Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

lucass000
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań początkującego

Witam,

chciałbym zadać kilka pytań nowicjusza. Za każdą odpowiedź będę wdzięczny.

 

Moje dane:

Wiek: 23

Wzrost: 173

Waga: 67

 

Cel: zbudowanie masy mięśniowej, spalenie odłożonego tłuszczu (najlepiej jednocześnie, jeśli się da)

 

Ćwiczę na 4 dniowym treningu z tego linka:

http://www.fabrykasi...a-mase-4-dniowy

 

Będąc na siłowni biegam na bieżni 15 minut przed treningiem i 15 minut po treningu, czasem zamiast bieżni idę na rowerek.

 

Staram się trzymać dietę, wygląda mniej więcej tak:

  - Rano (8-9): płatki owsiane z zimnym mlekiem + dodatki typu suszone owoce, wszystko mieszam

  - Południe (11-12): jajecznica 1-2 jajka + żytnie pieczywo

    Pierwsze pytanie - na co mogę zmieniać drugie śniadanie od czasu do czasu zamiast jajecznicy?

  - Od 13 do 14:30 trening na siłowni

  - Popołudniu (15-16): obiad

  - Wieczór (18-19): kolacja

    Drugie pytanie - co jeść na kolację?

  - Późny wieczór (21-22): przekąska typu serek wiejski, jakiś twaróg

 

Trzecie pytanie: na w/w stronie polecana jest suplementacja. Ja nie biorę nic. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś produkty typu "wszystko w jednym", żeby za dużo rzeczy naraz nie kupić oraz czy dla takiej początkującej osoby jak ja potrzebna jest w ogóle jakakolwiek suplementacja, a jeśli tak to jaka?

 

Czwarte pytanie: zdarzają się takie dni, kiedy mam dużo pracy i nie mam jak trzymać diety, minie godzina posiłku lub cały dzień (z przerwą na siłownie) jestem poza domem. Co wtedy? Zastąpić posiłki jakimś suplementem?

 

Pozdrawiam,

ŁK


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań początkującego

Plan jest okej tylko ja nie ćwiczyłabym na razie aż takim rozdrobnionym planem jak na początek.. Więc te łydki, brzuch narazie nie ćwicz. Nie podoba mi się, że w tym planie są jeszcze maszyny. Dla początkującego a nawet tego mniej zaawansowanego nie są one potrzebne. Lepiej trzymać się tych ćwiczeń złotych-wielostawowych. Przed treningiem siłowym nie rób aerobów. Tylko po. 

Sniadanie ; suszone owoce - masz sezon na świeże wartościowe owoce. Te suszone zostaw na zimę czy coś.

I PYTANIE - Możesz zjeść rybę tłustą, wieprzowinę, wołowinę.

KOLACJA - jesz to co najlepiej zgadza Ci się z bilansem oczywiście ale ja głównie nie jestem zwolennikiem jedzenia węglowodanów na noc. Możesz zjeść jakieś jaja, rybę tłustą, twaróg(zamiast tego serka/twarogu poźnym wieczorem)... 

3 PYTANIE Nie bierz nic narazie. Nie jest Ci na tym etapie nic potrzebne, o suplementacji możesz pomyśleć za jakiś rok. Teraz to możesz sobie pozwolić na witaminy, omega-3, witaminę D,C..

4 PYTANIE Jak nie jesteś w stanie zjeść przełóż posiłek. Lub pakuj sobie w pojemniki do pracy. 

Pozdrawiam.


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań początkującego

Witam na forum.

 

najpierw zacznę od planu, generalnie możesz przy nim zostać ALE uważam, że jest on dla osób

 

z większym stażem treningowym, jeżeli jesteś w stanie przetrenować każdą partię raz w tygodniu to oczywiście

 

zostań przy nim jednak jeżeli plan nie leży to przejdź na FBW, ale ten wniosek zrobisz po jakimś czasie

 

treningów. 

 

Co do 2 śniadania, tu powiem z własnego doświadczenia: możesz zostać przy rybie a najlepiej zrobić 

z tego pastę, tak samo gotowane jajka ze szczypiorkiem lub pasta jajeczna, osobiście używam wafle

 

ryżowe, zazwyczaj jem 3-4 wafle.

Na kolacje możesz zrobić mieszankę typu 1 kiwi, serek wiejski, orzechy. Lub podsmażyć jajka na szynce, 

 

u mnie ostatnio ta druga opcja wchodzi. 

 

Co do suplementacji, na razie daj luzu z tym. DOpiero zaczynasz przygodę, działaj bardziej z jadłospisem. 

 

Tak na prawdę to żaden problem !!! Pakujesz wszystko do pojemnika i tyle, nie widzę w tym żadnego 

 

problemu. Dzienna kaloryczność musi być zachowana ! 

 

Pozdrawiam. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

lucass000
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań początkującego

Super, dzięki za odpowiedzi.

 

Faktycznie trening jest dosyć ciężki, ale wyznaję taką zasadę, że jeśli mają być efekty to musi boleć. Jednak z drugiej strony jeśli jest on zbyt ciężki dla początkującego i można się zajechać, mogę przejść na FBW tylko co da lepsze efekty?

Z tą dietą jeszcze jeden problem mam. Mianowicie ćwiczę od około 2 miesięcy. Efekty widzę gołym okiem ale nie przytyłem ani kilograma. Staram się nie dopuszczać do sytuacji, w której będę czuł głód ale przytyć nie idzie nic.

 

Czy moglibyście polecić jakiś bardzo dobry trening FBW? Z tego co patrzyłem na forum, co użytkownik to ma swój plan a na ułożenie własnego jeszcze jestem zbyt wielkim amatorem.

 

 

Pozdrawiam,

ŁK


  • 0

stupa
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań początkującego

Włączę się w dyskusję, ponieważ sam właśnie zaczynam i to właśnie na wspomnianym w komentarzach FBW i tak na prawdę nie ma problemu z ułożeniem sobie samemu planu. Kiedyś co prawda też nie wiedziałem jak to zrobić więc ćwiczyłem tylko jednym planem, czego osobiście nie polecam za bardzo. Nie wiem czy mogę wkleić link ale dla pewności polecam wpisać sobie w google "fabrykasiły ćwiczenia" ja przy ostatnim układaniu planu czerpałem ćwiczenia głównie z tamtego działu.

Osobiście polecam ćwiczenia bez maszyn bo sam ćwiczę w domu a jak w szkole ćwiczę przy pomocy jakiś maszyn to czuję się dość nienaturalnie. 

Ludzie z forum w razie czego mogą ocenić Twój plan.

Pozdrawiam!


  • 0

lucass000
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań początkującego

Poczytałem trochę i przejdę na ten FBW: http://www.fabrykasi...ningowy-na-mase

 

Dzięki za pomoc!


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań początkującego

ja osobiście uważam, że wyznacznikiem tu musi być własne odbicie w lustrze ! 

 

Jeżeli widzisz postęp to warto działać dalej, gorzej było jak byś stał w miejscu :P

 

Powiem tak, osoba początkująca po prostu jest w stanie do FBW przyłożyć się i będzie miała 

 

siły na rzetelny trening, nadając mięśnią odpowiedni bodziec.

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024