Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Matieo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Witam wszystkich,

 

Chciałbym tu uzyskać pewne rady dotyczące mojego treningu i diety. Chodzi konkretnie o to, że około rok temu stwierdziłem, że jestem po prostu gruby i nie mam mięśni - wyglądam po prostu źle dla samego siebie. Podam w tym momencie "specyfikacje" mojego ciała w tamtym okresie:

 

W najgorszym momencie miałem (było to równo rok temu):

 

97 kg, 7,6 kg kości, 2316 kalorii do dziennego spożycia, 27,7 współczynnik BMI, 28,7% tkanki tłuszczowej, 52% wody i 27,4% mięśni.

 

Trudno się temu dziwić, żarłem chipsy na noc, nigdzie się nie ruszałem i piłem sporo piwa. Po roku moich chaotycznych ćwiczeń i diety mam:

 

85,8 kg, 7,5 kg kości, 2059 kalorii do dziennego spożycia, 24,5 BMI, 22,7% tłuszczu, 56,4% wody i 31,5%.

 

Ograniczyłem piwo, colę zastąpiłem wodą niegazowaną, zacząłem ćwiczyć jednocześnie siłowo hantlami i uprawiać fitnessy, odrzuciłem tłuste żarcie i fast foody, zacząłem jeść ciemne pieczywo, więcej warzyw i owoców, a czasem się po prostu głodziłem troszkę, co robię dalej.

 

Niby jest dużo lepiej, ale moje ciało jest do dupy - biceps triceps jak pięty komara, wciąż sporo tłuszczu na klacie i brzuchu. Jedyne co mi schudło to chyba tyłek, a umięśniłem głównie łydki i uda.

 

Co obecnie jem? śniadanie jedna kromka czarnego pieczywa z serkiem, jajkiem i pomidorem. Obiad to zawsze jakaś zupa warzywna (nie z torebki :P), a potem drugie danie - najczęściej gulasz z mięsa wołowego, mięso drobiowe, czasem ryba, pierogi, naleśniki, bitki z mięsa wołowego. Potem jem jabłko. Kolacja to 3 kromki czarnego pieczywa z szynką, serem żółtym i warzywami. Czasem zjem coś w nocy - loda, szynkę, jajko, cokolwiek by zaspokoić głód.

 

Przechodząc do moich chaotycznych treningów, to ćwiczę w domu. Mam dwie hantle po 10kg, trenuję nimi około 30 minut - zwykle 12-14 serii po 15 powtórzeń. Do tego przysiady, skłony. Potem około 10 minut brzuszków. Wieczorem fitnessy. Korzystam tu z youtube'a, biorę zwykle dość wyczerpujące układy i cisnę tak 30-50 minut.

 

Problem w tym, że mam już tego dość. Od roku napieprzam tak, wyniki jakieś są, ale mam już dość. Dziś walnąłem tymi hantlami, nie mam sił. Nie czuję, żebym zyskiwał na sile, bicepsy dalej marne, a katuje się tym. Czasem robi mi się już ciemno przed oczami od tych powtórzeń lub zbiera mnie na wymioty.

 

Moim celem jest pozbycie się tłuszczu z brzucha i klaty, a także zwiększenie masy mięśniowej, co robię źle? Wina w moim treningu, żywieniu, wszystkim? Po fitnesie trwającym 50 minut też mam dość. Ćwiczę tak zwykle 4-5 dni w tygodniu, a w weekend odpoczywam.

 

Dziś czytałem trochę o treningu itp, i w sumie wyszło, że powinienem więcej odpoczywać, robić mniej powtórzeń i odpuścić aerobik, by zwiększyć mięśnie i siłę, czy to możliwe? Myślałem, że muszę się katować, by mieć jakieś efekty.Druga sprawa, że moje uwarunkowanie genetyczne jest moim zdaniem słabe - szybko potrafię przytyć, a wolno to zrzucić, mięśnie wciąż liche.

 

Dodam na koniec, że mam 26 lat i 187 cm wzrostu -  tylko ten wzrost ratuje mnie, żebym nie wyglądał jak przydepnięte jabłko.

 

W każdym razie, rady będą dla mnie cenne, pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.


  • 1

Matieo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Dodam jeszcze, że do obiadu jem kaszę albo ryż - coś mnie odrzuca od ziemniaków - plus surówka albo kapusta kiszona lub ogórek. Przed treningiem siłowym piję kawę, a trenuje koło godziny 17. Był okres (1,5 miesiąca) kiedy wspomagałem się jakimś tanim spalaczem tłuszczu z allegro, ekstrakt z zielonej herbaty i czegoś tam jeszcze. Trochę mnie to pobudzało, ale większych efektów nie zanotowałem.


  • 1

kiedysbedeBIG
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Moim zdaniem zeby nabrac miesni to musisz chodzic na silownie lub sobie taka kupic do domu bo takimi hantelkami 10kg przy wadze ponad 80kg to Ty se mozesz... a jak chcesz spalic tlusz to dieta + rower i bedzie git.


