Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dbanie o broń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
No i prosze. Dyskusja calkiem niezle sie rozwinela.
Zanim moj bokken wszedl do uzycia byl obrobiony papierkiem, co by resztki ewentualnego lakieru zedrzec i wypolerowany papierem 1000 i 1200. Bez lakieru drewno "oddycha". Przed treningiem lekko smaruje "mazidlem" na bazie wosku i olejkow. Nietety skladu nie znam, bo to tajemnica "producenta". Po kazdym treningu bokken jest wytarty z potu i ponownie lekko nasmarowany, a w domu "dochodzi do siebie" oczywiscie zawsze w pozycji horyzontalnej. Z jo jest podobnie. Dzieki temu nie ma sladow uzywania i potnych wzerow. Nie widac wiec czy jest czesto w dloniach :lol: . Jesli shomen dobrze idzie to znaczy ze jest...
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
Co to za super hiper boken że go trzeba smarować przed i po treningu?
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
nie chodzi o rodzaj bokkena ale o podejscie cwiczacego...
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
No ja swój bokken smaruje po treningu.
Lekko papierkiem go najpierw, potem mazidło.
Skład znam, bo sam robiłem- wosk pszczeli+terpentyna.
Od czasu do czasu lekko olejkiem lnianym po lekkim gotowaniu przesmaruję. Z jo to samo.
Przechowuję tylko lekko inaczej- w pozycji horyzontalnej, ale na stojaku.
Kiedyś kładłem po prostu na kocyku, ale po pół roku stałem się właścicielem "bokkena, który patrzy". Teraz już odkładam zawsze na stojak.
Drewno na broń to jatoba ( bokken ) i mahoń (jo).
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
Panowie, czy wy lekko nie świrójecie na tym punkcie :lol: :?:
Jo i bokken, nie są średniowieczną kataną, to są zwykłe kawałki drewna, nie róbmy z tego dzieła sztuki płanerskiej :lol:
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Panowie, czy wy lekko nie świrójecie na tym punkcie :lol: :?:
Jo i bokken, nie są średniowieczną kataną, to są zwykłe kawałki drewna, nie róbmy z tego dzieła sztuki płanerskiej :lol:

Cóż, może i świruje :) Moje hobby to dbanie o broń.
POza tym, pewniej się czuje jak bokken nie jest wyschnięty na wiór i ledwo uderzenie może go złamać.
No ale przepraszam- służy mi on do naukim, nie do ...
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
zadbana bron sluzy przez dlugi czas...
a samo jej czyszczenia daje duzo satysfakcji-nie mowiac juz o cwiczeniu
  • 0

budo_crov
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Cóż, może i świruje :) Moje hobby to dbanie o broń.


Świrujesz napewno :twisted: :)
Ale racje masz. O broń trzeba dbać, bo może biedactwo
się bardzo łamliwe zrobić. :cry:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
Jeż .. no i wziales i zepsules.. a tak ladnie sie to czytalo.. teraz musze poczekac na wątek"kupilem zori, jak o nie dbac"
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
Aiki, moze otworzysz taki watek o zori?
Zapewne twoj bokken do najlepiej zadbanych nie nalezy, ale to twoja sprawa. Ale jak bedziesz dbal tak ci posluzy. To czy dbamy o bron jest sprawa indywidualna. Nie ma tu zadnych przymusow etykiety. Ale jak powiedzial sojobo, swiadczy to o naszym podejciu. I lepiej nie mow jeżyk przy żadnym shihanie, że to "zwykłe kawałki drewna" :lol: W koncu na treningu bokkeny maja zastepowac ostre miecze i tak nalezy je traktowac. Nikt z nas nie opiera sie o nie jak o grabie. Choc pewnie niektorzy maja odmienne podejscie.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

I lepiej nie mow jeżyk przy żadnym shihanie, że to "zwykłe kawałki drewna" :lol:


Tak :?: Bo co mi zrobi, obrazi się na mnie :?:

:rofl: :rofl: :rofl:

Jo i bokken, to zwykłe kawałki drewna. Jeżeli są dobrze wykonane, to mogą leżeć 10 lat bez smarowania w dowolnej pozycji i po otarciu z kurzu będą się nadawać do użytku :lol:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Jeż .. no i wziales i zepsules.. a tak ladnie sie to czytalo.. teraz musze poczekac na wątek"kupilem zori, jak o nie dbac"


skoro już ruszyłes temat zori - może ktoś wie, czy są takie ADIDASA, tylko tak, żeby było widać paski. potrzeba mi do dresu :wink: :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Jeż .. no i wziales i zepsules.. a tak ladnie sie to czytalo.. teraz musze poczekac na wątek"kupilem zori, jak o nie dbac"


skoro już ruszyłes temat zori - może ktoś wie, czy są takie ADIDASA, tylko tak, żeby było widać paski. potrzeba mi do dresu :wink: :)


Ostatnio na targu widziałem, tak więc masz szanse, tylko poszukać musisz 8)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Ale jak powiedzial sojobo, swiadczy to o naszym podejciu.


