Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia, plan treningowy, dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Warso
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Siłownia, plan treningowy, dieta

Cześć wszystkim!

Mam na imię Michał, chodzę do Liceum Ogólnokształcącego. Mam 183cm wzrostu i ważę około 85kg. Uwielbiam sport, interesuje się piłką nożną. Jeżeli chodzi o moją aktywność fizyczną: 3 razy w tygodniu mam zajęcia WF, a po szkole (2-3 razy w tygodniu) biegam po ok. 4km. W tym roku będę w końcu pełnoletni, uzyskam prawo jazdy i postanowiłem, że 2016 – to musi być mój rok. W tym celu mam zamiar znacznie popracować nad wyglądem mojego ciała, gdyż moim zdaniem – to gwarancja dobrego samopoczucia.

Piszę na forum, by dowiedzieć się nieco na temat siłowni, a również uzyskać odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań.

Tak jak wcześniej pisałem, mam zamiar popracować nad swoim ciałem, by być jeszcze szczęśliwszym człowiekiem, niż jestem. Do tego celu konieczna jest siłownia. W moim mieście jest taka, jednak jest bardzo mała, a koszt miesięcznego karnetu = 80zł, a trochę dużo jak na 2 ławki z ciężarami, atlas, 3 bieżnie, 4 rowerki i jedną bramę. Problem polega na tym, że gdy chodziłem tam na siłownię (ok.3 miesięcy) trening zajmował mi ok. 2,5 godziny mojego cennego czasu, bo uczę się, a dodatkowo chciałbym mieć czas na inne rzeczy. Ponadto siłownia jest zbyt mała na taką ilość ćwiczących, np. do jednej ławki do wyciskania jest 4 chętnych.  Aby nieco rozwikłać ten problem, mam zamiar utworzyć swoją bardzo małą „siłownię” w domu (w piwnicy) mojego dziadka. Nie mam zbyt dużo kasy, a więc nie chciałbym też wszystkich oszczędności przeznaczać na ten cel. Uważam, że wyposażeniem na start będzie w porządku jedna ławka z uchwytem na sztangę, gryf prosty + ciężar. W domu mam hantelki (2), gryf łamany i obciążenie (16 kg) oraz rękawice do ćwiczeń.

Swego czasu chodziłem na siłownię, jednak była to bardziej „zabawa”, niż coś poważniejszego. Tak jak wcześniej wspominałem, za dwa miesiące będę pełnoletni, a to idealny czas do tego, by coś zmienić. Niebawem zaczynam ferie zimowe (18.01 – 1.02), więc uważam, że to świetny czas na start mojej przygody z siłownią i odpowiednią dietą. Jestem świadomy tego, że bez diety nie ma efektów - tak samo jak bez treningu siłowego.


Co polecacie na początek? Od jakich ćwiczeń zająć? Czy warto za kilkadziesiąt złotych kupić dietę + plan treningowy? Znacie kogoś, kto zajmuje się czymś takim? Jesteście w stanie mi kogoś polecić? Czy łączenie biegania z siłownią jest dobrą opcją?


Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.


  • 0

KAJ Street Workout
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 6
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Elementy gimnastyki sportowej, Sztuki walki, kulturystyka
  • Staż [miesiące]:od początku 2014
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :35,5
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:76
  • Udo [cm]:58
  • Przysiad [kg]:130 kg x1
  • Wyciskanie [kg]:100 kg x1
  • Martwy ciąg [kg]:170 kg x1
  • Waga [kg]:72

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia, plan treningowy, dieta

Na początku tak, jeśli chcesz sobie skombinować własną siłownię, oglądaj ogłoszenia. Na OLX lub na grupach na fb wiele osób wystawia swój sprzęt i sprzedaje po bardzo niskich cenach. Obciążenie najlepiej od kogoś(ogłoszenia) albo jeśli masz jakieś złomowce w pobliżu, poszukaj na nich. Za "grosze" dostaniesz naprawdę dużo obciążenia. 
Na początku sprawdzi się trening FBW.
Ćwiczenia wielostawowe, tj przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie, podciąganie, pompki na poręczach, pompki to najlepsze ćwiczenia na początek. Pamiętaj żeby nie szaleć z kilogramami tylko naucz się techniki bo zdrowie przede wszystkim. Chyba nie masz jakiejś nadwagi, dlatego możesz biegać, ale będzie Ci to utrudniało przybranie na mięśniach. 

Pozdrawiam


  • 0

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój kanał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

"-Wszyscy potrafimy marzyć dlatego jesteśmy zwycięzcami.

-Będziemy nimi dopiero kiedy zaczniemy o nie walczyć."

Warso
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia, plan treningowy, dieta

Na początku tak, jeśli chcesz sobie skombinować własną siłownię, oglądaj ogłoszenia. Na OLX lub na grupach na fb wiele osób wystawia swój sprzęt i sprzedaje po bardzo niskich cenach. Obciążenie najlepiej od kogoś(ogłoszenia) albo jeśli masz jakieś złomowce w pobliżu, poszukaj na nich. Za "grosze" dostaniesz naprawdę dużo obciążenia. 
Na początku sprawdzi się trening FBW.
Ćwiczenia wielostawowe, tj przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie, podciąganie, pompki na poręczach, pompki to najlepsze ćwiczenia na początek. Pamiętaj żeby nie szaleć z kilogramami tylko naucz się techniki bo zdrowie przede wszystkim. Chyba nie masz jakiejś nadwagi, dlatego możesz biegać, ale będzie Ci to utrudniało przybranie na mięśniach. 

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź. Zdecydowanie poszukam ciężaru na ogłoszeniach, skoro mówisz, że jest o wiele taniej. Zastosuję się również do FBW - poszukam jakiegoś planu i potrenuję.

 

Pozdrawiam.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024