Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
pozwole sobie zacytować:
"W tym roku mieliśmy szczególnych gości z Japonii którzy uczyli się Leung Ting Wing Tsun od Sifu, Sensei Sato 8. Dan ćwiczący od 30 lat Judo w instytucie Kodokan w Tokio jest przedstawicielem japońskiego rządu i prowadzi zajęcia w Budapeszcie, oczywiście nie wiele wiedział o WT, pytał np. czy naśladujemy ruchy zwierzat....
porosił Sifu o wypróbowanie na Sifu kilku rzutów
poznał skuteczność WT w dosyć brutalny sposób ale jako prawdziwy mistrz ukłonił się z szacunkiem i poprosił o naukę, on i jego 2. uczniów z 4. Danem oraz żona z 5. Danem poznawali przez cały tydzień techniki Wing Tsun, zorganizowalismy także wspólny pokaz dla telewizji który był ogromną niespodzianką dla gości z Japonii, Sensei Sato jest bardzo skromnym nauczycielem z ogromnymi umiejętnosciami, to dla nas wyróżnienie że uczy się razem z nami Wing Tsun"
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Eeee,
Sugerujesz ze ten mistrz VT rzucal Japonczykiem jak szmata :wink: :?:
Joke :lol:

Jeszcze wyjdzie ze uczyli czarnego pasa Bjj parteru :wink:
To jak opowiastki z serii "Tkd to judo plus kopniecia" :wink:
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

Eeee,
Sugerujesz ze ten mistrz VT rzucal Japonczykiem jak szmata :wink: :?:
Joke :lol:



Z tego co wiem, to skończyło się nokautem, rzuty to nie droga Wing Tsunu... 8)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

Eeee,
Sugerujesz ze ten mistrz VT rzucal Japonczykiem jak szmata :wink: :?:
Joke :lol:

Jeszcze wyjdzie ze uczyli czarnego pasa Bjj parteru :wink:
To jak opowiastki z serii "Tkd to judo plus kopniecia" :wink:


nikt nikogo nie uczył parteru - Sato Sensei odwiedził nas ponieważ prowadził obóż Judoków, zapytał czy moze zaatakować Sifu, potem ukłonił się i został jego prywatnym uczniem, ćwiczylismy Wing Tsun razem cały tydzień, był wspólny pokaz, wykład o Judo i Leung Ting Wing Tsun, to on zainteresował się technikami WT a my mielismy okazję poznać strategię walki Judo w wykonaniu 8.dana, takie rzeczy zawsze się przydaja
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

porosił Sifu o wypróbowanie na Sifu kilku rzutów
poznał skuteczność WT w dosyć brutalny sposób ...


mnie chodzi tylko o ten fragment.
Moje szczescie ze moj trener ma niewiele nizszy stopien w Judo :)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
No cóż, Ktoś (Sokrates? :) ) - mając olbrzymią wiedzę - powiedział kiedyś: "Scio me nihil scire", "wiem, że nic nie wiem". Posiadanie mistrzowskiego stopnia - i gotowość do bycia czyimś uczniem - to znak olbrzymiej dojrzałości. Gdy bowiem ktoś twierdzi, że już nie musi się uczyć, to... przestaje się uczyć - takie to proste...

Ale mam inne pytanie. Piszesz Marku:

był wspólny pokaz, wykład o (...) Leung Ting Wing Tsun

Ło matko, a co to kurcze jest??? A dlaczego nie "Yip Man Wing Tsun"? Albo po prostu "Wing Tsun"? Czy Leung Ting jest taki... nowatorski?
Podziały w środowisku wing tsun, ving tsun, weng chun, ... wydają mi się nienormalne i jestem tym zażenowany. Sama zaś postać Leung Tinga wydaje mi się mocno kontrowersyjna, o czym dyskutowaliśmy tutaj.

Brutalna skuteczność WT? Może i tak... Ale w takim razie czemu nie wystawicie nikogo na np. warszawską "Konfrontację" do Marriotta? Pewnie znalazłby się jednak ktoś w szeregach WT, kto miałby ochotę stanąć na deskach...
Tam widać było na przykład skuteczność judo. Widziałem, jak świetnie walczył Benedykt w pierwszej edycji, a znam go, bo nieraz latałem mając z nim randori, i tylko zdziwiła mnie późniejsza - uznaniowa! - decyzja sędziów w sprawie jego półfinałowej walki (z resztą nie tylko mnie). Zaś w drugiej edycji zwyciężył Antoni Chmielewski - z Gwardii. Tyle na ten temat!

