Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mleko w proszku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_endrjiu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Utrecht

Napisano Ponad rok temu

Mleko w proszku?
Witam!
Mam pytanie do forumowiczow. Nigdzie nie znalazlem podobnego tematu, w razie czego prosze podać link jak już wcześniej podobny temat sie pojawił. Ostatnio (choć niesystematycznie) zacząłem pić mleko z mlekiem w proszku. A mianowicie odmierzałem 50 g mleka w proszku, po czym dawałem to do dużej szklanki i zalewalem dwustoma mililitrami mleka. Co jak co mi to smakuje :) . Tak patrząc na skład to w tej szklance mleka z mlekiem w proszku jest: na 100 gram mleka w proszku jest 35 g białka,50 węglowodanów i znikome ilości tluszczu, więc z samego mleka w proszku mam około 17 gram białka,25 węglowodanów i tłuszczu nie liczę, z samego mleka to: 6 gram białka, podobna ilość węglowodanów i tłuszczu (mleko 3,2 % ). Czyli w takiej jednej szklance mam około:23 gramy białka, około 33 gramy węglowodanów i 7 gram tłuszczu. Do tego wiadomo w mleku jest wapń itp., ale to w tym momencie nie jest istotne. Mam pytanie, czy można takie coś pić? (kiedyś słyszalem że takie proszkowane produkty są kancerogenne ). Uprawiam sztuki walki, czasami coś pocwiczę na ławeczce ale zależy mi by tak nawet minimalnie na masie przybierać, bądź nie tracić. Siłownie nie traktuje na pierwszym miejscu, wolę pobiegać bądź zmęczyć się na 1,5 godzinnym treningu SW. Ale tak wpadłem na pomysl by jeść to co zawsze (śniadanie,drugie śniadanie,obiad,kolacja) plus to co opisałem powyżej. Jak już brać to kiedy taką "potężną dawkę białka" ??
Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
pamiętaj, że te węglowodany to laktoza która jest bardzo ciężko strawna, a przez większość osób w ogóle nie trawiona.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
czyli moższ się zapierdzieć na śmierć.
lepiej kup jakiś sensowny gainer.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Ja np mam problemy z trawieniem zwyklego mleka. Jemu chyba to nie przeszkadza
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Ja tez mam problemy i dime uwierz ze pewnie pierdzenie jest najmniejszym problemem wtedy :) :wink: ale jesli Tobie to nie szkodzi to sobie pij ile chcesz
  • 0

budo_endrjiu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Utrecht

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Właśnie nigdy nie miałem tak, że źle się czułem po tej szklance mleka z mlekiem w proszku, ale boje się że tyle laktozy może mi zaszkodzić. Unikam słodyczy, wogle nie pije alkoholu ani nie pale. Nawet mi się wydaje że trochę białka zdołałem przyswoić po bardzo krotkim okresie picia tego. Czułem to po sobie podczas "wyciskania". Prosiłbym o obszerniejsze wyjaśnienie co o tym myślec, bo słowa typu: z zołądkiem jest źle to nie tycza wszystkich.
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Pyatniwe do Endrjiu- przybrales cos na masie , przez ten twoj ''drink''??
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
@Endrjiu
po prostu z natury masz odpowiednio dużo laktazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?

pamiętaj, że te węglowodany to laktoza która jest bardzo ciężko strawna, a przez większość osób w ogóle nie trawiona.


ja mam od tego trądzik :X
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
swego czasu wypijałem po 2 l mleka dziennie i nic mi nie bylo 8)
  • 0

budo_endrjiu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Utrecht

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?

Pyatniwe do Endrjiu- przybrales cos na masie , przez ten twoj ''drink''??


Hmm na masie w tym czasie nie przybrałem za dużo, gdyż zaprzestałem po tygodniu. Teraz często wypijam nawet po litr mleka dziennie i nic mi nie jest. Może z kilo przytyłem, dokładnie sam niewiem bo nie ważyłem się przed i po. Ale powiem tak: nie każdy może wypijać takie ilości mleka bądź mleka w proszku z mlekiem, ale pijąc to zauważyłem tak jakby więcej siły na siłowni (w tym czasie wycisnąłem rekord), chociaż nie był to taki dopalacz jak jakiś supel :) Ale mnie jako amatora takie coś cieszy:)
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Pijam podobne "drinki". Laktoze trawie chyba calkiem niezle. Nie przybrałem specjalnie na masie ale robie tak dosyc krotko. Nie wie ktos czy bialka w tym mleku sa pelnowartosciowe?
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
chyba poszaleliście
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Endrjiu chyba mówisz tutaj o mleku w proszku odtłuszczonym ( w 100g : białko 35,70 ; węglowodany 51,20 ; tłuszcze 0,80 ) które wg. mnie w smaku jest obrzydliwe. Mleko w proszku pełne ma w 100g : białko 27 ; węglowodany 38,70 ; tłuszcze 24. Smak wg. mnie znośny. Ale jeżeli zamierzasz wcinać np. 100g białka odtłuszczonego w 1 porcji, to życzę powodzenia :wink: . Jeżeli Ci zależy na białku to polecam WPC 80 ostrowii ( cena/jakość ) :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Trawienie laktozy zależy od enzymu podpuszczki który zanika po okresie niemowlęcym (on katalizuje proces trawienia lakotzy) jeżeli ktoś po tym okresie nie pije mleka. Ale jeżeli pije dużo zawsze, enzym nie zanika i trawienie przebiega bez problemu. Zawsze białko w naturalnych produktach będzie dawać lepsze efekty niż odzywki
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
Sally nie zgodze sie bo pilem mleko zawsze ale w pewnym okresie przestalem moc poporstu jedni moga pic dalej inni zdaje sie wiekszosc nie moze...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?

Trawienie laktozy zależy od enzymu podpuszczki który zanika po okresie niemowlęcym (on katalizuje proces trawienia lakotzy) jeżeli ktoś po tym okresie nie pije mleka. Ale jeżeli pije dużo zawsze, enzym nie zanika i trawienie przebiega bez problemu.


The normal mammalian condition is for the young of a species to lose the ability to digest milk sugar (lactose) effectively after the end of the weaning period (a species-specific length of time often equal to roughly 3% of lifespan). In humans, lactase production usually drops about 90% during the first four years of life, although the exact drop over time varies widely. However, certain human populations have undergone a mutation on chromosome 2 which results in a bypass of the common shutdown in lactase production, allowing members of these populations to continue consumption of fresh milk and other milk products throughout their lives.


  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko w proszku?

certain human populations


Chyba do nich należę, bo wchodzi mi świetnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024