Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak połączyć odżywki.

Bcaa kreatyna białko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

RafalKK
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak połączyć odżywki.

Witam
Chciałem dowiedzieć się czy takie połączenie odżywek będzie ok.
Przed treningiem (razem):
BCAA HIGH SPEED
NITROBOLON ENERGIZER
Po treningu (także razem:
CM3 1250
SOY PROTEIN ISOLATE

Pytanie dotyczy Bcaa przy stacku - czy nie będzie problemem jak wezmę razem oraz białko z CM3 po treningu?
Czy jednak lepiej jest robić odstępy czasowe?
Czy wystarczy jak odczekam godzinę po posiłku i zapodam przed treningowego shejka i podobnie z shejkiem po treningowym piję i czekam 30 minut i jem?
Jeżeli podział czasowy oraz odżywek polecicie jakiś inny to prosiłbym o wyjaśnienie tematu.
Trenuję dość dużo - 4x siłownia w tygodniu (trening całego ciała) i 7 dni w tygodniu biegam po 5km (po bieganiu pompki, podciąganie się, brzuszki etc)
Ostatnie pytanie dotyczy CLA SOFTGEL (spalacz) czy warto go brać przy wyżej wymienionych odżywkach (zdania są podzielone z tego co widziałem mocno) a jeżeli tak czy mogę go łączyć z innymi czy też robić odstępy czasowe?
 

 

wiek 33, waga 58, wzrost 166, staż około 5 miesięcy

około 5 lat temu brałem monohydrat kreatyny, dwa cykle, później kilka lat przerwy w treningach do tego roku

z sylwetką nie mam większych problemów obecnie - przy tej ilości treningów jest mocno plażowa, przy czym chciałbym zgubić jeszcze jakieś 3-5 kilo tłuszczy a rozbudować suchą tkankę mięśniowa - cel jakieś 3 kilo mięśni byłoby pięknie:) przy redukcji, wiem, że to problem, ale będę starał się

wyżej wymienione zestawienie przed/po treningowe brałbym 7 dni w tygodniu, miejscami 7 dzień wolny od treningów i wtedy tylko opcja po treningowa

 

będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam, 

rafał


Użytkownik RafalKK edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.
Po treningu od razu cm3 a 20-30min po bialko

Dzien treningu: ja bym wzial stack a bcaa pil w trakcie cwiczen

Użytkownik Arek1987 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RafalKK
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

W zasadzie dni wolne od siłowni także traktuje jako treningowe - bieganie po nim pompki, podciaganie sie, bruzszki co daje jakies minimum 45 min cwiczen 

podczas biegania nie nawadniam sie - to tylko 5km i byloby to dla mnie nie wygodne dosc

takze czy stocka moge brac razem z bcaa? czy np bcaa najpierw poczekac 30minut i stocka przed treningiem?

po cm3 rozumiem zeby odczekac 30 minut przed bialkiem ale po bialku kolejne 30 minut na posilek czekac?

 

kolejna rzecza jest to gdzie moge wcinas spalacz?

i czy godizne po jedzeniu moge juz pic przed treningiem stocka? 


Użytkownik RafalKK edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

1) Suple można mieszać, nie ma żadnych przeciwwskazań co do takowego łączenia. Problemem może być jedynie smak, który w przypadku różnych wariantów może być po prostu paskudny :P Jezeli kreatyna jest w tabletkach to bierz razem z resztą. jeżeli proszek, zaleciłbym spożywac osobno. BCAA - jak dla mnie najlepszym wyjściem jest spożywanie okołotreningowo w czasie ćwiczeń.

