Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z lewą ręka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

creative1991z
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z lewą ręka

Witam.

 

Od pewnego czasu mam problem z lewą ręką. Nie jest to nic poważnego bo bólu nie ma ani jakiegoś obrzęku ale wiem , że nie jest tak jak być powinno z tą ręką. Otóż mam wrażenie jakby ta ręka była pokrzywiona. Zaczęło to się od zwiększenia kładzenia nacisku na technikę przy robieniu pompek. Wcześniej robiłem dość szybko ale postanowiłem to zmieniłem i robiłem wolniejsze i dokładniejsze. Ale oprócz tego chciałem wzmocnić przedramiona i zacząłem ćwiczenia z podnoszeniem krzesła leżąc na podłodze twarzą do krzesła bez odrywania łokci. I w zasadzie to od tego ćwiczenia z krzesłem się zaczęło. Na jakiś czas zaprzestałem pompek a ćwiczenie z krzesłem to całkiem rzuciłem. Ale tak średnio pomogło. Dodam też że przy robieniu pompek tak pod koniec ćwiczeń ta lewa ręka się po prostu wykręca. Z początku coś strzykało, przeskakiwało w łokciu przy zginaniu w sposób taki jak prezentuje się bicepsa. Byłem u ortopedy, dał skierowanie na usg lekarz nic nie dojrzał. Może nie tak nakreśliłem problem.  Wydaje mi się też że przyczyna może być złożona np. często gasiłem światło w łazience lub otwierałem łokciem klamki (nerwica natręctw). Podczas prowadzenia samochodu lewą rękę opierałem na drzwiach. Być może  trochę spowodowało to skrzywienie. Często też spałem na tej ręce. Potem jak to zauważyłem to próbowałem się odzwyczaić, nie mogłem zasnąć ale teraz już w porządku. Chociaż ciągle ta ręka jakby „pcha” się pod ciało. Dodaje też fotkę na której widać, że prawą (sprawną mogę skręcać tylko do pewnego stopnia) a lewa j wykręca się jakby bardziej. Zauważyłem że mięsień  odznaczony na zdjęciu jest jakby przekręcony i przez to jakby wykręca dalszą część ręki.

 

Czy ktoś z czymś się z takim czymś zmagał?  Może warto pójść prywatnie do dobrego lekarza. Bo byłem to na NFZ oczywiście ale oni chyba tylko potrafią złamanie rozpoznać…

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  aa1.jpg   13,38 KB   1 Ilość pobrań

Użytkownik creative1991z edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z lewą ręka

Przyznam szczerze, że pierwszy raz słysze o takowym przypadku. Pierwsza rzecz, nie wspominasz w ogóle o występowaniu dolegliwości bólowych - czy w czasie jakichkolwiek aktywności pojawia się problem o takowym charakterze? Ból jest dużą informacją o przyczynie i charakterze problemu.

 

Polecam wizytę u dobrego fizjo ze zdjęciami! Ortopedzi i NFZ to tak jak wspomniałeś - od razu złamanie i gips. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Staper
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z lewą ręka

Możesz też udać sie do ortopedy 


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024