Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dbanie o formę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

edeneq
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dbanie o formę

Witam wszystkich!

Szukałem forum o właśnie takiej tematyce,aby zadać małe pytanie profesjonalistom.

Jestem osobą która ma problem z ,, brzuszkiem". Siłownia przypuszczam jest jedynym rozwiązaniem.

Szukam rady jak mogę sobie z nim poradzić- jednoczesnie nie interesuje mnie pakowanie w bice, klate itp. Trenuje sztukę walki w której nie jest to wskazane.

Jednak mam zamiar robić coś z sobą aby wyglądać ,,normalnie" bez brzuszka ( tak to wszystko jest w normie)

 

Jakie ćwiczenie/a formy wysiłku fizycznego były by wskazane, abym nie robił masy, jednak dbał o formę, wyglądał lekko wyrzeźbiony, oraz abym ....pozbył się brzuszka:)

Może powinnem też pomyśleć o jakiejś diecie? ( nie powiem, lubię sobie wypić jakieś piwo i to nie sporadycznie a z 2 razy w tygodniu)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na jakieś rady:))


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o formę

WItam na forum :)

 

Z tego co zrozumiałem priorytet to sztuki walki ?

 

Zacznę może od "brzuszka", mam dużo znajomych trenujących u Pana Tomka Drwala powiem tak, bez diety

 

a ni rusz ! dodatkowo alkohol nie idzie w parze z treningami, jeżeli masz ochotę to zdecydowanie lampka wina. 

 

Odpowiednie odżywianie się to podstawa. 

 

Co do treningu, potrzebujesz ogólnego rozwoju ciała ze względu na rodzaj sportu, proponuje Full Body 

 

Workout z mniejszym ciężarem ale większą ilością powtórzeń, lub wejście na Street Workout (chłopaki ze

 

szkoły walki z nami często trenują). Dodatkowo możesz dodawać parę ćwiczeń typowo pod swoje treningi na

 

macie. Generalnie chodzi o to aby treningi były szybkie, dynamiczne, jak bys zaczął podnosić ciężary to

 

jednak szybkość trochę maleje. 

 

Pozdrawiam 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

edeneq
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o formę

Dziękuje za odpowiedź.

Z dietą jest ciężko- miałem kiedyś nawet zrobiony plan ,, dietowy" za który nawet zapłaciłem( tamte wakacje), ale czas przygotowywania posiłków był straszny. 

Dla każdego dieta chyba powinna być ułożona indywidualnie a ja sam też nie znam się na tym kompletnie.

Powinnem według Was znów zapłacic za ułożenie diety czy pomimo nikłej wiedzy sam coś pokombinować?:)

 

Wracając do ćwiczeń, Full body o którym wspomniałeś. 

Czy jestem w stanie sam wykonywać te ćwiczenia ( też jestem laikiem jeżeli chodzi o ćwiczenia na siłowni) , czy jednak przydało by się czujne oko jakiegoś trenera?

 

A szybkość nie chciałbym aby malała, bo trenuje styl wing tsun, gdzie szybkość to najważniejsze założenie tego stylu:)

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za zainteresowanie!


  • 0

Kulturek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o formę

Serdecznie dzięki za wszystkie wskazówki. A przede wszystkim za linka z planami ;)


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o formę

Co masz na myśli, mówiąc, że gotowanie zajmuje dużo czasu ? 

 

U mnie przeważnie schodzi 40 minut, może miałeś po prostu jakieś wydziwiania rozpisane i skomplikowane 

 

posiłki ? Dieta jest jednak sprawa skomplikowana i lepiej udać się do osoby która się zna. 

 

Co do treningu, myślę, że jesteś w stanie wykonywać taki trening, na siłowni zawsze jest instruktor, który

 

teoretycznie powinien znać technikę ćwiczeń.


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024