Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwykły szaraczek w temacie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

ainoa
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zwykły szaraczek w temacie.

Witam wszystkich.
- Jak ja nie lubię się przedstawiać.
Mam na imię Maja, wiek 27 lat.

Od dłuższego czasu buszuję po różnych forach  fit / odchudzania z głową itd , ale ... Kiedyś brałam czynny udział w sporcie tylko , że nie pociągają mnie biegi, skakanie, chodakowskie (celowo z małej litery ) i temu podobne. Zawsze lubiłam ćwiczyć siłowo, ale miałam wypadek. Diagnoza : dyskopatia kręgów szyjnych.
Waga urosła mi do niebotycznych rozmiarów. Przy wzroście 167 cm mam 99 kg. O dziwo nie wygladam na te kilogramy bo nikt mi nie wierzy, a przy 84 kg miałam świetnie zbudowane nogi, płaski brzuch no, ale kręgosłup bolał, dołączyło inne choróbsko. Teraz chciałabym wrócić do tego co było. Do tych świetnych nóg, ale nie radzę sobie z ćwiczeniami. Kupiłam rower poziomy / rehabilitacyjny. Ma mnóstwo programów, mogę jeździć tak jak lubię - na najcięższym programie, ale to nie wystarcza. Chciałam spróbować przysiadów ze sztangą, ale i tu pytanie do was - CZY MOGĘ
Problem nie tylko tkwi w ćwiczeniach, ale i w jedzeniu. Jak patrzę na sałatę - mam ochotę przenieść się do przeszłości i wymordować tych , którzy wprowadzili ją w obieg. Kiełki ? to nie dla mnie. Ważyłam kiedyś i 45 i 50 i 60 , ale najlepiej czułam się przy tych 80 -84. Proszę doradźcie. Zaraz zabieram się szczegółowe buszowanie po tym forum.


  • 0

KAJ Street Workout
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 6
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Elementy gimnastyki sportowej, Sztuki walki, kulturystyka
  • Staż [miesiące]:od początku 2014
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :35,5
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:76
  • Udo [cm]:58
  • Przysiad [kg]:130 kg x1
  • Wyciskanie [kg]:100 kg x1
  • Martwy ciąg [kg]:170 kg x1
  • Waga [kg]:72

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykły szaraczek w temacie.

Na początek polecam przysiady bez obciążenia, aby nie obciążać za bardzo kręgosłupa, dopiero później można pomyśleć o sztandze. Jeśli miałaś problem z kręgami szyjnymi, chyba nie powinnaś brać sztangi na kark. Alternatywą będą sztangielki (lub kettlebell) które trzymasz na dole, bądź sztanga trzyma z przodu na barkach.
Co do diety to wcale nie trzeba żywić się "samym zielskiem". Na początku, ograniczyć cukier, słodycze, soki, napoje. Pić dużo wody i ogólnie kontrolować ilość węglowodanów. Oprócz tego możesz dodawać do różnych posiłków trochę cynamonu. Podnosi metabolizm co szybciej pozwoli wrócić do 80 kg.
Pozdrawiam


  • 1

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój kanał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

"-Wszyscy potrafimy marzyć dlatego jesteśmy zwycięzcami.

-Będziemy nimi dopiero kiedy zaczniemy o nie walczyć."

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykły szaraczek w temacie.
W sprawie upewnienia sie czy trening siłowy nie zaszkodzi ,radze spytac lekarza specjalisty .
Chcesz zmniejszyć wagę to redukcja i dieta z ujemnym bilansem kalorycznym.
Licz kalorie a wtedy efekty szybko się pojawią.
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

ainoa
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykły szaraczek w temacie.

W sprawie upewnienia sie czy trening siłowy nie zaszkodzi ,radze spytac lekarza specjalisty .
Chcesz zmniejszyć wagę to redukcja i dieta z ujemnym bilansem kalorycznym.
Licz kalorie a wtedy efekty szybko się pojawią.

No i właśnie tutaj jest problem. Jedni lekarze straszą wózkiem inwalidzkim , drudzy natomiast że nie muszę się martwić. Mieszkam w Gdańsku i niby specjalistów wielu, a tak po prawdzie mogłabym polecić tylko kilku. Na siłowniach trenerzy, ale nie rehabilitanci , a jak już się znajdzie jakiś jeden to widzę , że przed oczami ma czarno. Bardzo lubię przysiady zwłaszcza , że natura obdarzyła mnie tak jak należy, ale boję się że przyjdzie taki dzień kiedy mój kręgosłup powie dość choć nigdy nie odczułam dolegliwości bólowych Po. Strach jednak jest


  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykły szaraczek w temacie.
Właśnie dlatego że jest strach przed poważnymi komplikacjami ,niechce Ci na chwile obecna proponować treningu siłowego.
Zrób przeswietlenie i z wynikami idź do konkretnego specjalisty i zobaczysz co wtedy powie.
Na forum nikt niechce wsiąść odpowiedzialności za twoje zdrowie.
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

marcinb123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykły szaraczek w temacie.

Serdecznie witam

 

Od dłuższego czasu borykam się z tą dolegliwością , z tym że DYSKOPATIA odcinka lędźwiowego LS. 

Z tematem jakie ćwiczenia możesz wykonywać to polecam się udać do dobrze wykwalifikowanych lekarzy w tej dziedzinie bo możesz sobie bardziej zaszkodzić. A między czasie najlepiej wykonać rezonans magnetyczny - w celu wykrycia stopnia zaawansowania dyskopatii, dodatkowo wykonać USG brzucha - bo niekiedy objawy kręgosłupowe pokrywają się z "brzuchowymi" i co jakiś czas podstawowe badania krwi w celu sprawdzenia czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego z tym związanego. Ja jak wspominałem wcześniej borykam się z tym od dłuższego czasu ale ostatnimi dniami problem się nasilił, nawet zacząłem wykonywać ćwiczenia rozciągające Makkenziego, ale niestety mi nie pomogły tylko zaszkodziły, bo lekarz mnie nie poinformował że mam je zacząć wykonywać jak ból całkowicie minie ( dlatego napisałem o wykwalifikowanych lekarzach w tej dziedzinie ). Następnie wszyscy polecają basen , ale jest kolejne ale, basen nie zawsze pomaga :( W niektórych przypadkach dyskopatii można pływać tylko na plecach.

Od jakiegoś czasu śledzę internet i czytam artykuły związane z dyskopatią i  wiem że nie wolno "Nam"  wykonywać 90% ćwiczeń na mięśnie brzucha, ani wykonywać ćwiczeń siłowych rodzaju wyciskanie sztangi w pozycji stojącej, hantli tak samo, żadnych ćwiczeń siłowych w martwym ciągu, ćwiczeń na ławeczce skośnej i o dziwo podciągania się na drążku.

Dodam na sam koniec że nie jestem ani lekarzem ani terapeutą. To co napisałem to informacje jakie wyczytałem w internecie oraz sam się dowiedziałem od neurologów i ortopedów

Mam nadzieję że komuś w jakimś stopniu może nie tyle pomogę co pozwolę nie zaszkodzić jeszcze bardziej. 

pzdr

Marcin


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024