Użytkownik kiedysbedeBIG edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Piotras18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 1
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:167
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:200

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Na temat treningu poczytaj w tematach podpiętych oraz w zakładce dzienniki treningowe też masz treningi użytkowników, na których możesz się wzorować przy układaniu własnego planu treningowego. Musisz zdecydować czy ćwiczysz w domu to wtedy musisz przejść raczej na kalistenike z racji tego, że nie masz za wiele sprzętu. Druga opcja kupić więcej sprzętu i 3 opcja to zapisać się na siłownię. Co do diety to prawdopodobnie przez zejście przy Twojej wadze na tak małe kalorie zahamowałeś swój metabolizm co skutkuje zastojem wagi bądź powolnym spadaniem. Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne (na stronie jest podany zarówno wzór jak i gotowy kalkulator), do  tego dobierz odpowiednio białko, węgle, tłuszcze i działaj. Zrezygnuj z tych "fitnessów" bo tylko zrobisz sobie krzywdę, zamiast tego 2-3 w tygodniu wrzuć aeroby lub interwały. Z wszelkiego rodzaju spalaczy lepiej zrezygnować bo szkoda na nie tracić pieniądze. Jeśli już to w końcowej fazie redukcji takowy można zakupić.


  • 0

Memento_Mori
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:UK, London
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Witam Serdecznie.

 

Uważam, że jeśli dieta oraz trening nie dają pożądanych efektów to czas na zmiany. To pewne.

Aczkolwiek piszesz, że ważyłeś 97kg, a obecnie po roku czasu jest nie całe 86kg to jakiś progres jest.

 

Lepszy obraz na sytuację pokazałyby zdjęcia sylwetki - jeśli masz możliwość, wstaw.

 

Moje spostrzeżenia co do diety:

- ogranicz węglowodany oraz tłuszcze na rzecz białka.

- z drugiego dnia obiadowego - odrzuć wszelkie sosy

- z kolacji - żółty ser. Stosuj tylko chude mięso / wędliny.

- KATEGORYCZNIE zaprzestań eskapad na lodówkę / zamrażalnik w porach późno wieczornych, a tym bardziej na lody i inne tego typu wynalazki.

Jeżeli jesteś bardzo głodny i nie dajesz rady to proponuje owoc / lub zrób sobie szejka z jogurtu naturalnego i owoców.

 

Co do treningu to za wiele nie wiemy o nim, ale na pewno zwiększ intensywność areobów [rowerek, basen, bieganie]

Proponowałbym areoby 2 x tygodniowo a do tego 2 treningi siłowe.

 

Oczywiście możesz trenować w domu, aczkolwiek obciążenie 10kg to trochę zbyt mało. Dobrze by było dokupić obciążenie albo wybrać się na siłownię.

Nie mniej jednak możesz wykonywać sporo ćwiczeń w domu nawet mając hantle 10kg.

 

Potem kilka z nich:

Triceps:

- prostowanie przedramion w poz. stojącej / siedzącej

- prostowanie przedramion w opadzie tułowia

- uginanie przedramion w oparciu wspierając się o ławeczkę [ w tym przypadku, łóżko, fotel, co kolwiek :) ]

 

Biceps:

- unoszenie hantli w oparciu o kolano

- unoszenie przedramion - chwyt młotkowy

- unoszenie przedramion - podchwyt

 

Barki:

- wyciskanie hantli nad głowę w poz siedzącej / stojącej 

- wznosy ramion w opadzie tułowia

- wznosy hantli bokiem w górę 

- unoszenie hantli przed siebie

 

Plecy:

-wiosłowanie / unoszenie hantli do bioder w opadzie tułowia

Tutaj najlepszym rozwiązaniem było by podciąganie się na drążku, nawet z pomocą nóg opartych o krzesło/ łóżko.

 

Klatka:

Tutaj przychodzi mi tylko pomysł głębokich pompek na hantlach.

Oprócz tego możesz wykonywać pompki różnego typu [szeroki rozstaw dłoni, wąski, bliżej bioder, wysunięte do przodu] do tego [nogi oparte na łóżko lub w pozycji klasycznej] - kombinować możesz dowoli

 

Brzuch:

- spięcia brzucha

- spięcia brzucha skosy

- SKŁONY BOCZNE Z HANTLAMI

 

Jeśli finanse nie pozwalają na siłownie oraz zakup obciążenia, lub / i ławeczki do domu to polecam zakup obciążenia w postaci butelek z wodą zapakowanych w mocną reklamówkę, torbę. 

 

To tyle. Wszystkie ćwiczenia które napisałem wpadły mi do głowy na poczekaniu - z pewnością jest ich więcej i znajdziesz porady w necie. 

 

Powodzenia !


  • 0

Matieo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Dzięki za rady, no progres jakiś jest, ale jakbym się w porę nie otrząsnął to pewnie teraz ważyłbym 105 kg... Zdjęć jeszcze nie prześlę, sorry, po prostu wstydzę się swojego ciała.

 

Ser żółty odstawie, sosów w sumie nie używam do obiadu. A te treningi siłowe - sprecyzowałbyś mniej więcej ile serii, ile powtórzeń w takim treningu, ile to ma trwać? W danym dniu trenować jedną partię ciała, czy wszystko po trochu? Fitnesy cardio całkowicie odrzucić? Niektóre ćwiczenia, które podawałeś wykonuje podczas swojego treningu, muszę też znów wrócić do pompek.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Ja z kolei uważam, że za mało jesz co powoduje, że w nocy podjadasz czyli jesteś po prostu głodny. 

 

Napisz proszę ile dokładnie jesz węglowodanów, po prostu dokładniej wszystko napisz !

 

Co do treningu, 10 kg to tyle co nic ! Już większe efekty osiągnął byś wykonując pompki, podciagania 

 

z własną masą ciała. 

 

Czytałeś coś na temat FBW ? 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Matieo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Poczytałem o tym, ułożyłem nawet sobie wstepnie trening. co do hantli, dokupie do nich dodatkowe obciazenie, by mialy chociaz po te 20 kg.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, Trening - wkurzony i zdezorientowany

Zdecydowanie dokup !

 

Musisz mięśniom dać bodziec do budowania. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024