A i jeszcze jedno pytanie - kto to jest sojobo :?:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Jeż .. no i wziales i zepsules.. a tak ladnie sie to czytalo.. teraz musze poczekac na wątek"kupilem zori, jak o nie dbac"


skoro już ruszyłes temat zori - może ktoś wie, czy są takie ADIDASA, tylko tak, żeby było widać paski. potrzeba mi do dresu :wink: :)


A z bokkenu i jo, w żadnym wypadku nie należy odrywać tych małych złotych naklejek, żeby wszyscy widzieli, że są oryginalne :lol:

Czy widzieliście już najnowszą kolekcję NikeJO?.... :rofl:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
Sojobo to aikidoka, ktory nie uwaza bokena i jo za kawalki drewna, a za bron. Fakt ze shihan sie na ciebie nie obrazi, jesli bokkenem bedziesz sobie na stazu majdrowal np. w kroczu, a potem rzucisz go jak pale baseballowa do "kunta". Pomysli sobie tylko o tym jaki z ciebie aikidoka i wyrobi sobie poglad na to jakiego masz nauczyciela. Nie dorzucaj tez raczej bokkena do ogniska (wszak to zwykly kawalek drewna) i nie piecz na nim kielbasek. Choc pewnie dziewczyny by sie zainteresowaly kolegą, ktory piecze kielbaski na czyms tak ciekawym.
Dbanie o bokken wynika z reiho, wynika ze wzgledow bezpieczenstwa (pekajacy na treningu bokken jest niebezpieczny nie tylko dla tych, ktorzy nim cwicza), wynika w koncu z faktu, ze w pewnym sensie bokken jest twoim partnerem treningowym i pozwala ci doskonalic aikido. Zwlaszcza jesli cwiczysz np. suburi. Jest "partnerem" choc to tylko zwykly kawalek drewna, a partnera, szczegolnie w aikido szanuje sie. Nawet bokserzy szanuja sie wzajemnie, choc piora sie po pyskach. Ale oczywiscie takie podejscie nie jest obowiazujace. Mozna tez cwiczyc w hakamach, ktore wygladaja jakby wlasnie wrocily z Camel Trophy albo spedzily rok na dnie szafy babuni pod stosem brudow. Mozna cwiczyc poklejonym, brudnym bokkenem, mozna cwiczyc w gi w kolorze mysim, maja brud za paznokciami nie umyte stopy. Ale ja w tym nie widze budo. Widze w tym za przeproszeniem wioche. Ale mozna, wszystko mozna...
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń
prawda...swieta prawda...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Sojobo to aikidoka, ktory nie uwaza bokena i jo za kawalki drewna, a za bron. Fakt ze shihan sie na ciebie nie obrazi, jesli bokkenem bedziesz sobie na stazu majdrowal np. w kroczu, a potem rzucisz go jak pale baseballowa do "kunta". Pomysli sobie tylko o tym jaki z ciebie aikidoka i wyrobi sobie poglad na to jakiego masz nauczyciela. Nie dorzucaj tez raczej bokkena do ogniska (wszak to zwykly kawalek drewna) i nie piecz na nim kielbasek. Choc pewnie dziewczyny by sie zainteresowaly kolegą, ktory piecze kielbaski na czyms tak ciekawym.
Dbanie o bokken wynika z reiho, wynika ze wzgledow bezpieczenstwa (pekajacy na treningu bokken jest niebezpieczny nie tylko dla tych, ktorzy nim cwicza), wynika w koncu z faktu, ze w pewnym sensie bokken jest twoim partnerem treningowym i pozwala ci doskonalic aikido. Zwlaszcza jesli cwiczysz np. suburi. Jest "partnerem" choc to tylko zwykly kawalek drewna, a partnera, szczegolnie w aikido szanuje sie. Nawet bokserzy szanuja sie wzajemnie, choc piora sie po pyskach. Ale oczywiscie takie podejscie nie jest obowiazujace. Mozna tez cwiczyc w hakamach, ktore wygladaja jakby wlasnie wrocily z Camel Trophy albo spedzily rok na dnie szafy babuni pod stosem brudow. Mozna cwiczyc poklejonym, brudnym bokkenem, mozna cwiczyc w gi w kolorze mysim, maja brud za paznokciami nie umyte stopy. Ale ja w tym nie widze budo. Widze w tym za przeproszeniem wioche. Ale mozna, wszystko mozna...


Irimi, sorry, ale jak pisał Z. Krasiński w "Nie - Boskiej komedii" - - Dramat układasz...
Przecież Jeżykowi chodzi nie o to, aby - jak to obrazowo odmalowałes posługując sie klasycznym chwytem retorycznym od szczegółu do prawdy ogólnej doprowadzonej ad absurdum - żeby jo i bokken sponiewierać dokumentnie, ale o zdrowy dystans do przedmiotów martwych, a nie traktowanie ich jak relikwi.

Nie dajmy sie zwariować i więcej luzu - życie jest wtedy zdrowsze i przyjemniejsze :wink: :)

Ł. (zwolennik zdrowego i przyjemnego życia)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

prawda...swieta prawda...


A sorrki, jakoś nie złapałem, że to o ciebie chodzi. Myślałem, że kolega powołuje się na jakiś autorytet i nawet sobie sprawdziłem w "Sojobo" w Aikijurnal :lol: . Jeszcze raz przepraszam.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dbanie o broń

Jeż .. no i wziales i zepsules.. a tak ladnie sie to czytalo.. teraz musze poczekac na wątek"kupilem zori, jak o nie dbac"


skoro już ruszyłes temat zori - może ktoś wie, czy są takie ADIDASA, tylko tak, żeby było widać paski. potrzeba mi do dresu :wink: :)


A z bokkenu i jo, w żadnym wypadku nie należy odrywać tych małych złotych naklejek, żeby wszyscy widzieli, że są oryginalne :lol:

Czy widzieliście już najnowszą kolekcję NikeJO?.... :rofl:


ja widziałem - to się chyba nazywa AIR JORDAN NIKEJO. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024