Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

FrostEvil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zacząć?

Witam, ważę 74kg 182 cm wzrostu ćwiczę w domu, układam powoli swoją własną dietę chciałbym odsłonić brzuch powinienem ułożyć dietę na redukcje?

 

Ogólnie wyliczyłem swoje zapotrzebowanie na 2100 kcal i obniżyłem je o 300 kcal czyli dostarczam około 1800 kcal dziennie. Mniej więcej 140g białka 111g węglowodanów 92g tłuszczy. 

Najgorzej jest z dobraniem produktów i odpowiednich dań na posiłki. 5 posiłków dziennie śniadanie obiad i kolacja, oraz drugie śniadanie i podwieczorek przed kolacją. Nie wiem jak rozdzielić białka/węglowodany/tłuszcze na konkretne posiłki, co jeść i w jakich ilościach. Budżet na razie też jest skromny jak przystało na studenta dziennego :) 

 

znalazłem jakiś link z przykładowymi daniami [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Macie może jakieś linki odnośnie podobnych przykładowych dań bądź sami macie podobną dietę do mnie? Możecie też mnie poinformować co jeść w poszczególnych porach wtedy już mógłbym jakoś wyliczyć ilość tych składników.


Użytkownik FrostEvil edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Przy tym wzroście i wadze redukcja?

Przecież zostanie z Ciebie patyk XD

No ale ok, każdy ma wizję ideału swojej sylwetki więc nie wnikajmy w to głębiej ;)

 

Co do diety, 1800 kcal wydaje się mało na start. Zacznij od jakiś 2100-2400kcal i obserwuj co się dzieje, w razie potrzeby tnij o 200kcal z węgli. Rozkład makro niech będzie 140g białka, 100g tłuszczu reszta kcal z węglowodanów.

 

Rozkład makrosów w poszczególnych posiłkach na tym etapie nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia. Staraj się zrobić jednak tak by w każdym znajdowały się zarówno białka, tłuszcze jak i węglowodany. Wielkość posiłków jak Ci wygodnie tzn np lubisz obfite śniadanie to i takie jedz, za to mniej zjesz na obiad czy kolację, może być także na odwrót.

 

Pamiętaj także o treningu aerobowym, warto by też było skorzystać z siłki jednak nie jest to konieczne.

 

 

Co do posiłków

źródła białka: jaja, ryby, drób, podroby, nabiał, wołowina, wieprzowina

źródła węglowodanów: owoce, makarony, pieczywo, ziemniaki, ryż, kasza, płatki owsiane

źródła tłuszczu: tłuste ryby, tłuste mięso, oliwa, masło, różne oleje

pamiętaj również o warzywach

jak skomponujesz posiłki to już wszystko zależy od Twojej fantazji ;)


  • 0

FrostEvil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

@faluś

Właśnie nie wiem jak zacząć, czy obniżyć dostarczanie kcal czy po prostu dostarczać ich tyle ile potrzebuje tylko w zdrowych posiłkach odrzucić alkohol słodycze picia itd. Mieszkam na wsi więc teraz do jajek jak i owoców/warzyw będę miał dostęp prosto z ogródka :) Chce po prostu jeść zdrowo i dobrze przy tym wyglądać :)


Użytkownik FrostEvil edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Na początku wystarczy jak odrzucisz słodycze, słodkie napoje z innymi fastfoodami i zaczniesz trenować. Co do alko unikaj piw, win, nalewek itd wódka, whisky czy jakiś bimberek nie ma węglowodanów więc i większego wpływu ;)


  • 0

FrostEvil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?
Okey dzieki, 0 slodyczy tylko woda, kawa herbata jakos wplywa? Ogolnie wsyaje, jem jakies jajka albo cos na jajkach lub kanapki z wedlina pieczywo i pomidor ogorek. Na obiad to juz co jest w domu ogolnie rozne zupy albo pierogi schab, mielony kluski z serem itp jak w polskim domu i duzo wyrobow z ziemniakow, kolacja podobnie do sniadania, co moge zjesc na kolacje jakis serek wiejski twarog ze szczypiorkiem?? Jesli tak bede jadl i cwiczyl 5 dni w tygodniu w domu da to jakies efekty??
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Kawa i herbata ok, tylko pamiętaj bez cukru ;)

Możesz zjeść ten twaróg na noc.

Na początek takie wbrew pozorom niewielkie zmiany w diecie dadzą rezultaty, tymbardziej jak dołożysz do tego trening.

Na noc nawet póki co nie ograniczałbym węglowodanów, dopiero w momencie kiedy waga przystopuje.

