Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silownia i sztuka walki dla kobiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

sombrero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Silownia i sztuka walki dla kobiety
witam Wszystkich :)
wiem wiem,temat walkowany juz 1000000 razy,ale prawda jest taka,ze glownie dla...mezczyzn :) a wydaje mi sie,ze dla kobiety troszenke inny powinnien byc,czy nie? ale do rzeczy :D mam lat 20,176 wzrostu,o ile pamietam ok.64 kg i chcialabym chodzic na silownie 2 razy w tyg zeby nabrac troszke sily i wytrzymalosc (no i takie tam co sie potrzebuje do sportu walki patrz sila dynamiczna itp.) ,poniewaz planuje za rok,dwa (niestety predzej nie moge) zaczac trenowac jakas sztuke walki...bede wdzieczna za w miare szybka odpowiedz :D

a i zeby nie bylo-szukalam i na roznych forach i google,ale jak wspomnialam wczesniej dla kobiet pod tym katem nic przydatnego nie znalazlam...
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety

witam Wszystkich :)
wiem wiem,temat walkowany juz 1000000 razy,ale prawda jest taka,ze glownie dla...mezczyzn :) a wydaje mi sie,ze dla kobiety troszenke inny powinnien byc,czy nie? ale do rzeczy :D mam lat 20,176 wzrostu,o ile pamietam ok.64 kg i chcialabym chodzic na silownie 2 razy w tyg zeby nabrac troszke sily i wytrzymalosc (no i takie tam co sie potrzebuje do sportu walki patrz sila dynamiczna itp.) ,poniewaz planuje za rok,dwa (niestety predzej nie moge) zaczac trenowac jakas sztuke walki...bede wdzieczna za w miare szybka odpowiedz :D

a i zeby nie bylo-szukalam i na roznych forach i google,ale jak wspomnialam wczesniej dla kobiet pod tym katem nic przydatnego nie znalazlam...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] polecam art.
  • 0

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Nie wydaje mi się że Twój trening powinien wyglądać inaczej niż trening faceta skoro masz taki sam cel to trening tez nie powinien się niczym różnić. Twój trening zalaży też od Twojego podejścia do tego- czy siłownia ma być dodatkiem do SW czy na odwrót. Jeżeli chodzi o tą pierwszą opcje to myśle że warto zastanowić się nad troche nikonwencjonalnymi rozwiązaniami.
Tu masz przykład takich ćwiczeń(troche hardkorowy)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No i oczywiście radze się zaprzyjażnić ze skakanką :)
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Skakanka,bieganie możesz też próbować robić pompki na 2 kostkach.(tych pierwszych)
Oczywiście rozciąganie tylko z początku tak spokojnie.Treningi brzucha w każdy dzień treningowy.
Z siłką to też raczej spokojniej powtórzenia raczej staraj się robić szybciej niżeli wolniej. Po prostu rzeźba musi być :)
A jaką sztukę walki planujesz zacząć :)
  • 0

sombrero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
no wlasnie ze wzgledu takiego,ze w sumie tak malo na temat kobiet-silowni-sport walki znalazlam to nie bylam pewna co do takiego treningu...myslalam,ze czyms napewno sie rozni :) no jak narazie chcialabym sie troszke "wzmocnic" zeby potem jak bede miala czas cwiczyc...czyli ogolnie mam na mysli,ze w pierwszej kolejnosci dla mnie bedzie dana sztuka walki a nie silownia...a no wlasnie o skakance myslalam i o pompkach (skakanke zamierzam sobie kupic :) ) a plan na rozciaganie juz sobie ulozylam mniej wiecej :D hmm...jeszcze dokladnie nie wiem jaka sztuke walki,bo rozne sa opinie na ten temat...rozwazalam kyokushin karate :D i wiem,ze wszystko zalezy ode mnie i od trenera i w ogole :D ale chcialabym sie poczuc w razie czego pewniej jak sobie wieczorkiem gdzies chadzam (wiem,nie wdawac sie niepotrzebnie w takie bojki uliczne,ja wiem :D ) a i jak co staram sie jak moge zdrowo odzywiac,co nie oznacza tylko owoce :D

dziekuje w ogole wszystkim za odp :D)
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Karate kyokushin jak najbardziej polecam :)
  • 0

sombrero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
oo to super :) myslalam,ze bedzie jakies "ale" do kyokushin karate :) jakies doswiadczenie rozumiem ? :D mam pytanko do Ciebie male Kamyl- ten artykul o treningu 3 dniowym moge zbic jakos w dwa dni ? bo pewnie nie bez znaczenia autor artykulu rozpisal sie na 3,czy nie? a co cwiczen od kris89 -sa owszem hardcorowe jak na poczatek :D ale dziekuje bardzo Wszystkim :D
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Tak obecnie trenuje to karate.
Co do treningu to zbić na 2 dni go się raczej nie da bo musiała być ćwiczyć 3 partie na każdym treningu a to raczej nie jest wskazane.
Gadałem z kumplem co trenuje taekwondo on najwięcej trenuje na barki i grzbiet...
  • 0

