Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gainer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

woonski
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gainer

Od pewnego czasu jestem aktywnym czytelnikiem strony fabrykasily.pl. Borykam się z problemem mojej budowy ciała, otóż jestem ektomorfikiem. Mam problemem z przytyciem (mam 31 lat) od kilku miesięcy uczęszczam na zajęcia CrossFit aby trochę wypracować sylwetkę. Jakieś tam efekty są widoczne, jednak cały czas moje ciało jest szczupłe (180cm / 68kg). Na Waszej stronie wyczytałem a Gainerze, w związku z tym mam dwa pytania.
1. Czy na ćwiczenia w stylu CrossFit tego typu suplemet będzie odpowiedni?
2. Na rynku trochę odżywek Gainer jest (różnych firm) czym zatem kierować się przy ich wybierze? Czy możecie polecić coś konkretnego.
PS. Aktualnie zażywam białko serwatkowe Ostrovit WPC80.eu STANDARD.

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...-2270g-2,p.html


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Gainer to nic więcej jak uzupełnienie braków w diecie. Posiadasz jakąś dietę? Jeśli nie to zapewne to jest powodem tego, że nie możesz przytyć, a gainer tego problemu nie rozwiąże.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Powiem tak - szczerze wydaje mi się, że gainer przy CrossFicie czyli aktywnosci bazującej na dynamice, mobilności czy gibkości jest zbędny ;) Gainery będą raczej lepsze do budowania masy mięśniowej na siłowni. W Twoim przypadku zaleciłbym przejście na niezbyt kaloryczną dietę na masę mięśniową. Jeżeli jednak chcesz już inwestować w suplementy o wiele lepiej sprawdzą sie odżywki typu BULK, które posiadają podobny stosunek białka i węglowodanów (de facto wychodzą 2 suplementy w cenie 1). Tutaj poleciłbym:

 

Dorian Formass
Olimp Profimass


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


woonski
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Gainer to nic więcej jak uzupełnienie braków w diecie. Posiadasz jakąś dietę? Jeśli nie to zapewne to jest powodem tego, że nie możesz przytyć, a gainer tego problemu nie rozwiąże.

 

No jako takiej diety nie mam, której bym się ostro trzymał. Staram się jeść dużo ryżu, kasz, kurczaka, omlety itd. ale nie jest to za bardzo regularne i wg jakiegokolwiek planu :(

 

Powiem tak - szczerze wydaje mi się, że gainer przy CrossFicie czyli aktywnosci bazującej na dynamice, mobilności czy gibkości jest zbędny ;) Gainery będą raczej lepsze do budowania masy mięśniowej na siłowni. W Twoim przypadku zaleciłbym przejście na niezbyt kaloryczną dietę na masę mięśniową. Jeżeli jednak chcesz już inwestować w suplementy o wiele lepiej sprawdzą sie odżywki typu BULK, które posiadają podobny stosunek białka i węglowodanów (de facto wychodzą 2 suplementy w cenie 1). Tutaj poleciłbym:

 

Dorian Formass
Olimp Profimass

 

Gdzieś wyczytałem właśnie, że Gainer to taki kurczak z ryżem dla leniwych :) Nie wiem na ile to porównanie mogło być przesadzone ale jakoś mnie to tak przekonało :D Jak widać chyba ktoś nie do końca miał rację...

 

Dziękuję za linka do diet oraz za polecenie odżywek. 