 

Trening proponuje 2-3x w domu siłowy i 3x aeroby po 45min w DNT w momencie gdy redukcja stanie zwiększ aero do 1h, w następnej kolejności zamień na hiit i następnie jeśli będziesz chciał dalej ciąć to wywal węglowodany z kolacji.

 

Warto również byś w międzyczasie postarał się ujednolicić obiad. Tzn kawałek mięsa/ryby + ziemniak/makaron/kasza/ryż i jakaś sałatka. Z tego co wymieniłeś pierogi kiepsko wypadają, reszta jeszcze nie najgorzej, aczkolwiek jak piszę ;)


  • 0

FrostEvil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?
Okey trening ułoże sobie tak jak mówisz a co do obiadu to raczej nie będzie problemu żeby go ujednolicić, ryby i mięso pod różnymi postaciam- przepisy poszukam może w necie do tego ziemniak/ryż brązowy, mogą być do tego warzywa ze słoika typu ogórki kiszone/konserwowe/z musztardą, papryka ze słoika, grzybki ( wszystko robione w domu przez mame ;) ). Jeszcze takie pytanie bo podobno powinno się jeść minimum 5 posiłków dziennie czyli co mogę jeść pomiędzy śniadaniem-obiadem i obiadem-kolacją?
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

3 posiłki jest git.

Jak byś chciał 5 posiłków byś musiał zmniejszyć porcje pozostałych by kaloryka nie poszła do góry. 3 posiłki też na prawdę jest ok. Sam wole rzadsze a większe porcje ;)


  • 0

FrostEvil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?
Okey dzięki za rady jak będę miał jakieś pytania/wątpliwości to dam znać :)
  • 0

judykow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

3 posiłki jest git.

Jak byś chciał 5 posiłków byś musiał zmniejszyć porcje pozostałych by kaloryka nie poszła do góry. 3 posiłki też na prawdę jest ok. Sam wole rzadsze a większe porcje ;)

Ja przeciwnie. Wolę zjeść częściej, ale mniejsze porcje. Jak jem większe to czuję się jak bańka przez jakiś czas, a później głoduję. Myślę, że to zależy od indywidualnych upodobań czy jeść 3 czy 5 posiłków. W sumie, od kiedy stosuję Trizer to i tak mam mniejszy apetyt, ale na 3 posiłki nie dałabym rady. Może i łatwiej byłoby mi wkomponować w ciągu dnia 3 posiłki, ale burczałoby mi w brzuchu. Niestety odgłos ten jest tak głośny, że czasem aż sie wstydzę.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Też osobiście wolę zjeść 5 czy nawet 6 mniejszych porcji aniżeli 3 do syta by nie móc się ruszyć. Z drugiej strony jest to mniej wygodne, ale organizm przyzwyczaił się do systematycznego jedzenia więc co zrobić :P. Co do jadłospisów z internetu, nigdy bym nie bazował na gotowym menu ze względu na fakt iż każdy z nas ma inne smaki i preferencje co do składników. O wiele szybciej i z pewnością unikniemy nerwów przy jedzeniu czegoś co nam po prostu nie smakuje ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Ja wole więcej a rzadziej. Na obiad przykładowo jem 200g makaronu+500g kurczaka + 30g tłuszczu (czasami nawet w postaci boczku czy kiełbasy więc i sporo więcej wpada XD )+ warzywa. Gdybym rozbił to na kilka posiłków klasycznej wielkości tj 100g makaronu+ 100g kurczaka nie wiem czy takim czymś zapchałbym sobie dziury w zębach nie mówiąc o pojedzeniu, no i jeszcze brandzlowanie się z chowaniem tego po pudełkach i noszeniem ze sobą XD

 

Ogólnie tak czy tak jest dobrze, duży posiłek dzięki swojej objętości dłużej się trawi więc i wystarcza na dłuższy okres, z małymi trzeba co chwile coś jeść i w mojej subiektywnej opini nie da się tak nasycić ;)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Swego czasu też tak robiłem - obiad osiągał kolosalne rozmiary i praktycznie stanowił 2 posiłki. Obecnie gdy zacząłem prace, o wiele lepiej wychodzi mi jedzenie mniejszych porcji. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Endrju908
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Też o dłuższego czasu ćwiczę, w końcu zbliża się lato i fajnie by było móc się pochwalić kaloryferkiem na brzuchu, a nie tylko tym pod oknem.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć?

Też o dłuższego czasu ćwiczę, w końcu zbliża się lato i fajnie by było móc się pochwalić kaloryferkiem na brzuchu, a nie tylko tym pod oknem.

Powoli i wytrwale do celu a wszystko się uda ;). Niecierpliwość w tym sporcie szkodzi i raczej nie pomaga ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024