Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

jagodka96
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chcę przytyć ! Dziewczyna 19 lat, 170cm wzrostu waga 45kg, dieta, cwiczenia

Moja waga utrzymywała się cały czas na tym samym poziomie czyli 48kg, ale ostatnio spadła do 45kg. Obliczyłam, że przy moim wzroście 170 cm i wieku powinnam ważyć od 54 kg do 56 kg. Chciałabym szybko i " z głową " przytyć 7 kg żeby ważyć 52 kg. Z mojego BMI (15,6) wynika, że mam niedowagę i zdaje sobie z tego sprawę. Moja waga chyba nigdy nie przekroczyła 48 kg. W internecie dużo czytałam o dietach na masę i przyrost tkanki mięśniowej, o ćwiczeniach na masę i o ilości powtórzeń itp. Podstawowe tempo metabolizmu BMR - 1311,09. Czyli aby przytyć te kilka kg powinnam dostarczać swojemu organizmowi 2352,75 kcal dziennie. 
W: 55% 1294,01kcal - 323,50g
B: 15 %  352,91kcal  - 88,2g
T: 30%  705,83kcal - 78,42g 
Nie układałam diety, bo kompletnie nie wiem za co się zabrać. Nie umiem zaplanować posiłków, ile kcal dostarczyć na śniadanie, obiad kolacje i posiłki pomiędzy.
A nie dysponuje dużą sumą pieniędzy aby zapłacić za dietę, za produkty potrzebne w diecie i rożne odzywki i białko. Nie potrafię zabrać się również za plan treningowy. Już wcześniej chodziłam na siłownie ale uważam, że jak się nie ma planu treningowego to to jest ćwiczenie bez sensu, robienie czegoś na odwrót do zamierzonego celu. Czasami przygotowuje sobie pierś z kurczaka z ryżem  paraboliczny lub z dodatkiem dzikiego ryżu, jem ciemny chleb, chleb z pestkami słonecznika i dyni, zdarza się ze jem zwykłe bułki i biały chleb, ziemniaki, makarony, kaszę gryczaną owsiankę, jajka pod różna postacią np, pasta przygotowana przeze mnie nie kupna, jajka na twardo, miękko jajecznica, jem omlety, ale nie przypominają wyglądem tych przygotowywanych przez kulturystów, jem jogurt naturalny z bananem, jabłkiem kiwi i płatkami, różne zupy, czasami zjem rybę z fasolą szparagową gotowane na parze do tego ryż brązowy. Wydaje mi się  że problem tkwi w tym, że dostarczam zbyt małą ilość kcal i o rożnych porach jem posiłki np jem jak czuję głód a np co 3 czy 4 godziny, rzadko kiedy jem śniadanie chociaż teraz chcę to zmienić bo to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Wiem co jeść żeby przytyć tylko nie wiem jak łączyć i jak ułożyć plan, skorzystanie z pomocy dietetyka chyba będzie nieuniknione. Musze zgłębić jeszcze wiedzę co do ćwiczeń bo nie mam pojęcia od czego zacząć, i chciałabym chodzić na siłownie ale boje się ze przy tej wadze jeśli będę ćwiczyła to da odwrotny efekt i nie będę tyć a moja waga będzie stała w miejscu bądź spadnie.. Wcześniej przed pójściem na siłownie piłam białko ale pewnie i tak nic nie dawało bo nie dostarczałam wtedy tez odpowiedniej ilości kcal swojemu organizmowi. Ostatnio czytałam o Gainerach i zastanawiam się czy opłaca się kupić to i do tego białko czy narazie dac sobie z tym spokój. Wiem, że efekty odchudzania są bardziej widoczne niż przy diecie na mase. 


Użytkownik jagodka96 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę przytyć ! Dziewczyna 19 lat, 170cm wzrostu waga 45kg, dieta, cwiczenia

Tak jak napisałaś. 

 

Wydaje Ci się, że jesz dużo ale nie koniecznie ta ilość spełnia dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Na forum 

 

mieliśmy dużo takich przypadków "jem dużo nie nabieram" dopiero po przeliczeniu posiłków okazywało się

 

że był niedobór kalorii. Co do diety, aktualnie producenci robią wszystkie warunki aby samodzielnie obliczać 

 

kalorię z produktów, myślę z tym problemu nie będziesz miała, po prostu usiądź z notesem, kalkulatorem i 

 

policz co zazwyczaj jesz. Co do odżywek, jeżeli nie będziesz w stanie zjeść tak dużej ilości jedzenia (chociaż

 

dla faceta 2500 to pestka :D) możesz pomyśleć o białku.  Zdaje sobie sprawę, że np dużą ilość białka z samej 

 

diety jest ciężko uzyskać, w sensie za dużo trzeba zjeść. 

 

Co do treningu, proponuje trening całego ciała tzn Full Body Workout, zobacz w tematach podwieszonych w 

 

pierwszych działach, tam znajdziesz informacje na czym polega ten trening i przykładowe plany. Poczytaj 

 

i postaraj się ułożyć plan samodzielnie, podeślij nam do sprawdzenia, tak będziesz miała doświadczenie

 

na przyszłość.

 

Pozdrawiam  


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ariella
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę przytyć ! Dziewczyna 19 lat, 170cm wzrostu waga 45kg, dieta, cwiczenia

Zrób po prostu badania genetyczne np. typu igenesis. Wykaże co masz jeść, czego unikać, bo organizm i tak nie będzie umiał sobie z tym poradzić. Teraz takie badania to podstawa diet. Jednemu służy mleko innemu nie. To tylko mały przykład, a jest ich cała masa. Poczytaj.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcę przytyć ! Dziewczyna 19 lat, 170cm wzrostu waga 45kg, dieta, cwiczenia

Na szczęście technologię idą do przodu. 
I zdrowe odżywianie staje się co raz dostępniejsze i banalnie proste. 
Epoka ryż/kurczak skończyła się. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024