Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nikotyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Coyot Ektomorfik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko Biała BsK
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wcześniej pływanie <6lat> teraz Anatomia pod względem sportowym i siłownia
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :30
  • Waga [kg]:50

Napisano Ponad rok temu

Nikotyna

Jak nikotyna wpływa na metabolizm i na przyrost masy mięśniowej? Popalam sobie e-papieroska ale z olejkiem o mocy 3mg/ml co nie jest dużo ale jednak jest

Nie pytam tu o zdrowie bo to wiadome.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

W dużym stopniu ogranicza, Papierosy zawierając wiele szkodliwych związków, które sprzyjają denaturacji białek oraz ograniczają naszą wydolność co w znaczący sposób determinuje proces rozwoju masy mięśniowej. Zresztą, każda używka stanowi przeszkodę w uprawianiu sportu i nie ma sensu doszukiwać się jakichkolwiek usprawiedliwień.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

Jak dla mnie dużego wpływu nie ma. Sam pale tyle że normalne fajki a nie jakieś chemiki mimo tego gdy byłem w szczycie swojej formy miałem ją lepszą od nie jednego niepalącego z podobnym stażem. :crazy2:


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

Jak dla mnie dużego wpływu nie ma. Sam pale tyle że normalne fajki a nie jakieś chemiki mimo tego gdy byłem w szczycie swojej formy miałem ją lepszą od nie jednego niepalącego z podobnym stażem. :crazy2:

 

Oczywiście, chcieć to móc i wszystko jest do obejścia oraz pokonania ;) Granice powstają tak naprawdę w głowie, ale wydaje mi się że skoro decydujemy się na zdrowy tryb życia to warto działać na max ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

Nikotyna wpływa bardzo negatywnie. Właściwie nie ma sensu podchodzić do ćwiczeń, gdy sie podpala - nawet sporadycznie.


  • 0

Staper
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

Sens żeby ćwiczyć jest zawsze ale faktycznie papierosy w tym nie pomogą 


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


KamiDURAFit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

A ile razy się widzi ludzi wychodzących z siłowni czy też z hali sportowej po treningu i sporo osób zapala sobie papieroska:)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

Jeszcze po treningu jestem w stanie zrozumieć, palacze łapią zadyszkę i mogą chcieć "odsapnąć" po treningu. Ale niejednokrotnie widziałem osoby wchodzące na siłownie i gaszące pety zaraz przed wejściem. Po co?!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna
sama nikotyna nie jest tak szkodliwa, jak zawarte w Dymie substancije, smoliste..
To nie nikotyna powoduje nowotwory, a właśnie substancije smoliste, wdychane wraz z dymem tytoniowym....
Taki, np tlenek węgla łączy się z henoblobina, i uniemożliwia sprawne, dotlenienie organizmu,
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

Jeszcze po treningu jestem w stanie zrozumieć, palacze łapią zadyszkę i mogą chcieć "odsapnąć" po treningu. Ale niejednokrotnie widziałem osoby wchodzące na siłownie i gaszące pety zaraz przed wejściem. Po co?!

To jest właśnie uzależnienie i innego wytłumaczenia nie ma "po co?". Czasami sam tak robię.

Nie rzucę papierosów bo lubię je palić, osobą niepalącym ciężko to zrozumieć ale to na tej samej zasadzie jak kogoś ciągnie do słodyczy, wymyśla jakieś cheat day'e czy inne by tylko coś słodkiego zjeść.

Uzależnienie jak każde inne jest głupotą, tu nie ma co się pucować, że jest inaczej.

 

 Zdaje sobie sprawę, że nie wpływa pozytywnie na moje wyniki w sporcie tyle że co z tego, nie każdy chce być mistrzem świata w swojej dziedzinie. Rekreacja :-)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nikotyna

To jest właśnie uzależnienie i innego wytłumaczenia nie ma "po co?". Czasami sam tak robię.

Nie rzucę papierosów bo lubię je palić, osobą niepalącym ciężko to zrozumieć ale to na tej samej zasadzie jak kogoś ciągnie do słodyczy, wymyśla jakieś cheat day'e czy inne by tylko coś słodkiego zjeść.

Uzależnienie jak każde inne jest głupotą, tu nie ma co się pucować, że jest inaczej.

 

 Zdaje sobie sprawę, że nie wpływa pozytywnie na moje wyniki w sporcie tyle że co z tego, nie każdy chce być mistrzem świata w swojej dziedzinie. Rekreacja :-)

Ja to jak najbardziej rozumiem gdyż sam podpalam (mocno ograniczyłem w przeciągu ostatniego roku), a na Mr Olympia raczej nie planuję startować. Zresztą znam też wiele osób palących, którzy naprawdę posiadają formę i kondycję lepszą niż Ci bez nałogu. Wszystko idzie rozgraniczyć i wypośrodkować ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024