Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Jebuttt
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta

Witam mam 16 lat ważę około 60 kg i mam 173 cm wzrostu codziennie wieczorem biegam od 10 do 15 km wykonuję w domu rano i wieczorem takie ćwiczenia jak pompki przysiady i brzuszki . Chciałbym wyrobić mięśnie ale wiem że bez diety i odpowiednich to się nie uda ale niestety nie wiem jak się do tego zabrać :/ na wszystkich stronach internetowych są podane inne informacje i nie wiem do czego powinienem się stosować głównie zależy mi na pomoc w takich tematach jak dieta i plany treningowe ogólnie prowadzę bardzo aktywny tryb życia codziennie staram się wykonywać ćwiczenia i jak już wcześniej wspomniałem biegam wieczorami raz w tygodniu mam dostęp do siłowni lub na basen i staram się czas spędzony tam wykorzystać jak najlepiej poza tym uczęszczam do liceum mundurowego gdzie też mamy często niezły wycisk myślę że to wszystkie informacje jakie dam radę wymienić mam nadzieję że uzyskam poważną odpowiedź ponieważ zależy mi na tym a strona wygląda wiarygodnie


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

Cześć

 

Poleciłbym od wyliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego za pomocą kalkulatora BMR. Uzyskany wynik powiększ o jakieś 200/300 kcal, a następnie rozdziel na 4-6 posiłków w ciągu dnia. Co do tego co należy jeść myślę, że nie muszę tłumaczyć z racji tak aktywnego trybu życia i ogólnej, sportowej świadomości. 

 

Proponowałbym zacząć właśnie od wyżej wspomnianego budowania masy co by mieć materiał na późniejszą redukcję. Problem z przytyciem może wynikać z codziennego jakże aktywnego trybu życia. Pamiętaj, że forma kształtuje się wtedy gdy odpoczywamy. Może warto nieco ograniczyć część aktywności kosztem lepszej regeneracji.

 

Polecam też sprawdzić poniższe linki dotyczące budowania masy mięśniowej - powinny się przydać :)

 

Dieta na masę mięśniową

5 produktów bez których nie zbudujesz masy

Poradnik budowania masy mięśniowej


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024