Cieszą mnie formy kooperacji, i piszę to szczerze. Tylko ten ton wypowiedzi...

poznał skuteczność WT

- jakieś to takie "przyczajone i ukryte" ;-)

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

był wspólny pokaz, wykład o (...) Leung Ting Wing Tsun
Ło matko, a co to kurcze jest??? A dlaczego nie "Yip Man Wing Tsun"? Albo po prostu "Wing Tsun"? Czy Leung Ting jest taki... nowatorski?
Podziały w środowisku wing tsun, ving tsun, weng chun, ... wydają mi się nienormalne i jestem tym zażenowany. Sama zaś postać Leung Tinga wydaje mi się mocno kontrowersyjna, o czym dyskutowaliśmy


nie żeby wywoływać dyskusje na nowo - tylko dodam raz jeszcze - ćwiczyłem Wing Chun Przekazu Williama Cheunga i jest ot uzpełnie INNY system niż Leung Ting Wing Tsun - jakoś trzeba sie od tego odróżniać ;) to tak jak abibas i adidas :lol: albo bolek i lolek... niby podobni... :D
ja tam wole zamiast LT dodawać znaczek i pisać WingTsun™ :D :P

a tak na serio: postawa Senseja bardzo mi się pododba, i pomijając wszelkie wątki miedzystylowe stwierdzam że musi to być naprawdę zajebisty człowiek i bardzo żałuję że nie miałem okazji go jeszcze spotkać

wszędzie takich za mało

pozdrawiam!
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT

a tak na serio: postawa Senseja bardzo mi się pododba, i pomijając wszelkie wątki miedzystylowe stwierdzam że musi to być naprawdę zajebisty człowiek i bardzo żałuję że nie miałem okazji go jeszcze spotkać


porosił Sifu o wypróbowanie na Sifu kilku rzutów
poznał skuteczność WT w dosyć brutalny sposób ale jako prawdziwy mistrz ukłonił się z szacunkiem i poprosił o naukę, on i jego 2. uczniów z 4. Danem oraz żona z 5. Danem


Zeby cos takiego napisac w miejscu publicznym o kims znaczacym w srodowisku, to nalezalo by go wczesniej wdeptac w glebe podczas sparringu, w ktorym chodzi o to, by wygrac. Wyglada na to, ze Sato pozwolil na sobie zademonstrowac kilka technik i uznal, ze warto z Wami potrenowac dla rozwoju swojej techniki.

Zeby byla jasnosc - nie pomniejszam tu techniki WT, ale wydaje mi sie, ze robienie z tego sensacji w tym tonie jest niesmaczne i robi Waszemu srodowisku straszliwy obciach. Sato pokazal klase, a Wy w osobie autora owej przemawiajacej do wyobrazni wypowiedzi pokazaliscie brak klasy. On Wam okazal szacunek, Wy jemu nie. On potrafil publicznie docenic Waszych instruktorow, Wy nie potrafiliscie docenic jego gestu.

Moze dzieki Wam bedzie mniej tak otwartych ludzi jak Sato - nikt nie lubi, zeby sobie jego osobe wykorzystywac do reklamy w takim tonie, w jakim to zrobiliscie.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
myśle że czytasz to trochę tendencyjnie - przeczytaj ostatnie zdanie w pierwszym poscie...

jezeli zamieszczeniem tego posta na początku kogoś urażam, to przepraszam, nie miałem tego na celu i proszę nie mówić o moim braku szacunku, bo sznuje wszystkich którzy ćwiczą sztuki walki bo x lat - do teog trzeba mieć naprawdę specyficzną psychikę i podejście
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Że też nikt takiego zajścia jak wizyta 8 dana JUDO na waszym treningu nie sfilmował - nieprawdaż jakie to dziwne :)
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Dwa pierwsze zdjęcia: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Co do filmów - słyszałem, że był pokaz i reportaż filmowany przez węgierską telewizję, ale nie ma jeszcze nic na stronie.
  • 0

budo_kungfu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Nie wiem, albo WingTsun i jego koledzą są tacy tępi, albo nie chcą zrozumieć co się do nich mówi. Więc chyba trzeba być bardziej bezpośrednim.

Po pierwsze - KTO i kiedy nadał TWOJEMU Shifu stopnie? Powiedzmy od brązowego pasa, bo już 2 razy wykręciłeś się od odpowiedzi. Bo coś mi sie wydaje, że niespecjalnie możesz to podać, a to jest już podejrzane

Po drugie - takie opowiastki to cioci na imieninach a nie ludziom ciężko ćwiczącym sztuki walki. Bardzo chętnie przekazałem Twoją rewelacyjną wiadomość moim znajomym z skecji judo i jujitsu, niektórzy są gotowi wybrać się do Ciebie na trening i "wybróbować kilka rzutów".

