Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glukozamina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

IgorM1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6/10
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :40/39
  • Klatka piersiowa [cm]:99/103
  • Pas [cm]:100/95
  • Udo [cm]:66/65
  • Waga [kg]:93/85

Napisano Ponad rok temu

Glukozamina

Czesc, brac czy nie brac, galaretki wystarcza czy lepiej tabsy?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Nie ma potwierdzonego wpływu, na kości..
  • 0

IgorM1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6/10
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :40/39
  • Klatka piersiowa [cm]:99/103
  • Pas [cm]:100/95
  • Udo [cm]:66/65
  • Waga [kg]:93/85

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina

ogolnie nie zainteresowalbym sie tym za bardzo gdyby nie  jeden wiekszy koles na mojej silce, pytal sie ile juz cwicze (8msc) i ze jak juz tyle to powinienem brac, wiec probowac czy odrzucic bo i tak nie ma sensu?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
ja cwicze od 2000r w życiu nie brałem tego typu supli..
niema sensu..
suplemet, Zbedny
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina

ogolnie nie zainteresowalbym sie tym za bardzo gdyby nie  jeden wiekszy koles na mojej silce, pytal sie ile juz cwicze (8msc) i ze jak juz tyle to powinienem brac, wiec probowac czy odrzucic bo i tak nie ma sensu?

To, że ćwiczysz już 8 miesięcy nie ma żadnego wpływu na to czy powinieneś brać glukozaminę czy nie.

Co więcej na forum Body-Factory, w temacie o niedziałających suplementach jest napisane tak:

 

Glukozamina - bywa polecana nawet przez lekarzy, w aptekach i internecie dostępne są tysiące produktów z glukozaminą. Niestety, badania naukowe nie potwierdzają leczniczego wpływu glukozaminy na stawy. Np. 39 kobiet cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego przydzielono do grup: pierwsza grupa - ćwiczenia fizyczne (20 uczestniczek), druga grupa ćwiczyła i dodatkowo otrzymywała siarczan glukozaminy - 1500 mg dziennie. Eksperyment trwał 12 tygodni. Przed i po zbadano odczuwania bólu w stawie, mobilność i zakres ruchu, siłę mięśni oraz poprzez rezonans magnetyczny: objętość chrząstki stawowej, jej gęstość. W obu grupach odczuwalny ból był mniejszy po 12 tygodniach, zanotowano poprawę mobilności. Niestety - podawanie siarczanu glukozaminy nie przyniosło żadnej różnicy, w porównaniu do grupy która jedynie prowadziła treningi.
W innych badaniach stwierdzono, że podawanie glukozaminy nie przynosi większych rezultatów - czy to w chorobie zwyrodnieniowej stawów czy też bólu np. w dolnym odcinku grzbietu. działa przy podawaniu iniekcyjnym, do stawu (zastrzyk prosto do stawu).

 

Chondroityna (główny składnik wielu preparatów na stawy np. ANIMAL FLEX) - niestety nie stwierdzono, by w jakikolwiek sposób wpływała na poprawę stanu osób z chorobą zwyrodnieniową stawów kolana lub biodra. W meta-analizie 10 eksperymentów, obejmujących 3803 pacjentów porównano jak chondroityna i glukozamina wpływa na odczuwanie bólu przez pacjentów. Nie stwierdzono różnic pomiędzy grupami z placebo, chondroityną oraz glukozaminą.
Źródło: Effects of glucosamine, chondroitin, or placebo in patients with osteoarthritis of hip or knee: network meta-analysis. BMJ. 2010 Sep 16;341:c4675. doi: 10.1136/bmj.c4675. Kolejna meta-analiza: 20 eksperymentów - obejmujących 3846 pacjentów. Wniosek? Chondroityna przynosi minimalne lub żadne efekty. Jej stosowanie nie ma żadnego sensu.
Źródło: Meta-analysis: chondroitin for osteoarthritis of the knee or hip. Ann Intern Med. 2007 Apr 17;146(8):580-90.

 

Natomiast co do słów Twojego większego kolegi, to nie prowadzi on sklepu z suplementami i odżywkami dla sportowców ? To by uzasadniało jego namowy abyś zaczął brać ten suplement.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o hajsy.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina

Jw produkt zupełnie zbędny.

 

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o hajsy.

Natomiast co do słów Twojego większego kolegi, to nie prowadzi on sklepu z suplementami i odżywkami dla sportowców ? To by uzasadniało jego namowy abyś zaczął brać ten suplement.

Teraz to masmedia  wmawiają ludzią co jest im potrzebne, w ogóle co mają robić, więc ten kolega może być po prostu ich ofiarom XD


  • 1

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
mało, tego podawanie suplemetow ,, Kalogenowych " z zewnątrz może prowadzić, do zachamowania produkcij, tego własnego ( egzogennego)
co może tylko pogorszyć stan naszych kości..
lepiej zjeść od czasu do czasu jakąś Golonke..
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina

Najlepiej włączyć do swojego jadłospisu produkty zawierające duże ilości wapnia oraz witaminy D3. Wtedy będziemy mieli pewność, że będą one pochodzić z naturalnych czyli lepiej przyswajalnych źródeł :). Osobiście nie stosuję żadnych preparatów na stawy - mogę jednak doradzić, że należy po prostu nie przesadzać z obciążeniem. Mierz siły na zamiary :).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024