Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla ektomorfika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla ektomorfika
Witam wszystkich forumowiczów,

Ponizej przedstawiam swoja diete, i prosilbym o wyrazenie opini. Dodam ze jestem ektomorfikiem mam 23 lata , 180cm/ 70kg.
Z przerwami cwicze od jakis 3 lat. Jako ektomorfik posiadam tylko "sucha" calkiem dobrze wyrobiona rzezbe, ale nie posiadam masy.

1. posilek: 10:30
2 kromki pelno ziarnistego chleba z ser topiony/twarozek/ pasta z ciecierzycy
1 pomidor
troche ogorka zielonego
1 jajko ugotwane na twardo
troche mlodego szpinaku/ salaty rzymskiej/ lodowej
orzechy
szklanka soku pomaronczowego/ jablkowego
Fat burner + bodymax

Do tego miedzy 1 a drugim posilkiem jakies batony z platkow owsianych z roznymi orzechami/ marchewka/ gruszki/ banany etc

2 posilek 12:00
250gr gainera (1000kcal + 55g bialka)

3 posilek 15:00
makaron + pesto + piers z kurczaka + lyzka oliwy

4 posilek 18:00
250gr gainera (1000kcal + 55g bialka)

5 posilek 20:00
ryz/ noodle jajeczne + poledwica wieprzowa/ wolowa + jakies warzywa

6 posilek 21:00
jakies owoce

7 posilek (przed snem) 01:00
250gr gainera (1000kcal + 55g bialka)

w sumie okolo 5000 kcal (min 4500kcal) z czego min 2,5gr bialka na 1kg wagi

Wiem ze to bardzo duzo, ale przy 3500kcal nie potrfilem przytyc wiecej niz 0,5kg/ 3tygodnie.

Do tego treningi: 2x w tygodniu (czesciej nie dam rady)

Prowadze dosyc intensywny tryb zycia:
Pracuje wieczorami 40h, 5dni w tygodniu zawsze do 01:00, a w domu jestem przed 0200. Do pracy 2x2km plus na silownie (wtorki i piatki)2x2km (silownia jest na kampusie uczelni). przewaznie dziennie 8-10 km. Uczelnia 2x w tygodniu: poniedzialki i srody. Do tego staram sie duzo spac (8-9h) ale nie zawsze sie udaje bo np prace koncze w wtorek o 0100 w domu jestem przed 0200 a rano musze wstac o 0900 zeby zdazyc na 1100 na pierwsze zajecia i siedze do 16 a co dwa tygodnie do 1800 a potem do pracy na 1900 -do 0100.
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

Witam wszystkich forumowiczów,

Ponizej przedstawiam swoja diete, i prosilbym o wyrazenie opini. Dodam ze jestem ektomorfikiem mam 23 lata , 180cm/ 70kg.
Z przerwami cwicze od jakis 3 lat. Jako ektomorfik posiadam tylko "sucha" calkiem dobrze wyrobiona rzezbe, ale nie posiadam masy.

1. posilek: 10:30
2 kromki pelno ziarnistego chleba z ser topiony/twarozek/ pasta z ciecierzycy
1 pomidor
troche ogorka zielonego
1 jajko ugotwane na twardo
troche mlodego szpinaku/ salaty rzymskiej/ lodowej
orzechy
szklanka soku pomaronczowego/ jablkowego
Fat burner + bodymax rano staraj się jeść węgle złożone (ryż brązowy, płatki owsiane) + np. jajka, nie za dużo tych warzyw?

Do tego miedzy 1 a drugim posilkiem jakies batony z platkow owsianych z roznymi orzechami/ marchewka/ gruszki/ banany etc

2 posilek 12:00
250gr gainera (1000kcal + 55g bialka)

3 posilek 15:00
makaron + pesto + piers z kurczaka + lyzka oliwy ok

4 posilek 18:00
250gr gainera (1000kcal + 55g bialka) ok

5 posilek 20:00
ryz/ noodle jajeczne + poledwica wieprzowa/ wolowa + jakies warzywa ok

6 posilek 21:00
jakies owoce tutaj powinieneś wrzucić jakiś wartościowszy posiłek bo owoce nie dadzą ci tego co kasza/ziemniaki/ryż + białko jakieś-mięsko?