Po trzecie - jak będziecie stosować taką tanią reklamę, to będziecie drugim Red Tigerem albo Muratem. Wiecie o czym mówię.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
mojemu sifu stopnie (z tego co wiem ) nadal Sijo Leung Ting, jak chcesz poszukam szczegółów - są certyfikowanwe przez jakiestam organizacje - jak cchesz sprawdze dokłądniej (nie bardzo mnie to interesowało)

nie wiesz ze w duzej czescie kungfu nie maczegos takiego jak brązowy pas, ani dan

pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
tak :D na pewno będziemy robić własne systemy na podstwie obejrzanych filmów iobic totalnie łupie rzeczy

i niech do Ciebie dotrze - to nie jest reklama
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
co do filmu - skąd mieli ludzie wiedzieć że ktoś taki ich nawiedzi?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
kungfu - masz na privie napisaną formę kontakty co do "testowania rzutów"
liczę na odpowiedź ;)

pozdrawiam serdecznie!
  • 0

budo_kungfu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Wiesz WingTsun, poddaje się, naprawdę się poddaję. Nie mam już na tyle kultury aby z tobą dyskutować.

Co do stopni - oczywiście chodziło mi o magiczny 10 stopien Tinga... ale jestem pewien że nie dostanę na to odpowiedzi

Nie mogę odpisać ci na priva, więc podaje tutaj - jak będą chcieli wpaść do Was, to zadzwonią albo sprawdzą gdzie macie zajęcia. Chociaż to pewnie pierwsza ich myśl i po zastanowieniu odpuszczą - dla Waszego dobra.

I jeszcze raz gratuluję dobrego samopoczucia po Twoim poście i nie zwracania uwagi na elementarne argumenty ze strony forumowiczów. Trzeba mieć tupet...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Wing Tsun : ktoś Ci z mózgu papkę zrobił czy masz tak od urodzenia ?
  • 0

budo_seba25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Jak to czytam wszystko to wydaje mi sie ze ci wingtsungowcy (Gapiszon, Marek, WingTsun) to jakas sekta biznesowa. Nie docieraja do nich logiczne argumenty. Grochem o sciane. Oni tylko gadaja zeby gadac. Ruszcie sami tylki do innych szkol po trenujcie wspolnie, posparujcie i powalczcie i przemyslcie to o czym piszecie. Wtedy dyskutujecie. A nie caly czas o tym samym jaki to system LTWT jest och i ach.

Przedstawiciele Vale Tudo przynajmniej organizuja konffontacje i turnieje i walki miedzy stylowe. A wy co.......siedzicie na forach i wymyslacie historyjki jakie to LTWT jest och i ach. Samokrytycyzmu troche Panowie!!!

Jak mozna wymyslac ze "swiatowej slawy judoka poznal skutecznosc WT". Co tem zwrot oznacza? Konkretnie? Blagam Blagam Blagam niech choc jeden z was zawalczy NAPRAWDE z jakims judoka, zawodnikiem bjj, czy bokserem z takim samym stazem treningowym i ta sama waga mniejwiecej, nagra to i da link. Bardzo prosze. Gadacie od lat i nic. Zawodnicy boksu bjj zapasow itd tych filmikow troche maja. Przynajmniej mozna na oczy obejrzec jak to wyglada. A LTWT nic...................pusto i tylko gadaja jak przekupy.........

Albo jestescie mezczyznami i mozecie udowodnic to co tak reklamujecie albo jestescie tchorzami.

Seba
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensei Sato 8. DAN Kodokan Judo na treningu WT
Seba25 : zapomnij... już wielokrotnie zapraszałem przedstawicieli tego stylu na sparingi... niestety nic z nich nie wyszło... nie sądzę aby tym razem miało być inaczej... zresztą jak widzę większość przedstawicieli Wing Tsun wypowiada się o innych systemach w podobny sposób... nawet to że dostaną smary na sparingu niczego nie zmieni (bo i nie zmieniło)... należy im pozwolić wypisywać takie bzdety... niech wierzą w to co piszą... ćwiczą u mnie ludzie którzy cwiczyli wing tsun (nawet 3 lata) i jakoś nie dostrzegłem tej super skuteczności... no ale dlaczego mieli by ją mieć... przecież tam nie ma sparingów tylko opowieści o skuteczności... o tym jak ktoś kiedyś kogoś... itp.

Jeżeli w przeszłości zdażyły się sytuacje że dostali ostre bęcki, to o tym nie mówią... a tzw. zwycięstwa rozdmuchują na maxa :?

Ale wystarczy poczytać teksty z ich plakatów... kto tego nie ćwiczy... oddziały specjalne, policja itp. bzdury... nawet Bruca Lee w to mieszają chociaż twierdzą że Wing Tsun jest inny niż pozostałe odmiany tego stylu... tak więc i inny był ten którego uczył się Bruce...

A z drugiej strony patrząc mogę przecież napisać że mój styl (Choy Li Fut) ćwiczą i ćwiczyli : policjanci, komandosi itp. grupy no bo to prawda... sam kilku uczę :D Tyle tylko że ja nie wypisuję tego na plakatach jakby to było postawą wyszkolenia tych oddziałów....

Ech... chyba się nie wyspałem i dlatego pisać mi się zachciało !!!

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024