Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla chłopaka 16 lat, 174 cm, 74kg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Bartussh
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla chłopaka 16 lat, 174 cm, 74kg

Witam

Zacznę od tego, że mam 16 lat (prawie 17), mam 174cm wzrostu i 74kg wagi. Od ubiegłej soboty chodzę na siłownie (jestem po dwóch treningach, jutro będę miał trzeci, zamierzam chodzić 3 razy w tygodniu - poniedziałek, środa, sobota). Moim głównym celem jest zbicie wagi, bo według mnie jest zbyt duża (fajnie by było zbić do 67-68kg), a następnie zrobienie masy mięśniowej. W zeszłym roku ważyłem 12kg mniej i miałem 3cm mniej wzrostu (jest to efektem siedzenie po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie przy komputerze. Szczerze żałuję ostatnich 12 miesięcy). Ale teraz do rzeczy. Plan treningów mam już ułożony, ale teraz chciałbym dostosować dietę, ponieważ wiem, że jest to najważniejsze. Obecnie na śniadanie/kolację jem przeważnie kanapki/jajecznicę/parówki/płatki z mlekiem. Obiady jem w różnych godzinach, ale to przez szkołę, którą mam w niezbyt fajnych godzinach (przeważnie od 11 do 18). Czy byłby mi ktoś w stanie ułożyć dietę (?)? Choćby taką przejściową. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

EDIT: Chodzi mi głównie o to, z czego mniej więcej ta dieta powinna się składać, ile powinienem spożywać kalorii dziennie itp Kompletnie się na tym nie znam.


Użytkownik Bartussh edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla chłopaka 16 lat, 174 cm, 74kg

W wieku 16 lat nie musisz specjalnie skupiać się na dokładnym jedzeniu. Po prostu staraj się by zjadać pełnowartościowe i zdrowe produkty ;) Diety nikt za Ciebie nie ułoży z uwagi na fakt, że tylko Ty znasz swoje możliwości czasowe/finansowe/smakowe. Mając 16 lat możesz bez problemu coś zrobić sobie do jedzenia do szkoły aby nie dopuszczać do głodu. Kanapki z kurczakiem lub tuńczykiem, nawet gotowanym jajkiem. Oprócz tego serek wiejski z muesli i owocami czy sałatka na bazie kaszy kuskus i warzyw. To naprawdę nic trudnego, wystarczy jedynie pokombinować.

 

Jeżeli chodzi o małą wskazówkę to polecam sprawdzić ten temat → Podstawy dietetyki sportowej


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024