Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchudzenie, 21 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Wielki Przedwieczny
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odchudzenie, 21 lat

Cześć!

Trzy dni temu uznałem, że to już doszło za daleko i kupiłem karnet. Mam 183cm, 102kg i 21 lat. Nadmienię tylko, że mam dosyć szeroką budowę. Będąc w liceum, 17 lat, ważyłem 77kg i odstawały mi wszystkie żebra. Zrobiłem maturę i waga leciała w górę wręcz równiutko co miesiąc. 

Chciałbym do wakacji wyglądać jak człowiek - fajnie byłoby spaść do 80. Na trening mogę chodzić nawet codziennie, ale na razie chodzę pon-śr-pt. Robię wszystkiego po trochę - przysiady z obciążeniem, po 30 minut na rowerku, trochę hantelków... latam tak sobie po całej sali. Używam płynnej l-karnityny, 1000mg. Mam bardzo wolne trawienie, około trzydniowe. Nie zależy mi na ABS ani świetnej rzeźbie - fajnie byłoby po prostu wyglądać trochę lepiej, tyle.

Czy mogę prosić o jakieś porady, co mam robić, żeby do końca maja zdążyć zrobić coś ze sobą? Jestem kompletnie zielony w tym temacie ;)


  • 0

KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzenie, 21 lat

Siema, po pierwsze musisz obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie możesz je odliczyć tutaj KALKULATOR BMR będzie to taki ogólny wynik który na początku pomoże Ci określić swoje zapotrzebowanie. Drugim krokiem jest odpowiednie rozłożenie makroskładników w diecie przy redukcji polecałbym Ci 2 do nawet 2,5g białka na kg masy 1g do 1,5g tłuszczu na kg masy ciała i reszta kalorii z węglowodanów każdy jest inny i dla każdego ten rozkład będzie inny dlatego musisz eksperymentować aż trafisz w ten idealny dla Ciebie. Bazuj na produktach takich jak:

Węgle: płatki owsiane/różnego rodzaju ryże i kasze / wafle ryżowe / słodycze też mogą być aby tylko mieściły się w twoim dziennym zapotrzebowaniu.

Białka: pierś z kurczaka/indyka wołowina wątróbka produkty mleczne twarogi jogurty naturalne

Tłuszcze: pestki no dyni słonecznika oliwa z oliwek/pestek dyni /olej kokosowy

 

Najważniejsze jest trzymanie kalorii i dobrze byłoby abyś wszystko ważył na początku może być to problematyczne ale po 2 miesiącach zobaczysz że naprawdę warto.

 

Trening chyba najlepszy będzie FBW poniedziałek środa piątek w necie jest masa planów tylko poszukać.

 

Jeśli chodzi o 80kg do wakacji niestety to Ci się nie uda zbyt duży skok wagi w dół co za tym idzie bardzo niezdrowy najlepiej tracić 0.5kg tydzień. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz


  • 1

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Wielki Przedwieczny
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzenie, 21 lat

Cholera, czyli wychodzi na to, że (gdybym 0,5 tygodniowo tracił) będę max koło 90 na wakacje. Szkoda :( Ale to już coś!

Czy jest coś, co może mi pomóc? Czy L-Karnityna była dobrym pomysłem? Do tego piję yerba mate (bardzo dużo kofeiny i mikroelementów). 

 

@edit - chciałem jeszcze zapytać o rozstępy, bo nie mogę znaleźć jednoznacznych informacji. Czym je smarować? Podobno nie znikną, ale mogą być mało widoczne. Jakaś w miarę tania opcja bez recepty, a gdyby jeszcze szybko działała, to już w ogóle super :D?


Użytkownik Wielki Przedwieczny edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzenie, 21 lat

Prędzej spalacz tłuszczu który da maksymalne efekty w połączeniu z dietą i treningiem. 

 

Dodatkowo możesz do posiłków dodawać cynamon (do tych w których będzie pasował) i czerwona pikantna 

 

papryczka, halapeńo tak samo - dobrze nakręcają metabolizm, podwyższa temperaturę ciała czyli zwiększa 

 

spalanie tkanki tłuszczowej. 

 

Co do rozstępów nie pomogę, nie znam się

 

Pozdrawiam 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024