "mutacja kyokushin",nastawiona głównie na rywalizację sportową?
Zastanawia Mnie zawsze w sportach walki jeszcze jedna rzecz.Mianowicie średnio w tygodniu treningi sportów walki trwają od 3 do 5 godzin.Biorąc pod uwagę fakt uczestnictwa średnio w roku 3-4 zawodów sportowych i czasu potrzebnego do przygotowań,brak samoobrony w wymaganiach,chorobę,kontuzję bądź inne czynniki powodujące brak możliwości w regularnych treningach.Jak fizycznie znaleźć czas w treningach sportów walki na samoobrone ?
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
Wszystko zalezy od instruktora w moim dojo samoobrona cwiczona byla zawsze na co drugim,trzecim treningu i podczas zgrupowan. Prowadzilem ja wplatajac w trening dwa gora trzy patenty, ktore moi uczniowie cwiczyli az do opanowania a pozniej nastepna dawka materialu. Moim zdaniem samoobrona to bardzo maly dzial kwestia wycwiczenia kilku odruchow i wycwiczenia ich na pamiec by reagowac na ruch przeciwnika ( w moim przypadku tak to dzialalo i sprawdzalo sie na "bramkach") nauka zbyt duzej ilosci rozwiazan czy technik moim zdaniem jest zbedna.Pozdrawiam
  • 0

budo_naozane
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
A co wy rozumiecie pod pojęciem samoobrona? Dla mnie dobre pier...nięcie kingeri tak żeby kolo klejnoty wypluł też jest samoobroną. Nie trzeba jakichś fajerwerków :lol:
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
Podczas mojego egzaminu na shodan egzaminator, shihan Kucfir kazał wykonać każdemu ze zdających na 2 kyu i wyżej po kilka technik samoobrony. Byłem nieco zaskoczony ale ponieważ zajmowałem się dodatkowo kombatem i technikami interwencji problemu nie było.
Samoobrona powinna według mnie wrócić do wymagań egzaminacyjnych w kyokushin ponieważ tłuczenie tylko kumite i to w wersji knock down niestety zubaża to nasze karate. Czyni takiego karateka bezbronnego na ulicy.
Zdarzył mi się sytuacja kiedy mój dobry kolega, bardzo dobry zawodnik, dostał baty od lumpa i zostawił swoich kolegów, w tym mnie :lol: ratując się dynamiczną ucieczką. Fizycznie ani psychicznie nie był w stanie poradzić sobie z sytuacją realnego zagrożenia...
Prawda jaka jest każdy wie.
Kiedy dana sekcja jest nastawiona na kumite sportowe ....nie ma czasu aby wprowadzić do systemu szkoleniowego samoobrony. Na kihon w takiej grupie z reguły instruktor znajduje czas, choćby podczas rozgrzewki ale kata zazwyczaj kuleją bardzo.
Co innego w sekcji rekreacyjnej...Tutaj już można robić karate a nie tylko sport.
Czasem brakuje też niestety instruktorowi wiedzy w tym temacie...
Pozdrawiam
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin

2 kyu. 20 ugięć ramion w podporze przodem na plecach,


Pompki na plecach? Hardkor, chociaż w sumie, plecy się same nie zrobią :wink:

sorry za offtopa panowie :wink:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin

Mam dwa nurtujace Mnie pytania:
Jak to jest z samoobroną w Oyama Karate?Skoro jest to "mutacja kyokushin",nastawiona głównie na rywalizację sportową?
Zastanawia Mnie zawsze w sportach walki jeszcze jedna rzecz.Mianowicie średnio w tygodniu treningi sportów walki trwają od 3 do 5 godzin.Biorąc pod uwagę fakt uczestnictwa średnio w roku 3-4 zawodów sportowych i czasu potrzebnego do przygotowań,brak samoobrony w wymaganiach,chorobę,kontuzję bądź inne czynniki powodujące brak możliwości w regularnych treningach.Jak fizycznie znaleźć czas w treningach sportów walki na samoobrone ?


Swietne pytanie! Cieszy mnie ze je zadales bo problem czasu bardzo wiaze sie z moja poprzednia wypowiedzia. Jesli program samoobrony wyplywa z kazdorazowo cwiczonych technik to niema problemu, lekka zmiana, adaptacja tego co i tak sie cwiczy zeby bylo bolesniej, (albo czasem mniej bolesnie) i juz wszystko gra. Jesli natomiast ma sie do czynienia z zupelnie innymi nawykami ruchowymi i innym wachlarzem technik to juz ma sie problem - rowniez czasowy. Bardzo sluszne spostrzezenie Mirk!
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin

Kiedy dana sekcja jest nastawiona na kumite sportowe ....nie ma czasu aby wprowadzić do systemu szkoleniowego samoobrony. Na kihon w takiej grupie z reguły instruktor znajduje czas, choćby podczas rozgrzewki ale kata zazwyczaj kuleją bardzo.
Co innego w sekcji rekreacyjnej...Tutaj już można robić karate a nie tylko sport.
Czasem brakuje też niestety instruktorowi wiedzy w tym temacie...
Pozdrawiam


