Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Pewnie na wizażu albo innym babskim forum znalazł bym większa pomoc ale co tam spróbuje wpierw na budo :)

Przechodząc do tematu.
Lekarz dał mi permanentnego bana na jakiekolwiek treningi\siłownie\bieganie. Jedynie to mogę trochę pływać. To wszystko z powodu problemów ze wzrokiem. Pytanie jak w temacie, jak żyć Panowie ? Całe prawie życie ciągle się ruszałem, biegłem, trenowałem, i co kurwa teraz kula w łeb i do piachu ?!
Tak więc szukam jakiś ciekawych pomysłów żeby w miarę bezboleśnie prowadzić żywot emeryta.
Ogólnie chcę zachować zdrową sylwetkę i się trochę poruszać w jakiś zorganizowany sposób.
Jakiekolwiek pomysły sugestie mile widziane :)
A i takie rzeczy jak tai chi raczej odpadają bo jest to dla mnie po prostu nudne i nie widzę sensu/celu takiego treningu (może kwestia trenera)
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Ashtanga Yoga może dać w kość kondycyjnie, tylko daj znać prowadzącemu o kłopotach ze wzrokiem.
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Ashtanga chyba odpada jako zbyt intensywna :( :(:( Ogólnie nie mogą nic dźwigać podnosić etc.. i unikać wstrząsów tyle powiedział lekarz :/

dla tego myślałem żeby iść na hatha joga, bo tam raczej bardziej statycznie jest ale z drugiej strony boję się że bedzie nudno.
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
To zależy od szkoły - hatha yoga też może dać w kość :) Ale każdy nauczyciel prowadzi trochę inaczej. Co do ashtangi - to zależy jaki masz problem ze wzrokiem. Moja żona ma bardzo dużą wadę wzroku, ale ashtange ćwiczyła prawie dwa lata bez żadnych problemów (wykluczone miała tylko pozycje odwrócone, bo w nich ciśnienie w gałce ocznej może stwarzać problemy).
  • 0

budo_guziec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:taka świnia z Afryki

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...

  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
@aspenboy

oo to z tym ciśnieniem to dokładnie jak ja, do tego dochodzi parę innych rzeczy jak problem z siatkówką co w moim przypadku daję bardzo dużą krótkowzroczność (na pewno większą niż Toja żona ;) ). Tak czy inaczej joga (różne szkoły) jest pierwsza na liście rzeczy do sprawdzenia :)
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Chodzi o dużą wadę wzroku i problemy z siatkówką? Jeśli tak, to jestem świeżo po takiej akcji, dostałem dokładnie te same zalecenia, ale jestem bardzo sceptyczny. Raz w życiu miałem pioruny przed oczami, bo robiłem przysiad ze sztangą na sile maksymalnej, jak idiota, bo mam wadę -6,5. Ale nigdy nie miałem najmniejszych problemów, więc nawet nie pomyślałem, że coś może mi zaszkodzić.

Ale siatkówka jest cała, nie odwarstwia się póki co. Wnioskuję zatem, że robić na 60% ciężaru maksymalnego, porządnie, bez zbędnej napinki mogę. To samo z BJJ, po prostu klepię szybko duszenia, nie dźwigam w trakcie walki i cały czas myślę o tym, żeby nie przeciążyć tych oczu. Na pewno zrezygnuję z ambicji na grupę zawodniczą w judo, bo rzut na twardo z lotem mógłby mi naprawdę zaszkodzić. Stójka na ostro i bez kasku też na pewno odpada.

