Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Mataj
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy to odpowiedni plan treningu dla początkującego nastolatka?

Witam, mam 13 lat za kilka miesięcy kończę 14. Ważee 59kg i mam 169cm wzrostu. Od kilku miesięcy interesuję się kulturystyką, wcześniej próbowałem już robić jakieś amatorskie treningi obwodowe z butelkami i wykorzystaniem ławki, ale przestawałem ponieważ były niewygodne w praktyce. W czasie tych kilku miesięcy miałem jakieś 2-3 przerwy (około 2 tygodniowe, z powodu choroby, braku motywacji itp.) Chciałbym dobrze i zdrowo polepszyć swoją sylwetkę, przygotowałem sobie pewien plan i chciałbym zapytać czy jest on w porządku.

W poniedziałek robię trening 100 pompek(cykl 31-35) i biceps(właściwie to w tej chwili robię tylko jedno ćwiczenie z hantlami), we wtorek robię przysiady(cykl 61-80), podciąganie(cykl 6-8) oraz triceps(dwa ćwiczenia z hantlami). Do tego codziennie robię brzuch(trening Weidera).

Ten ciąg (pompki biceps brzuch-(następny dzień)->podciąganie przysiady triceps brzuch-(następny dzień)->pompki biceps brzuch->...) powtarza się codziennie.

Czy te ćwiczenia będą pozytywnie wpływały na moją sylwetkę ogółem, i zdrowie w miarę efektywnym tempie, czy też powinienem dołożyć do tego więcej ćwiczeń na inne i te same partie mięśni + np. trening obwodowy?

W domu mam worek bułgarski, ławkę, matę do ćwiczeń, dwa hantle (5kg które niestety są trochę za ciężkie abym robił z nimi wszystkie ćwiczenia), 1 hantel (2.5 kg) oraz uchwyty do pompek( z którymi nie robię pompek ponieważ robi mi się je niewygodnie).

Strony z których biorę treningi: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],

 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam.


  • 0

KAJ Street Workout
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 6
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Elementy gimnastyki sportowej, Sztuki walki, kulturystyka
  • Staż [miesiące]:od początku 2014
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :35,5
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:76
  • Udo [cm]:58
  • Przysiad [kg]:130 kg x1
  • Wyciskanie [kg]:100 kg x1
  • Martwy ciąg [kg]:170 kg x1
  • Waga [kg]:72

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to odpowiedni plan treningu dla początkującego nastolatka?

Na początek rób trening Full Body Workout (FBW), gotowe plany są podpięte, zapomnij o a6w. Zniszczy Ci tylko zdrowie. Ćwiczenia które robisz (pompki, przysiady, podciąganie) robisz wytrzymałościowo. Od takiego treningu nie urosną Ci mięśnie ani nie zrobisz siły. (jedynie poprzez podciąganie bo dopiero zaczynasz z tym przygodę.)
Rób te przysiady, ale jeśli robisz je już poprawnie, to rób z obciążeniem. To może być ten worek bułgarski lub baniaki z wodą. Podciągaj się, rób pompki na ziemi, na poręczach jeśli masz dość siły. 
Tylko pamiętaj o jednym, TECHNIKA jest najważniejsza. Zrób 2 podciągnięcia w pełnym zakresie ruchu, bez bujania zamiast 10 pół podciągnięć z bujaniem. Technika technika i jeszcze raz technika. Jesteś bardzo młody dlatego tym bardziej nie śpiesz się. Dodatkowo policz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj trochę do tego. Dzięki temu będziesz mógł budować masę.
Pozdrawiam


  • 0

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój kanał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

"-Wszyscy potrafimy marzyć dlatego jesteśmy zwycięzcami.

-Będziemy nimi dopiero kiedy zaczniemy o nie walczyć."

Mataj
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to odpowiedni plan treningu dla początkującego nastolatka?

Poczytałem trochę o FBW i myślę, że powinienem to wprowadzić, ale chciałbym zostać przy treningu pompek i może a6w. Nie rozumiem dlaczego a6w miałoby być niezdrowe, na stronie z której to brałem pisało, że w porządku trening dla początkujących, byłbym wdzięczny za wytłumaczenie. Znalazłem taki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] FBW tylko nie daje rady robić 3 serie po 10 razy, efekty będą wciąż jeżeli zmniejsze powtórzenia do np. 6 albo 7?

Zrozumiałem, ze mam robić ten trening 3 razy w tygodniu, w którymś ćwiczeniu są zaangażowane mięśnie brzucha, ale myślę, że mógłbym dać radę robić a6w i to jednocześnie, tylko nie wiem czy będzie to dobry pomysł i np. się nie przemęczę. Jeżeli robiłbym coś w stylu Poniedziałek(FBW-pompki-biceps-a6w) Wtorek(podciągnięcia-przysiady z obciążeniem-triceps-a6w) Środa(FBW-pompki-biceps-a6w) I tak dalej(pon.,środa,piątek FBW, a reszta ćwiczeń jak wcześniej tyle, że przysiady z obciążeniem) to byłoby ok, czy też a6w nachodziło by na FBW? Jeżeli usunę a6w to reszta planu będzie w porządku?

Z góry dzięki.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to odpowiedni plan treningu dla początkującego nastolatka?

Problem tego planu na brzuch polega na tym, że ćwiczenia są za trudne dla osoby początkującej.

 

Większość osób wykonuje je bezmyślnie absolutnie nie pilnując techniki. Tym samym odcinek

 

lędźwiowy kręgosłupa poddaje się obciążeniom. osoby początkujące powinni skupiać się nad

 

wypracowaniem tzn sylwetki gimnastycznej która pozwoli na wyeliminowania wygięcia w kręgosłupie. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

KAJ Street Workout
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 6
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Elementy gimnastyki sportowej, Sztuki walki, kulturystyka
  • Staż [miesiące]:od początku 2014
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :35,5
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:76
  • Udo [cm]:58
  • Przysiad [kg]:130 kg x1
  • Wyciskanie [kg]:100 kg x1
  • Martwy ciąg [kg]:170 kg x1
  • Waga [kg]:72

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to odpowiedni plan treningu dla początkującego nastolatka?

Tak jak pisał Maksym, no i oprócz tego, spięciami nie wyrobisz siły brzucha. co jedynie wytrzymałość która i tak nijak ma się do innych ćwiczeń. Nie polecam a6w.


  • 0

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój kanał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

"-Wszyscy potrafimy marzyć dlatego jesteśmy zwycięzcami.

-Będziemy nimi dopiero kiedy zaczniemy o nie walczyć."



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024