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Na początek sugerował bym jakiś plan ogólnorozwojowy, a nie dzielony. Z tymi ćwiczeniami chodziło mi żeby pokazać Ci ogólną koncepcje ćwiczeń czyli np. przy ćwiczeniu barków nie ćwiczymy ich "statycznie" tylko wykorzystujemy do tego całe ciało zaczynając od nóg, a kończąc na ramionach podobnie jak przy wyprowadzaniu ciosu który równiez powinien zacząć się na nogach bo tam leży jego siła. Co do samego karate to w tej materi Ci nie pomoge, nie rozumie dlaczego myślałaś żę będziemy mieć jakieś "ale" do kk, rozsądni ludzie nie lekceważa żadnej SW. Fakt faktem że szkolenie w zakresie w/w SW w Polsce stoi na bardzo różnym poziomie zależy jak trafisz(ale nie kiedy to naprawde jest dno). Polecam film "Anatomia Sztuk Walki" myśle że ten film może pomóc ukształtowac twoją decyzje co do konkretnej SW.
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

pirat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Cze-wa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41
  • Przysiad [kg]:130x6
  • Wyciskanie [kg]:135
  • Martwy ciąg [kg]:150x2
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Zalezy po co chcesz trenowac SW, jesli dla obrony to nie jestem pewien czy karate przyda ci sie na ulicy (wysokie kopniecia itp. nie wchodza w gre), jesli dla przyjemnosci - bjj, judo, w ktorych praktycznie z treningu na trening widac postepy.
  • 0
Sukces leży w nastawieniu.

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Karate to nie tylko wysokie kopnięcie :!: A na ulicy raczej się ich nie stosuje.
Mogę cię zapewnić że przydaje się w stójce jaki w zwarciu.Nie myślcie sobie że na treningach tylko jest pokazywane kata :)(chociaż i one mają swoje zastosowanie)
Na moim treningu są pokazane techniki k1 oraz niektóre chwyty stosowane w MMA.

Niech Mac wypowie się na temat karate bo chyba ćwiczył sporo :)
  • 0

sombrero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
kris 89 - dziekuje ,zrozumialam juz idee tych cwiczen :!: wlasnie czytalam,ze cwiczenia dynamiczne sa w karate wazne :) nie no to nie bylo nic do Was z tym "ale" poprostu czytajac wypowiedzi roznych ludzi na roznych stronach byly m.in. jakies zastrzezenia do niektorych sportow walki,a ze to sie nie przydaje i w ogole...bo jestem tez zdania,ze to duuzo od trenera i cwiczacego zalezy :)

ja sie tam nie znam,ale wydaje mi sie,ze cos w tym jest,ze jedna sztuka walki bardziej sie przydaje np. do samoobrony niz inna...bo z tego co wiem capoeira chyba jednak mniej akurat do tego celu jest...
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety

poniewaz planuje za rok,dwa (niestety predzej nie moge) zaczac trenowac jakas sztuke walki

Zawsze się tak mówi :!: Ja już tak planuje od ładnych paru lat :)
  • 0

sombrero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
domyslam sie jak to brzmi,ale ja naprawde chce :!: :)
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Wiesz nie chce Cie załamywac ale po paru latach Ci przejdzie :!:
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
Pomarańczowy nie zniechęcaj ty cholero :!:
Jak ktoś to lubi i chce, to napewno będzie ćwiczył :)
  • 0

sombrero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
jak to? :!: masz na mysli po kilku latach treningu mi przejdzie ? a to niby dlaczego? :)
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety

Pomarańczowy nie zniechęcaj ty cholero :)
Jak ktoś to lubi i chce, to napewno będzie ćwiczył :)

następnym razem będę bardziej motywujący :!:
:D
  • 0

sombrero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety
ooo taka motywacja to mi sie podoba :) :!: :)
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i sztuka walki dla kobiety

jak to? :) masz na mysli po kilku latach treningu mi przejdzie ? a to niby dlaczego? :)

Miałem na myśli że będziesz tak odkładac zapis na jakąs sztukę walki z roku na rok aż w koncu Ci przejdzie :D
Ale dobra nie ważne, miałem byc motywujący, więc życzę Ci powodzenia i sukcesów :!:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024