Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

mlvrkhn
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakość mięśni i spalanie tłuszczu

Witam! 

 

Własnie ukończyłem miesiąc odpoczynku od siłowni po 8 miesiącach ćwiczeń i diety celem zbudowania masy. Ważyłem na początku ok.75-76 kg, teraz ważę 83-84 kg przy wzroście 185 cm. Teraz przeprowadziłem się do zupełnie innego kraju i początki (mieszkanie, konta bankowe, znalezienie pracy, etc.) były ciężkie dlatego nie przestrzegałem żadnej diety tylko jadłem co było i kiedy było :P 

Wcześniej poczułem się zmęczony po tych 8 miesiącach i zaczął mi się pod koniec okresu treningowego odkładać tłuszcz od gainerów i dużej ilości spożywanego jedzenia.

 

Za radą znajomego chciałbym teraz popracować nad JAKOŚCIĄ MIĘŚNI, dając organizmowi odpocząć od jednostajności, spalając jednocześnie tłuszcz (raczej niewiele) aby odkryć mięśnie. Jednocześnie ustaliłem sobie docelową masę ciała na 86-87 kg. Mam świadomość że jest to kilka, czasem wykluczających się celów, ale nie chcę się już opychać i ćwiczyć tylko na masę.

 

W związku z powyższym - polecacie jakiś plan treningowy, czy zmianę liczby powtórzeń, serii i obciążeń? Ponadto słyszałem że warto obciąć w tym celu węglowodany, ale oczywiście nie całkowicie, a o 500-700 kcal dziennie a zwiększyć ilość tłuszczów roślinnych.

Nie jestem fanatykiem siłowni, dlatego restrykcyjna dieta z rozpisanymi posiłkami nie jest dla mnie - chciałbym wiedzieć mniej więcej jakich produktów spożywać na kg masy ciała a jakich produktów i składników odżywczych unikać.

Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi posłużyć radą, linkiem czy programem, dietą?
 

Z góry dziękuję!


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakość mięśni i spalanie tłuszczu

Witam na forum :)

 

Za to o czym napisałeś odpowiada przede wszystkim dieta !

 

W tym momencie myślę, że wystarczy obcinanie kaloryczności posiłków ale nie tak gwałtowne jak podałeś. 

 

500-700 kalorii to tak jak byś nagle jadł 1 posiłek mniej :( 

Oblicz ile aktualnie spożywasz kalorii następnie ile masz dziennego zapotrzebowanie.

 

 wtej chwili proponuje zredukować a potem dać lekką nadwyżkę i trenować będzie szła tzn. czysta masa.

 

Pozdrawiam. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: masa, dieta, program, jakość mięśni, siła mięśniowa, trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024