Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzrost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Weronia19
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wzrost

Cześć! Piszę, ponieważ ostatnio zaczęłam grać w siatkówkę. Poważnym problemem jest jednak mój dość niski wzrost (175cm). Chciałam zapytać czy znacie może jakieś naturalne metody którymi można wspomódz "rośnięcie"? Albo przynajmniej co robić żeby go nie hamować? Z góry dziękuję.


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost

Podobnie rośnie się do 21 roku życia w fazie (18-21 lat  rośne się już mało niektórzy (czasem - tzn mogą ale nie musza urosnąc w tym wieku /zależy od genetyki odziedziczonej po rodzicach , jeśli oboje mają wyżej niż 180 cm to jeszcze możesz rosnąć./ Pamiętaj masz 50% szans , że będziesz mieć wzrost przybliżony do ojca i  50 % szans , iż wzrost będzie przybliżony do mamy )

Wspomóc naturalnie się nie da.

Aby nie hamować wzrostu wystarczy jeść.

Kalorii nie może być za mało.

Ja nadrabiam niski wzrost masakryczną skocznością ;)


Użytkownik 58podejscie edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost

Jak na dziewczynę, to i tak jesteś wysoka ;) Idź do lekarza rodzinnego po skierowanie do endokrynologa, z kolei u endokrynologa poproś o to aby dał Ci skierowanie na badanie krwi na poziom hormonu wzrostu i innych hormonów, które odpowiadają za wzrost.

 

Przede wszystkim jednak poproś lekarkę rodzinną o skierowanie na prześwietlenie - takie na którym wyjdzie czy masz już zrośnięte nasady kości długich.

Jeśli tak, to już nie urośniesz, a jeśli nie, to jeszcze pewnie przybędzie Ci kilka cm wzrostu (lub więcej).


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024