Pamiętaj, że lekarz nie chce mieć Cię na sumieniu. Pogadaj z lekarzem sportowym o takich przypadkach, Jamie Varner miał odwarstwioną siatkówkę (dużo poważniejsza sprawa niż u mnie), a walczy w UFC, także nie róbmy dramatu. Dopóki nie ma odwarstwienia, to jest niezłym przegięciem sugerowanie, że od biegu może się odwarstwić.
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
ja w lepszym oku teraz mam ponad -20 do tego dochodzi astygmatyzm i dość mocno okrojone pole widzenia, jak zaczynałem trenować miałem -7 :( Dwukrotnie miałem siatkówkę łataną (nie pamiętam jak się ten zabieg nazywa, ale polega na tym, że robią się dziury w siatkówce i żeby się nie powiększały wypalają(?) je laserem), do tego skoro i tak się żalę, dochodzi rozwarstwiające się ciało szkliste, zwyrodnienie plamki zółtej no i rogówki.

Tak jak Ty Franek myślałem przez parę lat, ale nie ma co się oszukiwać, w moim przypadku lepiej więcej już nie ryzykować i trochę się ustatkować, przynajmniej ja tak to widzę ;)

ale pomysł z lekarzem sportowym jest zacny sam też już wczesniej o tym myślałem żeby się do niego wybrać :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Szermierka na wózkach, łuczniCtwo
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Warhead świetny joke :D ale wiesz że to nie knajpa ? ;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Jaki joke ? Mówię całkiem serio. Na wózkach unikniesz wstrząsu i będziesz miał namiastkę ruchu. A łucznictwo rozwinie mięsnie pleców. Kiedy miałem ostrą kontuzje kolan ćwiczyłem szermierkę z niepełnosprawnymi na ich zasadach.
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
ale ja mam całkowicie zdrowe nogi :) a łucznictwo hmm wspominałem, że ja jestem prawie ślepy? a i to że siłownia odpada, a do naciągnięcia łuku potrzebna jest często spora siła? Tak było przynajmniej z tymi które miałem w swoich rękach (takie mocno amatorskie na jakiś jarmarkach średniowiecznych) Ten pomysł z szermierką całkiem wydaje się ciekawy tylko że w wersji na nogach, ciekawe czy są grupy amatorskie dla dorosłych ? Kolejna rzecz do sprawdzenia :) więc dzięki Warhead :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
To moze wlasnie basen + joga i powinno byc git
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
taki jest na razie mój plan Jakubie, joga i basen, dodatkowo zimą łyżwy a latem rower. Ale miałem nadzieje że Budowicze zarzucą mnie ciekawymi pomysłami więc temat jak najbardziej jest nadal otwarty :)
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
@Alwer: żona ma minus naście (dokładnie nie pamiętam, coś ok -14 chyba). Zazwyczaj prowadzący wiedzą jakich pozycji unikać w takich przypadkach, więc myślę że spokojnie mógłbyś spróbować :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
wszystko gdzie wymaga sie refleksu bardziej niz sily?
1 co mi przychodzi do glowy - noz :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Szermierka wydaje się z tego najfajniejsza, jest współzawodnictwo są emocje a obciążenia chyba nie duże ?
No i nauki jest cała więc możliwość rozwoju osobistego.

Kiedyś bardzo dużo lubiłem grać w ping ponga sport również techniczny wymagający refleksu dynamiki a siły dużo się nie używa.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
A jak z kwestia wytzrymalosci, to nie ma wplywu na wzrok bo, wtedy to faktycznie pingiel czy szermierka z tym, ze sa to kur..o meczace sporty wymagajace kondycji i szybkosci, a w prYpadku szermierki jeszcze wytrzymalosci nog
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Raczej chodzi o ćwiczenia, podczas których wzrasta mocno ciśnienie, więc siłowe całkowicie odpadają przy takich przebojach z siatkówką. Natomiast wydaję mi się, że wszelkie, których intensywność nie podbija mocno ciśnienia są ok. Fajnie by było, gdybyś mógł wypożyczyć ciśnieniowego Holtera. Wtedy byś zobaczył, jak pewne aktywności wpływają na Twoje ciśnienie.
Myślę, że warto też odwiedzić lekarza sportowego, który powie dokładnie, co i jak możesz robić
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak żyć? Sport bez sportu - joga fitnesy pilatesy etc...
Freediving

Jak miałem kontuzje to się wkręciło na tyle żeby przeżyć bez treningów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024