 

2) CLA nie jest de facto spalaczem bo nie powoduje termogenezy czy wzmożenia niszczenia tkanki tłuszczowej. Ten suplement nasila przemiany tłuszczowe co raczej potraktowałbym jako wsparcie dla metabolizmu i trawienia. Kiedy brać? Najlepiej przed śniadaniem rano aby organizm od początku dnia działał w nieco innym trybie. Więcej informacji znajdziesz w tym artykule CLA czyli kwas linolowy.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RafalKK
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

ta dla pewnosci bcaa starac sie podczas treningu, stacka przed, pozniej jableczan i bez problemow moge z bialkiem?

i  ostatnia rzecz czy po posilku wystarczy ze odczekam godzine przyjme przetrengowe i jazda z treningiem?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

Tak BCAA najlepiej brać w trakcie treningu jako źródło nawodnienia. Co do kreatyny, nie ma sensu brać obu form. Poleciłbym najpierw zabrać się za stack, a potem na podtrzymanie efektów jabłczan. W przypadku przedtreningówki, nie ma przeciwskazań by stosować po jedzeniu. Istnieje jedynie ryzyko późniejszego zadziałania produktu (np. dopiero po kilkunastu minutach treningu) bądź niestrawności (większość prework-ów charakteryzuje naprawdę cierpki smak co w połączeniu z pełnym żołądkiem może skutkować po prostu uczuciem pełności). Proponowałbym zjeść coś naprawdę lekkiego aby uniknąć takowych problemów.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RafalKK
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

dzięki za informacje, w czasach ostatni raz jak trenowałem większość ludzi odradzało mi łączenie stacka czy monohydratu z białkami etc, jedynie sok lub węglowodany i zawsze miałem przerwę między posiłkiem a kreatyną 2h przed treningiem i 30 minut po treningu przed jedzeniem co czasami było kłopotliwe - głód!

brałem monohydrat z tego co pamiętam, ale uczucie głodu było bardzo kiepskie i czasami organizm na treningu schodził całkowicie z sił

fajnie, że jakoś teraz wiedza poszła do przodu i nie ma przeciwwskazań

dziękuję za odpowiedź

miłego dnia 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

Źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi o to żeby nie brać w tym samym momencie staka kreatynowego i jabłczanu bo 1 preparat kreatynowy w zupełności wystarczy. Co do mieszania, jestem tego samego zdania żeby brać ją "solo" czyli nie mieszać z żadnym innym suplementem. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RafalKK
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

nie to, że się czepiam, ale Twoje wypowiedzi wcześniej sugerowały o łączeniu odżywek (przy jednym użyciu - np, stack i białko), przeczytałem kilka razy i albo piszesz chaotycznie, albo ja czegoś nie rozumiem (pomijam kwestię odpowiedzi na pytania zadane później) fajnie, że pomagasz itd, ale to trochę chaos bo z tych wypowiedzi z ostatnią Twoja to ja nie wiem sam. 

moje pierwsza zapytanie dotyczyło łączenia odżywek - napisałem jasno (stack i bcaa przed treningiem w jednym szejku i jableczan oraz białko w drugim po) kolejne pytanie dotyczyło tego ile po posiłku czekać między posiłkiem a odżywką i ile też pomiędzy odżywką a jedzenie i jeżeli razem nie mogę odżywek w jednym szejku to ile odczekać między nimi

dostałem bardzo niejasne odpowiedzi, które siebie wykluczają na sam koniec i nie do końca są odpowiedziami na moje pytania 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

Najwidoczniej to Ty masz problem ze zrozumieniem, bo jak długo tu siedzę to nigdy nie miałem okazji dostać zarzutu że piszę chaotycznie. W przeciwieństwie do Ciebie gdzie zasady gramatycznej składni i podstaw języka są raczej na bakier.

 

Przed treningiem: stak+bcaa. 

Przedtreningówka - możesz połączyć z wymienionymi, ale może to być za dużo dla żołądka i skutkować uczuciem przepełnienia.Najlepiej stosować prework około 30 minut przed treningiem, a 45 min po posiłku.

 

Po treningu: odżywka białkowa.

 

Jabłczan kreatyny zastosuj po zakończonym cyklu stakiem kreatynowym.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RafalKK
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

dziekuje - teraz wszystko bardzo jasne dla mnie:)

dzieki jeszcze raz i milego weekendu!


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć odżywki.

W razie kolejnych pytań zapraszamy ponownie. Na pewno ktoś z forum pomoże rozwiać Twoje wątpliwości.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Bcaa, kreatyna, białko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024