Problemy widze tu dwa: pierwszy ze to karate sportowe technicznie i taktycznie bardzo odbiega od walki realnej (czy tez jej stereotypu) Z tad bierze sie wlasnie potrzeba wprowadzenia technik samoobrony do Karate (samo to stwierdzenie niesie w sobie wszelkie znamiona paranoi :wink: )
Problem drugi to taki ze w sekcjach rekreacyjnych poziom szkolenia jest dosc niski no bo to wlasnie rekreacja i prawdopodobienstwo ze trenowanie przerodzi sie z czasem w znane z roznych grup i styli bardzo teoretyczne "kolekcjonowanie" technik i chwytow.
Bo jak piszesz poszczegolnym instruktorom czesto brakuje wiedzy ale tez co gorsza wiedzy na temat wedlug jakiej metodyki cwiczyc samoobrone zeby mialo to szanse powodzenia.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
[quote name="jan111"]
Problemy widze tu dwa: pierwszy ze to karate sportowe technicznie i taktycznie bardzo odbiega od walki realnej (czy tez jej stereotypu) Z tad bierze sie wlasnie potrzeba wprowadzenia technik samoobrony do Karate (samo to stwierdzenie niesie w sobie wszelkie znamiona paranoi :wink: )

Do kyokushin karate nie trzeba wprowadzac samoobrony, po prostu dla tego ze, Goshin Jitsu czyli samoobrona jest nieodlaczna czescia skladowa systemu kyokushin.

Ujmujac to inaczej kyokushin karate powstalo po to aby ludzie mogli sie bronic, jest to metoda przed wszystkim samoobrony, walka sportowa to sprawa pozniejsza.
To ze niektorzy karateka skoncentrowali sie na wspolzawodnictwie sportowym czyli postanowili praktykowac tylko (wybrane) elementy sportowe systemu nie swiadczy o brakach systemu czy jego niedoskonalosci.

Wszystkie podstawowe i zaawansowane techniki kyokushin sa w 100% technikami stosowanymi w samoobronie (z braku lepszego okreslenia).

Ja nigdy podczas treningow nie spotkalem sie z technika ktora byla by bezuzyteczna w walce (samoobronie).

To jest troche tak jak by ktos autorytatywnie stwierdzil iz do ugotowania zupy niezbedna jest woda i teraz trzeba wprowadzic wode do zupy.

Bunkai w kata to przeciez elementy samoobrony, nie walki sportowej.

Wszyscy wiemy doskonale iz posrod uczniow konczacych dana szkole, uczelnie czy kurs sa ludzie ktorzy wyniosa sporo wiedzy z wykladow, zapamietaja je i beda w stanie wiedze te wykorzystac w codziennym zyciu. Sa tez przypadki takich ktorzy chociazby po ukonczeniu szkoly sredniej nie potrafia dobrze czytac i piac nie wspomne juz o liczeniu.
Ale czy to ma znaczyc ze nalezalo by wprowadzic z powrotem nauke czytania do szkol? (pomimo iz tam jest od zawsze) to by dopiero byla parnoja.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin


Do kyokushin karate nie trzeba wprowadzac samoobrony, po prostu dla tego ze, Goshin Jitsu czyli samoobrona jest nieodlaczna czescia skladowa systemu kyokushin.

Ujmujac to inaczej kyokushin karate powstalo po to aby ludzie mogli sie bronic, jest to metoda przed wszystkim samoobrony, walka sportowa to sprawa pozniejsza.

Wszystkie podstawowe i zaawansowane techniki kyokushin sa w 100% technikami stosowanymi w samoobronie (z braku lepszego okreslenia).

Ja nigdy podczas treningow nie spotkalem sie z technika ktora byla by bezuzyteczna w walce (samoobronie).


Jak wiec wytlumaczyc to ze ktos ten temat napisal i wypowiedzi innych uczestnikow? Problem jednak chyba istnieje...
Przyznaje ci racje ze wszystko z kihon da sie zastosowac w samoobronie, nawet krok w przod w zenkutsu dachi jako kuzushi, uderzenia shuto itp itd. Nie wszystko jest tez trudne (przy wlasciwej metodyce) ale: 1) kto o tym wie? 2) kto to cwiczy? 3) i co najwazniejsze: kto potrafi sensownie polaczyc trening technik podstawowych, walki wg zasad kyokushin i techniki goshin jitsu?
Dlaczego widze tu problem? Bo taktyka i strategia jest zupelnie inna.
Doceniam oczywiscie fakt ze to ludzie z "twojego kregu oddzialywania" podniesli ten temat tzn ze zaszczepiles w nich tego "ponadsportowego" bakcyla. Wydaje mi sie jednak ze trudno im plynnie przejsc z "ich" treningu do treningu "rozszerzonego" o goshin-jitsu i realne zastosowania technik klasychnych. (wspomniales o Bunkai) Czy nie swiadczy to wlasnie o bledach systemowych w Kyokushin? Bo to przeciez instruktorzy a nie poczatkujacy, min. Inhetos i Shindojo zabierali tu glos.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin



Do kyokushin karate nie trzeba wprowadzac samoobrony, po prostu dla tego ze, Goshin Jitsu czyli samoobrona jest nieodlaczna czescia skladowa systemu kyokushin.