7 posilek (przed snem) 01:00
250gr gainera (1000kcal + 55g bialka) tutaj najlepszą opcją byłby twaróg nie gainer bo węgli na noc się nie powinno spożywać.

w sumie okolo 5000 kcal (min 4500kcal) z czego min 2,5gr bialka na 1kg wagi

Wiem ze to bardzo duzo, ale przy 3500kcal nie potrfilem przytyc wiecej niz 0,5kg/ 3tygodnie.

Do tego treningi: 2x w tygodniu (czesciej nie dam rady)

Prowadze dosyc intensywny tryb zycia:
Pracuje wieczorami 40h, 5dni w tygodniu zawsze do 01:00, a w domu jestem przed 0200. Do pracy 2x2km plus na silownie (wtorki i piatki)2x2km (silownia jest na kampusie uczelni). przewaznie dziennie 8-10 km. Uczelnia 2x w tygodniu: poniedzialki i srody. Do tego staram sie duzo spac (8-9h) ale nie zawsze sie udaje bo np prace koncze w wtorek o 0100 w domu jestem przed 0200 a rano musze wstac o 0900 zeby zdazyc na 1100 na pierwsze zajecia i siedze do 16 a co dwa tygodnie do 1800 a potem do pracy na 1900 -do 0100.


  • 0
Dołączona grafika

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika
Dzieki za szybka odpowiedz
co do 6 posilku
to wtedy akurat jestem w pracy i juz nie mam za bardzo czasu na posilek (a dwa jestem juz tak zapchany ze nie umiem juz zjesc, wiec tylko podjadam jakies tam owoce/ baton owsiany z orzechami lub cos w tym stylu.

A jesli chodzi o gainera na noc to. wlasciwie wypijam go okolo polnocy a pracy koncze o 0100. Sama procedura zamkniecia parkingu jest dosyc intensywna (zawsze z kolega sie obijamy do samego konca i potem jest chaos kontrolowany ;-)
i potem jeszcze 2km na rowerze do domu, wiec troche sie tego spali po drodze. Swoja droga gdzies wyczytylem ze dla ektomorfika jest wlasnie polecane wypicie gainera przed snem(lub w nocy)

A co do warzyw: w mysl zasady 5 warzyw na dziennie? To chyba zdrowo?
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

Dzieki za szybka odpowiedz
co do 6 posilku
to wtedy akurat jestem w pracy i juz nie mam za bardzo czasu na posilek (a dwa jestem juz tak zapchany ze nie umiem juz zjesc, wiec tylko podjadam jakies tam owoce/ baton owsiany z orzechami lub cos w tym stylu. więc tutaj te batony będą najlepszym rozwiązaniem lub gainer (gainera zawsze można wlać :)) tylko te batony kupuj/rób białkowo-węglowodanowe

A jesli chodzi o gainera na noc to. wlasciwie wypijam go okolo polnocy a pracy koncze o 0100. Sama procedura zamkniecia parkingu jest dosyc intensywna (zawsze z kolega sie obijamy do samego konca i potem jest chaos kontrolowany ;-)
i potem jeszcze 2km na rowerze do domu, wiec troche sie tego spali po drodze. Swoja droga gdzies wyczytylem ze dla ektomorfika jest wlasnie polecane wypicie gainera przed snem(lub w nocy) tak ale to ma być proteina (białko) na noc dla zatrzymania katabolizmu a węgle organizm przerobi na fat i cię zaleje

A co do warzyw: w mysl zasady 5 warzyw na dziennie? To chyba zdrowo? warzywa ok bo to same witaminki (prawie) ale rozłóż je bardziej w ciągu dnia bo na śniadanie jesz "wiadro" warzyw/owoców a potem 3 posilki nic


  • 0
Dołączona grafika

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika
Aha ale jesli wypije gainera okolo 2300-2400 to bedzie ok? a przed snem ile tego bialka zeby zatrzymac katabolizm?

A batony to w sumie takie dosyc syte zawieraja: orzechy, migdaly, ryz, i platki i lekko pokryte biala czekolada (ale o tym sza :))jeden taki baton ma 100-250kcal.
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

Aha ale jesli wypije gainera okolo 2300-2400 to bedzie ok? a przed snem ile tego bialka zeby zatrzymac katabolizm? to zależy od zapotrzebowania dla każdego inaczej dla kogoś ważącego 60 kilo może to byc 50g a dla ważącego 130 już 150g. Ale białka sobie nie żałuj na noc :) jak zachamuje katabolizm to ci dobuduje mięsko :) (taka funkcja białka)

A batony to w sumie takie dosyc syte zawieraja: orzechy, migdaly, ryz, i platki i lekko pokryte biala czekolada (ale o tym sza :))jeden taki baton ma 100-250kcal. możesz dodać rodzynki, zboża (owies itp.) a nawet zioła


  • 0
Dołączona grafika

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika
Aha to bede musial kupic sobie jakies bialko.

