Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak rozwoju klatki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

JJaug
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Brak rozwoju klatki

Mam 18 lat, ćwiczę od 7 miesięcy (trening 4 razy w tygodniu) i ważę 71 kg przy wzroście 181 cm. Pierwsze dwa, lub trzy miesiące zbijałem wagę z 78 kg, do tych 70. Teraz mija 5 miesiąc na sporym jedzeniu - prawie 3g białka na kg ciała, z tygodnia na tydzień staram się jeść coraz więcej a mimo to mój problem nie ulega zmianie. Mianowicie rozwój klatki piersiowej... W porównaniu do mięśni pleców, nóg jak i ramion - mięsień piersiowy nie rozwija się. Kiedyś mimo tego, że nie stosowałem treningu siłowego to klatka zawsze była moim mocnym punktem... Można powiedzieć, że sama rosła i była coraz silniejsza. Gdy zacząłem przygodę z siłownią na ławeczce płaskiej wyciskałem 50 kg. Później moja waga spadła o te 8 kg, więc również przy wyciskaniu odjąłem 5 kg ze sztangi. Po dwóch, trzech tygodniach wróciłem do 50 kg. I teraz pojawiły się kłopoty. Od tamtego czasu minęły 4 miesiące a klatka nic a nic się nie zmienia, siła także pozostaje praktycznie bez zmian - w ciągu 4 miesięcy udało mi się dodać 6 kg na sztangę... Kiedy np. progresja ciężaru na mięśnie pleców wynosi około 2.5 kg na tydzień nieprzerwanie od 4 miesięcy. Chciałbym wiedzieć co może powodować stagnacje klatki piersiowej, oraz jak temu zapobiec. Dodam, że klatkę ćwiczę dwa razy w tygodniu (wcześniej ćwiczyłem raz, ale po 2 miesiącach od pojawienia się tego problemu, dodałem jeszcze jedną sesję treningową - niestety nic to nie dało) - ćwiczenia są dość standardowe : Wyciskanie Sztangi na ławeczce płaskiej lub na skosie
Rozpiętki na maszynie lub hantlach
Wyciskanie hantli
Oraz ćwiczenia na bramie.
Dodam jeszcze, że starałem się także zmieniać ćwiczenia i manipulować objętością.


  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rozwoju klatki
Trenujesz splitem?
Ile robisz serii na klatę?
Technika jest poprawna?
Możliwe że musisz zmienić trening . Lub poprawić technikę wyciskania.
Przestrzegasz ściśle diety?
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

JJaug
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rozwoju klatki
Jeśli trenuję nieprzerwanie to jak najbardziej splitem, bo przerwie stosuje FBW żeby jakoś wrócić i rozruszać ciało. Najczęściej ćwiczę po 5 serii (+ rozgrzewka na mniejszym ciężarze). Dieta jest w 100% trzymana nieprzerwanie od 3 miesięcy. Co do techniki - jest poprawna (ćwiczę pod okiem kuzyna który jest trenerem personalnym)
  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rozwoju klatki
Jesli dieta dopięta i technika jest poprawna . To obstawiałbym że przyczyna tkwi w treningu.
Ćwiczysz 7 miesięcy jest to nieduży staż i split może się nie sprawdzać.
Zmienił bym trening na mocne FBW lub push pull legs .
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

JJaug
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rozwoju klatki
4 pierwsze miesiące ćwiczyłem mocnym FBW, a dopiero od 3 ćwiczę splitem, wiec może rzeczywiście tutaj jest problem... Spróbuję przejść znowu na mocne FBW i zobaczę czy coś to pomoże. Dzięki za pomoc !
  • 0

mwalczyk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rozwoju klatki

Może za często ćwiczysz klatę. Zadbaj o czas na regenerację. Ćwicz tak jak czujesz a nie z tabelką, którą wymślają tzw specjaliści


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024