Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dla Bodiego :-D - MCC


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Joks
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 6459 postów
 • Pomógł: 9
16
Neutralna
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Dla Bodiego :-D - MCC
kiedyś chciales jakies info a chelacie kreatyny no wiec jedziemy:

MAGNEZOWY CHELAT KREATYNY - MCC

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na podstawie wyników badań firmy Albion (Vol.8 No. 2, June 1999) udowodniono, iż kreatyna posiada rewelacyjny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i nie tylko. Kluczowym punktem niniejszego opracowania był fakt, iż dawki kreatyny w połączeniu z magnezem posiadają pozytywny wpływ na obszary mięśniówki odpowiedzialne za powstawanie energii, oraz pomagają w syntezie (powstawaniu) ATP – adenozynotrójfosforanu, niezbędnego substratu do zapoczątkowania skurczu mięśniowego. Aby zwiększyć możliwości wykorzystania tych dwóch związków, połączono je w jeden: chelat magnezowy kreatyny, jak się okazało jest to strzał w 10!

Zagadnienie przedstawione w 1999r przez firmę Albion Research Notes (Vol. 8, No. 2) wskazuje, iż magnez oraz kreatyna są ściśle ze sobą powiązane w reakcji katalizowanej przez CPK (kinazę kreatynową) i prowadzącą do wytworzenia energii mięśniowej. Większa część energii anaerobowej, niezbędnej do utrzymywania wysiłku o dużej intensywności jest rezultatem reakcji katalizowanych przez CPK oraz miokinazę. Miokinaza ATP (MK), to bezpośredni donor energii swobodnej. Tworzenie się ATP (adenozynotrójfosforanu) poprzez reakcje miokinazy (MK) jest nieodzownie związane z odpowiednią ilością jonów magnezu. Magnez katalizuje proces tworzenie się ATP. Podobnie w obecności kreatyny oraz magnezu, kinaza kreatynowa (CPK) umożliwia zapoczątkowanie skurczu mięśniowego.
Tylko i wyłącznie Albion, przeprowadził badania i stworzył jako pierwszy, opatentowany związek w postaci jednej molekuły, łączący kreatynę wraz z jonami magnezu.

Aczkolwiek kreatyna (jako monohydrat) jest bardzo efektywną substancją, wiadomo, iż jest bardzo podatna na szybką konwersję do kreatyniny – produktu ubocznego, bezużytecznego dla mięśni. Molekularna budowa cząsteczki kreatyny z grupą gamma-aminową (NH) oraz karboksylową (COOH), predysponuje ją do reakcji hydrolizy w kwaśnym środowisku. Jakiekolwiek racjonalne uzasadnienie tego zjawiska i tak sprowadza się do stwierdzenia, iż kreatyna musi ulec konwersji do kreatyniny (im niższe pH, tym reakcja ta przebiega szybciej).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W kwaśnym środowisku żołądka, konwersja kreatyny do kreatyniny jest prawie całkowita (ok 90%) i nieodwracalna!!!

Co tłumaczy dlaczego musimy przyjmować tak wysokie dawki tego suplementu w postaci monohydratu, aby odczuć wyraźny wzrost poziomu siły i widoczną poprawę umięśnienia. Niektóre osoby mają duży problem, aby cykl na monohydracie „wszedł” im jak należy, co związane jest z ich indywidualnymi predyspozycjami. Raz zamieniona kreatyna, nie przynosi już żadnych fizjologicznych korzyści dla naszego organizmu.

Natomiast forma chelatu kreatyny z magnezem, stworzona na podstawie opatentowanej technologii przedsiębiorstwa Albion, chroni kreatynę przed niekorzystną konwersją oraz tworzy lepszą, aktywną fizjologicznie formę, dostępną dla aktywności metabolicznej komórek mięśniowych oraz przynosi większe korzyści energetyczne dla naszego organizmu.
Oczywiście magnezowy chelat kreatyny dostarcza, z punktu widzenia biochemii, najbardziej biodostępną formę jonów magnezu dla naszego organizmu, co pozwala na zwiększenie intensywności treningu, lepszą regenerację (szybsza resynteza ATP) i prawidłowe funkcjonowanie mięśni (brak występowania skurczów).

Jednym słowem jest to molekuła, która mocno zrewolucjonizuje rynek suplementów kreatynowych. Dostępna w preparacie: STORM, Green Magnitude, UNIVERSAL Animal Pump, NO-Shotgun, Hyper Shock, Green Bulge, MYOGENIX AFTER SHOCK.