Ujmujac to inaczej kyokushin karate powstalo po to aby ludzie mogli sie bronic, jest to metoda przed wszystkim samoobrony, walka sportowa to sprawa pozniejsza.

Wszystkie podstawowe i zaawansowane techniki kyokushin sa w 100% technikami stosowanymi w samoobronie (z braku lepszego okreslenia).

Ja nigdy podczas treningow nie spotkalem sie z technika ktora byla by bezuzyteczna w walce (samoobronie).


Jak wiec wytlumaczyc to ze ktos ten temat napisal i wypowiedzi innych uczestnikow? Problem jednak chyba istnieje...
Przyznaje ci racje ze wszystko z kihon da sie zastosowac w samoobronie, nawet krok w przod w zenkutsu dachi jako kuzushi, uderzenia shuto itp itd. Nie wszystko jest tez trudne (przy wlasciwej metodyce) ale: 1) kto o tym wie? 2) kto to cwiczy? 3) i co najwazniejsze: kto potrafi sensownie polaczyc trening technik podstawowych, walki wg zasad kyokushin i techniki goshin jitsu?
Dlaczego widze tu problem? Bo taktyka i strategia jest zupelnie inna.
Doceniam oczywiscie fakt ze to ludzie z "twojego kregu oddzialywania" podniesli ten temat tzn ze zaszczepiles w nich tego "ponadsportowego" bakcyla. Wydaje mi sie jednak ze trudno im plynnie przejsc z "ich" treningu do treningu "rozszerzonego" o goshin-jitsu i realne zastosowania technik klasychnych. (wspomniales o Bunkai) Czy nie swiadczy to wlasnie o bledach systemowych w Kyokushin? Bo to przeciez instruktorzy a nie poczatkujacy, min. Inhetos i Shindojo zabierali tu glos.


Powtorze sie raz jeszcze: Niema bledow systemowych sa braki w wyszkoleniu poszczegolnych karateka.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
myślę że tu można odbudowć skuteczną i nowoczesną samoobrone oraz wyszkolenie combat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink: szkolenia są otwarte :D niebardzo widzę możliwość szkolenia się z zakresu samoobrony i combatu u osób które udają że znają się na tych sprawach :wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin


2 kyu. 20 ugięć ramion w podporze przodem na plecach,


Pompki na plecach? Hardkor, chociaż w sumie, plecy się same nie zrobią :wink:

sorry za offtopa panowie :wink:

pompki tricepsowe zapewne...?

myślę że tu można odbudowć skuteczną i nowoczesną samoobrone oraz wyszkolenie combat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink: szkolenia są otwarte :D niebardzo widzę możliwość szkolenia się z zakresu samoobrony i combatu u osób które udają że znają się na tych sprawach :wink:

tego pana zdecydowanie odradzam. beczka śmiechu, co on i jego asystent robili i mówili na pewnym seminarium...
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin

myślę że tu można odbudowć skuteczną i nowoczesną samoobrone oraz wyszkolenie combat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink: szkolenia są otwarte :D niebardzo widzę możliwość szkolenia się z zakresu samoobrony i combatu u osób które udają że znają się na tych sprawach:wink:


Jest takie stare polskie powiedzenie - jakie jest kon kazdy widzi-
Ja zalecal bym wiecej zaufania w swoje mozliwosci, wlasne przemyslemia i doswiadczenia.
Oczywiscie duzo lektury np "Advanced Karate" itp. cala wiedza wksiazkach jest zawarta. Oczywiscie pytajac swojego instruktora czy bardziej doswiadczonego Karateka zmuszamy go do dzialania, moze nawet poszukania tekstow zrodlowych czy przekazania pytania dalej.
Jezeli ktos na prawde chce poznac kyokushin kompleksowo, nikt nie bedzie w stanie mu w tym przeszkodzic.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: odbudować samoobrone , combat w Kyokushin
Advancet Karate da odpowiedź na techniki obrony przed nożem , pistoletem , niebezpiecznym narzędziem , wątpie :?: Co do tego że ten facet z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to beczka śmiechu tego niewiem :wink: Judo 2 dan 8 lat w jednostce specjalnej i to z najwyższej pułki ..........Mags przedstaw się z imienia i nazwiska masz cywilną odwagę jeśli odradzasz chciałbym wiedzieć kto odradza :?: łatwo o kimś napisać tak czy owak :wink: akurat ta beczka śmiechu o której piszerz dostała autoryzacje Strefy Walki na filie BJJ od prekursora Karola Matuszczaka :wink: będziecie mieli w Warszawie konkuręcje to wam nie na ręke :D może z tąd ta beczka śmiechu :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024