  • 0

woonski
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

W sumie to mam jeszcze jedno pytanie. A co z BCAA albo białkiem, które biorę? Brać dalej czy dokończyć to co mam, a później już tylko Dorian Formass albo Olimp Profimass? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

To określenie gainera jest poniekąd słuszne - klasyczne gainery posiadają na pewno znacznie mniejszą ilośc białka oraz są mniej odżywcze dla naszego organizmu ;) Po prostu nasze ciało lepiej wykorzystuje naturalne składniki odżywcze aniżeli te pochodzące z odżywek. Dlatego jak dla mnie lepiej więcej jeśc (co np. dla mnie stanowi ogromna przyjemność :D) aniżeli pić gainera ;)

 

Jeżeli już zacząłeś suplementację białkiem i BCAA to myślę, że warto ją kontynuować ;) Bulk możesz włączyć do obecnego zestawu, ale jeżeli chcesz poczekać to jak najbardziej możesz ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


woonski
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

To określenie gainera jest poniekąd słuszne - klasyczne gainery posiadają na pewno znacznie mniejszą ilośc białka oraz są mniej odżywcze dla naszego organizmu ;) Po prostu nasze ciało lepiej wykorzystuje naturalne składniki odżywcze aniżeli te pochodzące z odżywek. Dlatego jak dla mnie lepiej więcej jeśc (co np. dla mnie stanowi ogromna przyjemność :D) aniżeli pić gainera ;)

 

Jeżeli już zacząłeś suplementację białkiem i BCAA to myślę, że warto ją kontynuować ;) Bulk możesz włączyć do obecnego zestawu, ale jeżeli chcesz poczekać to jak najbardziej możesz ;).

 

Jeść to ja i lubię, nie mam z tym problemu, ale pół dnia siedzieć w kuchni, żeby przygotowywać sobie codziennie posiłki, to już nie bardzo :)


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Dlaczego masz pół dnia siedzieć w kuchni ? Przygotowanie posiłków na cały dzień zajmie Ci góra godzinkę. Ugotować ryż czy tam kasze do tego kuraka, jajeczka itp. To C izajmuje pół dnia? ;o


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Na początku wydaje się, ze to zabiera znaczną część czasu ale z beigiem czasu naprawdę będziesz to robił z automatu ;) Zresztą jak wyżej napisano - prosty i pełnowartościowy posiłek to maksymalnie godzina przygotowań ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


woonski
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Ciężko mi w to uwierzyć. Wg diety 80kg z linka powyżej przykładowo w jeden dzień trzeba ugotować 2x ryż, kaszę, kurczaka, jajka + przygotować łososia.

No chyba że wszystko robię za jednym razem, a potem jem zimne :) Do tego obiad musiałbym jeść zawsze w pracy, bo po zjedzeniu obiady w domu nie miałbym gdzie i kiedy wepchać porcji przed treningiem :D Często po treningu jestem w domu o 20:00 więc zostaje mi jeszcze posiłek zaraz po treningu, godzinę po treningu i kolacja. Trochę tego dużo jak na to, że wkrótce wypadałoby iść spać :D I tak dzień w dzień... dlatego wspomniałem o gainerze, dla mnie byłaby to niebywała wygoda, tym bardziej że nie lubię siedzieć w kuchni :D


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Skoro uważasz, że jest to dla Ciebie wygodniejsze to jak najbardziej ;) A co do gotowania to i tak twierdzę iż jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia i wkręcenia się, potem nawet nie zauważasz jak niewiele czasu zajmuje Ci gotowanie ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer
Jeśli pozostawimy temat diety na boku to co do supli w przypadku crossfit moge zdecydowanie polecic cos z lini Vod od Scitec Nutrition, jest tam kilka ciekawych preparatów ktore sam stosuje przy tego typu treningach.
Natomiast zgadzam się z przedmówcami twoerdzac ze jezeli nie posiadasz diety to coezko ci bedzie utrzymac lub nabyc masy miesniowej w przypadku ciezkiego wysilku niepodpartego odpowiednim bilansem kalorycznym
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Myślę, że coś uda mu się wybrać z tych wszystkich, polecanych produktów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


woonski
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Dokładnie. Bardzo dziękuję za pomoc. Poczytam o tym co oferują i na pewno coś wybiorę :) Dziękuję jeszcze raz.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Gainer

Nie ma za co i w razie kolejnych pytań bądź niepewności zapraszamy ponownie. SIŁA ! ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024