OLBRZYMIE ŻRÓDŁO ENERGII

W początkowych badaniach, przeprowadzonych na zwierzętach, efekty działania magnezowego chelatu kreatyny zostały porównane z wpływem monohydratu kreatyny, monohydratu kreatyny z tlenkiem magnezu, monohydratu kreatyny z aminokwasowym chelatem magnezu - na zdolności do kontynuowania wysiłku.
Zwierzętom, którym został podany magnez do monohydratu kreatyny pod różną postacią (MgO, chelat i magnezowy chelat kreatyny), otrzymały odpowiedni jego ekwiwalent tak, aby jego wpływ na organizm był jak najbardziej porównywalny (ustandaryzowany).

Próba polegała na wykonaniu testu pływania aż do wyczerpania.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W 1 tabeli podane są uśrednione czasy przepływu za pierwszym razem, za drugim razem oraz średnie różnice czasowe, wynikłe z suplementacji różnymi formami kreatynowymi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W 2 tabeli wyniki pierwszego oraz drugiego przepływu zostały powtórzone, natomiast dodaliśmy informację o różnicy czasowej powstałej poprzez odjęcie wyniku 2 przepływu od 1. W ten sposób można uzmysłowić sobie zdolność do kontynuowania następującego po sobie wysiłku o dużej intensywności i niewielkiej przerwie na odpoczynek.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W 3 tabeli przedstawiony został ogólny ranking po przeprowadzeniu całej próby.

Na podstawie wyników zawartych w tabelach wyraźnie widać znaczącą przewagę molekuły magnezowego chelatu kreatyny nad innymi formami. Warto również przypomnieć, iż produkt ten nie ulega konwersji do kreatyniny, co jest jego drugim, elementarnym atutem.

Konkluzja

Laboratoria Albion, odkryły ekskluzywną formę kreatyny, używając do tego celu opatentowanej technologii produkcji minerałów chelatowych. W efekcie mamy do dyspozycji jednomolekularny chelat magnezowy kreatyny, który cechuje się najwyższą biodostępnością, brakiem konwersji do kreatyniny w obecności kwaśnego soku żołądkowego oraz efektami zdecydowanie przewyższającymi inne formy monohydratu. Magnezowy chelat kreatyny, potęguje insulinowo zależny domięśniowy transport kreatyny, a jednocześnie nie wykazuje niekorzystnych efektów działania charakterystycznych dla cukrów prostych.
Z powodzeniem można łączyć go z innymi formami kreatyny, wykorzystywanymi w suplementacji, jako substancję, która np. będzie zapobiegać zamianie zwykłego monohydratu do kreatyniny. To rewolucyjne rozwiązanie musiało poczekać jeszcze kilka lat, zanim trafiło do rąk konsumentów, liczne testy i opracowania potwierdziły moc działania takiej właśnie formy.

Magnezowy chelat kreatyny, zwiększa wysycenie kreatyny w tkance mięśniowej w bardzo szybki sposób, ponadto doskonale uzupełnia niedobory jonów magnezu, które przecież są nam bardzo potrzebne podczas ciężkich sesji treningowych. Ponadto forma chelatu, jest najlepiej przyswajalną substancją dla naszego organizmu, posiada zdolności wiązania jonów metali ciężkich i usuwania ich z organizmu. Na świecie w chwili obecnej istnieje bardzo wiele preparatów, które wykożystują „chelatoterapię” do detoksyfikacji organizmu.
Więc oczywiste wnioski nasuwają się same – kolejna rewolucja, na dodatek zdrowa i o piekielnej mocy w porównaniu z preparatami dostępnymi w chwili obecnej na naszym rynku.

Zrodlo: czasopismo fitness authority
 • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 7885 postów
 • Pomógł: 1
1
Neutralna
 • Lokalizacja:Kraków
 • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla Bodiego :-D - MCC
Joks, I LOVE YOU :serce: :super:
 • 0

Davidek00
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1105 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla Bodiego :-D - MCC
wow czyzby forumowy romansik?? thx za arta:)
p.s mozesz walnac teraz zestawienie spalczy tluszczyku:)i na co trzeba luknac w skaldzie przy zakupie takowych:)
 • 0
Moja malutka:)

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
 • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla Bodiego :-D - MCC
Joksik jest nieoceniony :D :D :D na prowde...

Davidek00
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1105 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla Bodiego :-D - MCC

Joksik jest nieoceniony :D :D :D na prowde...


az dam mu buziaczka:* :hurra: :hurra: tylko nie bij body:P
 • 0
Moja malutka:)

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
 • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla Bodiego :-D - MCC
:krzeslem: :hyhy: ale fenomen piekny :rozpacz: dude jest duzy zamiast cwaniakowac

to pomaga :rozpacz: jak matka teresa ahh :padam: :padam:
dobra bez takich...Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023