Aha i jak dlugo powinnien trwac cykl na "wspomagaczach" ie gainery etc? Tzn zeby nie przesadzic czy cos w tym stylu. Miesiac i przerwa? Czy mozna do oporu az sie bedzie zadowolonym z wagi?
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

Aha to bede musial kupic sobie jakies bialko.

Aha i jak dlugo powinnien trwac cykl na "wspomagaczach" ie gainery etc? Tzn zeby nie przesadzic czy cos w tym stylu. Miesiac i przerwa? Czy mozna do oporu az sie bedzie zadowolonym z wagi?

Gainery, białka, węglowodany, witaminy itp. można brać i całe życie :) Przerwy robi się przy kreatynie itp. Tak więc gainery, białka możesz stosowac cały czas (bo to tylko jedzenie w proszku).
  • 0
Dołączona grafika

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

Gainery, białka, węglowodany, witaminy itp. można brać i całe życie :) Przerwy robi się przy kreatynie itp. Tak więc gainery, białka możesz stosowac cały czas (bo to tylko jedzenie w proszku).


ale gdzies wyczytalem ze gainery zle wplywaja na perystaltyke jelit (piekne slowo :) i moga powodowac zaparcia etc.
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

ale gdzies wyczytalem ze gainery zle wplywaja na perystaltyke jelit (piekne slowo :) i moga powodowac zaparcia etc.

To zależy jaki gainera, jaka firma, skład. Ale raczej nie powinny mieć efektów ubocznych (choć niektórzy mówią o tzw. "lekkim stolcu" :)). Gainer to poprostu składanka węglowodanów, białek, tłuszczy czasami, witamin, minerałów, wyciągów z roślin itp.
  • 0
Dołączona grafika

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

To zależy jaki gainera, jaka firma, skład. Ale raczej nie powinny mieć efektów ubocznych (choć niektórzy mówią o tzw. "lekkim stolcu" :)). Gainer to poprostu składanka węglowodanów, białek, tłuszczy czasami, witamin, minerałów, wyciągów z roślin itp.


aha to moze zamiast 250gr w 2giej i 3ciej dawce gainera wziasc polowe a do tego jeszcze przed snem jakies 5-75gr bialka?
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika

aha to moze zamiast 250gr w 2giej i 3ciej dawce gainera wziasc polowe a do tego jeszcze przed snem jakies 5-75gr bialka?

nie nie, pierwszą dawkę gainera wypij normalnie a zamiast drugiej (na noc) daj białko (kazeinę, białka na noc)
  • 0
Dołączona grafika

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ektomorfika
ok bylem w sklepie kupilem "wiadro" bialka, ktore okazalo sie byc jakims tam wspomagaczem i odbudowywaczem miesni !?23gr bialka na porcje i jakies tylko 300kcal plus inne badziewia ;] to tak jest jak sie nie czyta ulotki tylko pyta sie sprzedawcy o porade. Zamowilem bialko kazeine w sklepie internetowym i do tego sobie kupilem kreatyne (z jakimis tam dopalaczami NO etc) i nowy gainer ktorego nazwy nie pamietam jak przyjdzie poczta to sie okaze (czekoladowy w kazdym badz razie :!: i ten gainer jest niby z kreatyna (jedna porcja ma 1g kreatyny) to jak to teraz mam rozlozyc z ta kreatyna co wczesniej kupilem (w pigulkach) 1pigulka - 2,5gr to zamiast 4 dziennie to brac 3 np? zeby nie przesadzic z kreatyna? czy moge i 2x gainer + 4 pig kreatyny = 12gr na dzien. a Dwa na opakowaniu pisze ze brac 4 pig rano to w sumie 10gr. O ile pamietam to sie bralo 5gr rano i po poludniu lub cos w tym stylu.

BTW Widze ze jestes z Jastrzebia ;p To w sumie jestesmy sasiadami bo ja z Pszowa pochodze ( ale mialem dziewczyne z Turystycznej ;]
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024