Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam problem z klatka piersiową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

oskar7146

oskar7146
  • Zabanowany(a)
  • 5 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Mam problem z klatka piersiową
Witam, post ten wkleję na wiele rożnych forów, sam nie wiem czy po to żeby się wyżalić czy żeby zostać przestroga dla innych...

Aktualnie mam 19lat, 182cm wzrostu, niecałe 80kg wagi (przed kontuzja stabilne 85kg+), kiedyś super symetryczna klatkę...

Zaczęło się tak że w lutym tego roku byłem w swojej szczytowej formie: na treningach wyciskałem po 100kg na 5serii na 12 powtórzeń +... Pomyślałem sobie ze warto trochę zmienić technikę (wcześniej wyciskałem w taki sposób ze sztanga stykała się z klatka dużo poniżej sutków) i zacząć wyciskać wręcz pod szyje, a wiec zacząłem tak robić i efekty były takie jakie chciałem.

Po paru miesiącach takiej zmiany zacząłem odczuwać ból w miejscu przyszłej (obecnej) kontuzji, ale myślałem sobie co to dla mnie "jak boli to rośnie", "pewnie miałem słabsza prawą i teraz to się wyrównuje". Jednak robiąc trening który odbył się równo 80 przed pisaniem tej opowiastki (piszę to gdy jest 30.11.15., nie mam pojęcia kiedy znajdę czas by to opublikować)

...robiłem sobie lżejsze treningi już jakieś pare miesięcy, jednakże bardzo często i intensywnie (ciagle używając nowej techniki-łokcie prostopadle do tułowia).

Dobra wracając; tego dnia miałem skończyć na 80kg 8 powtórzeń (miałem sobie odpuścić żeby się zregenerować), ale to było dla mnie za mało i powiedziałem sobie jeszcze jedna i jeszcze i tak dalej... Aż doszło do 90kg które poszło by spokojnie na oczko z maksymalnym celem 23, lecz już przy 3 poczułem okropny ból-coś pękło jestem tego pewien; kumpel złapał sztangę i pomógł mi odłożyć na stojaki. Usiadłem na krzesło i zwijałem się z bólu przez jakieś kilkanaście minut; nie mogłem wtedy unieść ręki przed siebie nawet rownolegle do ziemi. Zauważyłem jedynie guza na klatce, nie byłem w stanie napiąć mięśni i ruszać ręka w sposób zadowalający (np. nie mogłem pisać na tablicy-w szkole) przez jakieś 10dni, po 20dniach rozciągałem się już z cała rozpiętością sprzed kontuzji.

Generalnie uważałem to za dość szybka regeneracje i że samo się naprawi w ciągu max 1,5 miesięca.
Teraz wiem że samo to się nigdy nie zrośnie bo nie ma żadnej poprawy mimo że nie trenowałem klatki równo 80dni; innych treningów też unikałem.

Byłem u lekarza: internista, 2x ortopeda...Takim lekarzem to ja tez mogę sobie być: c€&@a powiedzieli bo się nie znają, albo maja tak wy€&@ane ze to żal...
W tym gabinecie tylko ja się odzywałem; przy drugiej wizycie u ortopedy dostałem:

Zalecenia

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Skierowanie na USG na cito gdzie i tak nigdzie tego nie chcą zrobić już trzy razy mi odmówili mówiąc "u nas się czegoś takiego nie robi".
Nawet nie umieją tego tam gzie mi ten lekarz to przepisał (Tarczyn)-jeszcze to przyjmowanie-przychodzi na (np. już nie pamietam) tylko co druga środa 10:00-13:00, a ludzi od groma i zachowują się gorzej jak te zwierzęta co jeżdżą komunikacją miejską.


Przepraszam za mega nieczytelny tekst z j. polskiego ledwo 2.


Jak ktoś komuś to pomoże coś odpisać to mam dokładnie zapisane wszystkie swoje treningi...
Dzisiejsze wyciskanie 40kg i bolało...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Klatka po dzisiejszym treningu-pierwszy od kontuzji.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Strona chora

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Strona zdrowa

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przez ten czas jak nie trenowałem nie miałem czasu na przeglądanie się w lustrze...nie było też to tak widoczne lekko krew podpąpowała i lepiej to teraz widać


W internecie nic nie mogę znaleźć podobnego tematu, ale mam np. to tu jest napisane jedno zdanie o takim guzie (ctr+f>guz). Wszystkim tylko barki, lub cała klatka pada, u mnie jest okolica mięśnia piersiowego mniejszego; przynajmniej tak mi się wydaje ja się na tym nie znam.

Moi idole


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Trochę mi motywacja padła że taka jest rzeczywistość, wypierdalam z tego kraju jak tylko będę miał okazje.
Myślicie ze powinienem trenować inne partie?
Napiszcie cokolwiek!
Pomocy!



...,a robiło już się tak ładnie (pare losowych zdjeć na poprawę humoru)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To zostało zrobione ponad miesiąc od ww. kontuzji

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Tak było kiedyś LOL

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam problem z klatka piersiową

Cóż moim zdaniem wykonanie USG/MRI byłoby niezwykle pomocne ze względu na fakt uwiarygodnienia co jest tak naprawdę problemem w obrębie tego mięśnia piersiowego. Bez takowych badań trochę ciężko określić co może być przyczyną tej kontuzji.

 

Odsyłam do porady fizjoterapeutycznej u dobrego specjalisty w zakresie pracy ze sportowcami. Być może problem nie dotyczy samego mięśnia piersiowego większego, a jego "mniejszej wersji". Być może dysfunkcja wiąże się z mięśniem zębatym przednim lub podłopatkowym. Możemy tak gdybać bo bez odpowiedniej diagnostyki obrazowej tylko to nam pozostaje.

 

Życzę powodzenia i czekam na rezultaty.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


oskar7146

oskar7146
  • Zabanowany(a)
  • 5 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam problem z klatka piersiową
Gdzie znajdę tego dobrego specjalistę?! Nie mogę nawet nigdzie wykonać badań diagnostycznych...
Po treningu boli mnie jedynie lewa (zdrowa) cześć klatki.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam problem z klatka piersiową

Ból po lewej/zdrowej stronie klatki może być spowodowany nadmiernym zaangażowaniem tej partii w stosunku do drugiej (domniemanie patologicznej). Być może jest to też efekt dysbalansu mięśniowego pomiędzy jedną i druga stroną.

 

Cóż musisz szukać w sieci fizjoterapeutów w swojej okolicy. Myślę, że w dobie dzisiejszych czasów nie powinno być to nic trudnego ;) Co do badań to lepiej załatwić to prywatnie jeżeli nie chcesz czekać wieczności w kolejce NFZu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


oskar7146

oskar7146
  • Zabanowany(a)
  • 5 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam problem z klatka piersiową
Na jednym z forów gościu napisał ze zapłacił 10k za zszycie ok.2cm... Wiec ze znalezieniem nie ma problemy tylko...sam widzisz.

Widziałeś filmik z wyciskaniem wydawało mi się ze robię równo; następnym razem spróbuje na hantlach.
BTW do tej pory żadnego dyzbalansu nie było...

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam problem z klatka piersiową

Na filmikach widać, że nie ma jako takiego problemu w trakcie wyciskania. Co wiecej ruchomośc klatki piersiowej wygląda również na prawidłową. Bez diagnostyki możemy jedynie gdybać i przypuszczać o ewentualnych przyczynach takiego stanu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024