Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek przygody z ćwiczeniami dla osoby niepełnosprawnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Iwon
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek przygody z ćwiczeniami dla osoby niepełnosprawnej

Witam.

Jestem nowym forumowiczem i postanowiłem zadbać o siebie bo 4 lata powiedzmy ze się zastałem  nawet pompki nie zrobię.Przyszedł czas na zmiany Mam 24lat mam 170 wzrostu  i 63 Kg w miarę szczupły ale duże uda (rodzine ) Mam kilka pytań oczywiście temat zbiorczy będzie nie wiem czy dobry dział ale może nie dostane bana bo wole jeden temat zrobić nisz 20 innych i śmiecić na forum.

 

Planuje ćwiczyć w domu bo mnie nie stać na siłownię a niema u mnie solidnej siłowni a dojazd 40 km np. do Krakowa nie opłacalne.

Nie planuje przestrzegać diety planuje zadbać o swoje ciało i jeść to co jem tylko z większym naciskiem na białko typu Ryz spaghetti jaja itp. Jak na razie zobaczymy po 1-3 miesiącach  czy będzie efekt.

Mój sprzęt który mam to hantle,gryf prosty 180 cm i gryf łamany mocno obciążenie skromne   to 8x 1 kg i 4 x 2 kg planuje dokupić 6 x 5 Kg i 2 x 10 kg(ale to na przełomie 1-2 miesięcy  jak będą fundusze ) 

Planuje ćwiczyć 3 x w tygodniu chyba wystarczy

Mój skromny plan na rozruszanie mięśni

Na razie ćwiczę tak po 5 seri i 20 powtórzeń(jak się uda zrobić tyle )  około 1 h zajmuje mi to

 Przysiad z Hantlami
Martwy ciąg (mało obciążenia  bo 20 Kg troszkę mało dla mnie  niestety )
Wiosłowanie 

Handlami na bicesc (nie wiem jak się to nazywa fachowao )

Duzo chodze ale niestety to nic nie daje pewnie. Czy ktoś może polecić jakieś inne ćwiczenia z tym sprzętem co mam obecnie wiem ze skromny jesteś jak na razie ale może coś z niego się wykorzystać by poprawić  mój stan siłowy i masy.Ćwiczę już 2 tyg i powiedzmy jestem za dowolny z czystej handli już biorę 7 kg duży postęp i widać ze mięśnie robią się twarde i większe.TO mnie motywuje dodatkowo.

Może głupio zapytam czy opłaca się brać jakieś suplementy typu witaminy czy omegoe max białko bo o czym innym nie mówię nie chce się spracować na razie.

Moje oczekiwania zwiększyć  sile może masę mięśni bo i tak nie przytyje za dużo takie geny już próbowałem się utuczyć  nić nie dołowało rezultatów  bo spalałem w dzień   albo szło to w uda. 

 

Moje założenia nabrać na sile i na masie mięśniowej  morze nie za dużo bo problemy z oczmi mam bo jestem jedno oczny.Wiem ze dużych ciężarów nie mogę nosić  ale liczę ze 60-100Kg max. Po prostu chce zadbać o swój wygląd i zdrowie to mój 1 cel potem sie zobaczy jakie efekty będą po 1-6 miesiącach.

 

Prosiłbym o rade jakie ćwiczenia mogę robić z tym sprzętem co mam. Wiem ze jest dużo planów treningowych dla początkujących ale ja niestety ławeczki nie mam a na siłownie się nie wybieram.Pisze ten post bo chce rady was specjalistów z doświadczeniem wiem ze na forum jest dużo tematów i nie odsyłajcie mnie to nich bo forum studiuje już 3 tydzień.   

Proszę o lekkie ćwiczenia(podstawowe )  co dające  efekt bo nie wiem czy ciężkie ćwiczenia będę mógł robić bo stan zdrowia morze mi na to nie pozwolić ja widzę po sobie co mogę robić co nie jak mam dość w sensie wiedzę ze coś nie tak zemną odpuszczam...    

Zgóry dzienkuje za cenne rady Pozdrawaim Iwon


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek przygody z ćwiczeniami dla osoby niepełnosprawnej

Czy rozważałeś może treningi tzn Street Workout

 

połączone z treningami z wolnym ciężarem ?

 

Nie masz ławki plaskiej a niektóre ćwiczenia z SW mogły by dobrze zadziałać. 

Resztę można przeplatać z wolnymi cieżarami


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Iwon
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek przygody z ćwiczeniami dla osoby niepełnosprawnej

Street Workout powoli go wdrażam(chyba jeden z sensownych planów jaki znalazłem )  ale muszę delikatnie mięśnie szczególnie ud(BO zakwasy jak licho ) rozruszać reszta idzie ładnie  Ławeczki nie mam bo z tego co widzę lepiej kupić skośna   ale to koszt 300zł ale chyba tyle nie dam a najzwyklejsza ławeczka prosta czy do brzuszków  kosztuje 130zł  tyle morze zainwestuje ale czy jest sens do ławeczki prostej czy na brzuszki inwestować ? .  I jak połączyć ten trening z tym sprzętem co mam a z Street Workout.Powiem tak dziś jestem po ćwiczeniu bicepsów i i wiosłowaniu z obciążeniem to mam dość w sensie bardzo czuje się zmęczony 1 h snu i jak nowo narodziny i mogę kontynuować trening dalej  


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek przygody z ćwiczeniami dla osoby niepełnosprawnej

Powiedz jeszcze jakie problemy masz zdrowotne ?

Czytałam od początku a;e pewnie przegapiłem, bardzo dużo napisałeś, pewnie przez to również inni nie 

 

wypowiadają się. Dla nabrania siły proponuję trening ogólnorozwojowy. W którym właśnie połączysz ciężar 

 

z treningiem z własną masą ciała. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024